Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Infrastruktura sportowawięcej

Ostatnie posty na forum:

Temperatura wody pod prysznicami. - wysłana przez mila
sprawdź na jakiejkolwiek stronie z prognozami pogody :-)
rozporzącdzenie dot. wody - wysłana przez BryanWooms
Koledzy poniewaz trafilo do mnie kilka maili i telefonow w tej sprawie informuje ze z posiadanych przeze mnie na ten moment info...
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez alicja90
Cytat: malwina w 25 Maj 2018, 12:01:09formalnościami zwykle się nie zajmują, ale na pewno udzielają koniecznych informacji, jeśl...
вакансии очистные сооружения - wysłana przez TVPElDetry
Завод емкостного оборудования ТВП делает резервуары для очистных сооружений на собственной индустриальной базе в Нашей страны. Р...
Okna basenowe - wysłana przez Aqua Technology
Dzień dobry, Oferujemy kompleksowe wykonanie i montaż podwodnych okien basenowych, przezroczystych ścian, dna basenu. Realizacje...
Ostatnie komentarze:
 • 2018-10-15 12:38:36 - Anka
  Która z tych maszyn jest przeznaczona typowo dla pływalni?
 • 2018-10-01 00:07:07 - SharkSwiimAcademy
  Zachęcam zainteresować się stylem Total Immersion! Świetna metoda nauki pływania kraulem: https://www.facebook.com/Sharkswimacademy/
 • 2018-09-18 11:05:13 - Maks
  Rekiny w Redzie ;-) trochę z przymrużeniem oka w porównaniu do tych ze zdjęcia, ale naprawdę polecam Redę, jest w czym wybierać.

 • Foto - PFR
  Dodaj komentarz
  0
  2018-08-10
  Pilotażowy program PPP także dla obiektów sportowych
  W czwartek zainaugurowany został program pakietowania projektów partnerstwa publiczno-prywatnego. Ma on ograniczyć koszty oraz zwiększyć dostępność tej formy finansowania inwestycji dla mniejszych jednostek samorządu terytorialnego.

  Głównym celem mechanizmu pakietowania jest ograniczenie kosztów oraz zwiększenie dostępności tej formy finansowania inwestycji dla mniejszych jednostek samorządu terytorialnego.

  Docelowo w programie weźmie udział pięć grup pilotażowych JST, które zostaną objęte wsparciem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Samorządy, które spełnią warunki naboru otrzymają wsparcie doradcze sfinansowane w 90% przez Ministerstwo.

  Dodatkowo Ministerstwo przeprowadzi szkolenia dla zainteresowanych samorządów z tematyki PPP.

  Wyboru samorządów, które zostaną włączone do projektu, dokona Polski Fundusz Rozwoju. W należącym do niego Funduszu Inwestycji Samorządowych jest ok. 600 mln zł, które będą przeznaczone na rozruszanie PPP. Na jeden projekt przewidziano od 10 do 120 mln zł wsparcia.

  Zadaniem PFR będzie aktywne poszukiwanie uczestników grup pilotażowych w pięciu obszarach:
  - przebudowa i utrzymanie obiektów dworcowych,
  - przebudowa/budowa i utrzymanie obiektów użyteczności publicznej,
  - przebudowa/budowa i utrzymanie dróg publicznych,
  - przebudowa/budowa i utrzymanie placówek oświatowych (np. żłobki, przedszkola, szkoły),
  - przebudowa/budowa i utrzymanie obiektów infrastruktury sportowej.


  Wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik podkreślił, że rząd wdraża cały zestaw działań, które mają rozruszać rynek PPP, jak szkolenia, doradztwo, zmiany prawa. - Wszystkie nasze działania to młot, który ma rozbić bariery stojące przed PPP: brak przetartych ścieżek, doświadczenia i relatywnie wysokie koszty doradztwa – ocenił.

  Apelował o większą otwartość samorządowców na partnerstwo publiczno-prywatne. - Wiemy, że za PPP ciągną się szkodliwe opinie. Z tym, że one dawno się już przeterminowały. Dla obecnego rządu PPP jest równorzędną formą finansowania inwestycji wobec na przykład zwykłych zamówień publicznych. Często nawet bardziej się opłaca, bo zyskujemy know-how partnera prywatnego - dodał.

  Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys zwrócił uwagę, że pakietowanie PPP otwiera tę formę finansowania przed wieloma samorządami, ale zarazem stanowi wyzwanie dla administracji publicznej i przedsiębiorców. - Wsparcie merytoryczne i finansowe Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, a także oferta jaką dysponuje PFR, stwarza szansę na realizację nowych, istotnych dla lokalnych społeczności projektów inwestycyjnych – dodał.

  Jak podkreślono w komunikacie PFR, dzięki pakietowaniu PPP grupa samorządów będzie przeprowadzała wspólnie jedno postępowanie dotyczące partnerstwa publiczno-prywatnego i udzielała wspólnego zamówienia publicznego na wykonanie określonych prac budowalnych czy modernizacyjnych. To rozwiązanie, które pozwoli na zwiększenie siły negocjacyjnej samorządów w rozmowach z potencjalnym partnerem prywatnym, a także rozłożenie kosztów postępowania na kilka podmiotów. Pakietowanie pozwoli również na włączenie do postępowań mniejszych projektów, dotychczas za małych dla zainteresowania nimi partnerów prywatnych, a co za tym idzie osiągnięcie efektu skali.

  Dodatkową korzyścią, jaką może zaproponować PFR, jest możliwość udzielania pożyczek podporządkowanych prywatnym partnerom. W projektach PPP partnerzy prywatni muszą wnosić wkład własny do spółek-koncesjonariuszy, którego koszty jest stosunkowo wysoki. Pożyczki oferowane przez PFR mogą częściowo zastąpić ich kapitał własny na korzystnych warunkach finansowych.


  Samorządy zainteresowane uczestnictwem w PPP Pakietowym mogą kontaktować się z PFR:

  Tel. 800 800 120 lub +48 22 703 43 00
  e-mail: samorzad@pfr.pl
  Źródło: PAP, PFR
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Ocieplanie zjeżdżalni zewnętrznych
  W wielu obiektach wodno-rekreacyjnych zjeżdżalnie basenowe umieszczone są na zewnątrz budynków. Latem, nie stwarza to większych problemów, co jednak, gdy na zewnątrz mamy minusową temperaturę? Taki obiekt z góry narażony jest w [...]
  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
   Chcesz zwiększać obroty swojego obiektu?     ★  ★  ★     Chcesz, żeby klienci częściej powracali i kupowali więcej?     ★  ★  ★     ZENCARD - nowe narzędzie do marketingu dla obiektów basenowych i hoteli     ★  ★  ★     „Powracalność” klientów wyższa o 40%     ★  ★  ★     kliknij po szczegóły