Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej

Foto - www.korzenna.pl

2019-07-18
Budowa hali sportowej w Korzennej
W dobrym tempie przebiegają prace przy budowie hali sportowo-widowiskowej w Korzennej. Z każdym miesiącem pojawiają się kolejne elementy, dające wyobrażenie o parametrach i możliwościach tego obiektu.

Po wejściu do środka wrażenie robi przede wszystkim powierzchnia boiska (40 m x 20 m), która jest zasadniczo większa niż powierzchnie sal gimnastycznych przy szkołach. Pod względem wysokości obiekt także odbiega od wszystkich innych znajdujących się na terenie gminy. Projektant pomyślał również o komforcie widowni, uwzględniając trybunę na około 200 miejsc. Jej usytuowanie wysoko nad poziomem boiska daje bardzo dobre pole widzenia i możliwość oglądania wydarzeń sportowych w bardzo dobrych warunkach.

Z kolei sportowcy korzystający z hali do dyspozycji mieć będą wygodne zaplecze z szatniami i toaletami. Obiekt wyposażony jest także w pomieszczenia magazynowe. Hala będzie miała bezpośrednie połączenie z budynkiem SP w Korzennej w postaci korytarza łączącego oba budynki, co umożliwi wygodne korzystanie z obiektu uczniom szkoły bez względu na warunki pogodowe.

W ramach wykonywanych obecnie prac budowana jest też część, która stanowić będzie wejście do zaplanowanego w sąsiedztwie hali basenu. W efekcie hala wraz z basenem utworzy w przyszłości duży wielofunkcyjny kompleks sportowy, umożliwiający uprawianie różnych dyscyplin sportu w profesjonalnych warunkach.

Przypomnijmy, że kolejny etap budowy hali polegający na realizacji prac wykończeniowych w istniejących już segmentach wykonuje firma z Łabowej, której oferta opiewająca na 7,8 mln zł okazała się najkorzystniejsza. Zgodnie z przetargiem prace powinny się zakończyć zimą 2021 roku.
Materiały: Gmina Korzenna

zamknij

Przeczytaj także

Nieodpłatana pomoc na czas pandemii
Szanowni Państwo, Jak wszyscy się domyślamy, świat po pandemii koronawirusa nie będzie już takim, jakim go zostawiliśmy… Mamy jednak nadzieję, że jak najszybciej wrócimy do tzw. „normalności” i [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.