Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej


Foto - MOSiR Tychy

2019-07-16
Modernizacja Stadionu Zimowego w Tychach
W przerwie letniej Stadion Zimowy w Tychach przechodzi dwie poważne modernizacje, po których obiekt zdecydowanie zyska na swojej atrakcyjności.

Pierwszą poważną inwestycją jest remont powłoki malarskiej konstrukcji stalowej dachu wraz z wymianą oświetlenia tafli lodowiska. Zakres robót dotyczących konstrukcji dachu obejmuje wykonanie prac naprawczych stalowej konstrukcji zadaszenia poprzez uzupełnienie spoin, czyszczenie konstrukcji dachu oraz zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji.

Równocześnie zostanie wymienione dotychczasowe oświetlenie tafli lodowiska oparte na metahalogenowych źródłach światła na nowoczesne oprawy LED wyposażone w diody o wysokim wskaźniku efektywności energetycznej wraz z sterowaniem. Nowe oświetlenie pozwoli na transmisje telewizyjne w jakości HD oraz dodatkowe możliwości efektów świetlnych na potrzeby imprez, które do tej pory nie były możliwe. Z ciekawostek dodajmy, że na potrzeby wyświetlania logo klubu, sponsorów oraz tworzenia innych efektów dodatkowo zostaną zainstalowane dwie głowice ruchome oparte na diodach LED. Koszt całej inwestycji związanej z remontem konstrukcji stalowej oraz wymianą oświetlenia wynosi ok. 3.100.000 zł, a planowany termin ukończenia prac to 20 lipca 2019 r.

Na tyskim lodowisku dojdzie również do wymiany band do gry w hokeja wraz z remontem boksów zawodników zgodnie z aktualnymi przepisami PZHL. Nowe bandy zostaną dostarczone przez firmę Raita z Finlandii, która realizowała takie inwestycje na całym świecie. Natomiast remont boksów polega na wymianie podłogi oraz połączeniu wejścia do boksów tunelem teleskopowym z korytarzy, z których wychodzą zawodnicy. Koszt powyższej inwestycji to ok. 895 tysięcy złotych, a prace moją zostać ukończone do 26 lipca 2019 r.
Materiały: MOSiR Tychy

zamknij

Przeczytaj także

W Gliwicach zbudują Park Wodny
W kwietniu 2024 roku inwestor nieruchomości Mitiska REIM poinformował o podpisaniu umowy sprzedaży działki firmie Momentum Leisure. Teren przeznaczony zostanie pod budowę parku rozrywki i parku wodnego. W kwietniu została [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.