Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej


Foto - www.korzenna.pl

2019-07-18
Budowa hali sportowej w Korzennej
W dobrym tempie przebiegają prace przy budowie hali sportowo-widowiskowej w Korzennej. Z każdym miesiącem pojawiają się kolejne elementy, dające wyobrażenie o parametrach i możliwościach tego obiektu.

Po wejściu do środka wrażenie robi przede wszystkim powierzchnia boiska (40 m x 20 m), która jest zasadniczo większa niż powierzchnie sal gimnastycznych przy szkołach. Pod względem wysokości obiekt także odbiega od wszystkich innych znajdujących się na terenie gminy. Projektant pomyślał również o komforcie widowni, uwzględniając trybunę na około 200 miejsc. Jej usytuowanie wysoko nad poziomem boiska daje bardzo dobre pole widzenia i możliwość oglądania wydarzeń sportowych w bardzo dobrych warunkach.

Z kolei sportowcy korzystający z hali do dyspozycji mieć będą wygodne zaplecze z szatniami i toaletami. Obiekt wyposażony jest także w pomieszczenia magazynowe. Hala będzie miała bezpośrednie połączenie z budynkiem SP w Korzennej w postaci korytarza łączącego oba budynki, co umożliwi wygodne korzystanie z obiektu uczniom szkoły bez względu na warunki pogodowe.

W ramach wykonywanych obecnie prac budowana jest też część, która stanowić będzie wejście do zaplanowanego w sąsiedztwie hali basenu. W efekcie hala wraz z basenem utworzy w przyszłości duży wielofunkcyjny kompleks sportowy, umożliwiający uprawianie różnych dyscyplin sportu w profesjonalnych warunkach.

Przypomnijmy, że kolejny etap budowy hali polegający na realizacji prac wykończeniowych w istniejących już segmentach wykonuje firma z Łabowej, której oferta opiewająca na 7,8 mln zł okazała się najkorzystniejsza. Zgodnie z przetargiem prace powinny się zakończyć zimą 2021 roku.
Materiały: Gmina Korzenna

zamknij

Przeczytaj także

PoolManager® PRO - system do zarządzania basenem hotelowym i Spa
PoolManager® PRO - to nie tylko innowacyjna i przede wszystkim praktyczna technologia uzdatniania wody Made in Germany. To także system zarządzania basenem, który oprócz uzdatniania wody spełnia wiele innych [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.