Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej

Foto - UM Łóź

2019-09-04
Rozbudowa stadionu w Łodzi
Rozpoczęła się rozbudowa stadionu przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi. Obiekt został już przejęty przez firmę Mirbud, która ma zrealizować inwestycję wartą 129 mln zł. Ten sam podmiot zbudował istniejąca już część obiektu, czyli boisko z trybuną zachodnią.

- Systematycznie informujemy o tym, co dzieje się w związku z rozbudową tego stadionu. Jako zamawiający jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że wykonawca zachowuje się przyzwoicie i zgodnie z umową. Widzimy już urządzanie zaplecza firmy Mirbud, a w przyszłym tygodniu mieszkańcy Łodzi będą już mogli zobaczyć, jak zjeżdża tu sprzęt budowlany
– poinformowała na konferencji prasowej dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Agnieszka Kowalewska-Wójcik.

O szczegółach prac opowiedział dyrektor do spraw komunikacji korporacyjnej Mirbud S.A. Paweł Bruger, który podkreślił, że realizacja tego kontraktu jest szczególnie bliska wykonawcy. - Pochodzimy ze Skierniewic, z województwa łódzkiego, więc bardzo się cieszymy, że możemy wnieść swój wkład w realizację oczekiwań kibiców i łodzian. To będzie piękny obiekt sportowy. Prowadzimy już prace związane z grodzeniem terenu i urządzaniem placu budowy. W październiku i listopadzie rozpoczną się prace ziemne związane z fundamentami i rozbiórką trybuny północnej. Równocześnie prowadzone są prace architektoniczne. Myślę, że do 5 października powinniśmy już przekazać zamawiającemu uzgodnioną koncepcję – wyjaśnił Bruger.

Dodał, że firma podtrzymuje swoją deklarację o jak najszybszym zakończeniu inwestycji. - Przy podpisaniu umowy mówiliśmy o dwóch latach i takie hasło poszło w świat. Umowa przewiduje realizację inwestycji w ciągu 36 miesięcy, a więc do czerwca 2022. Prace konstrukcyjne, czyli wznoszenie budynków trybuny południowej, wschodniej i północnej będą trwały przez cały rok 2020, a w roku 2021 chcielibyśmy skupić się wyłącznie na pracach instalacyjnych i wykończeniowych. Tak, żebyśmy mogli zakończyć wszystko przed zimą 2021/2022. Dzięki temu od stycznia planowalibyśmy odbiory. Umowa przewiduje realizację inwestycji do czerwca, ale postaramy się skończyć ją wcześniej. Byłoby to wszystkim na rękę – powiedział Bruger.

Stadion po rozbudowie ma spełniać wszystkie warunki dla obiektów UEFA III kategorii i ma mieć minimum 18 tys. miejsc siedzących. W trybunach południowej i wschodniej mają się znaleźć pomieszczenia przeznaczone na muzeum klubowe i restaurację oraz na wynajem dla branży handlowej. W trybunie północnej zostaną zlokalizowane m.in.: recepcja, sala konferencyjna i bankietowa, pomieszczenia socjalne dla pracowników, magazyny oraz powierzchnie biurowo - handlowe.

Głównym użytkownikiem obiektu przy al. Unii są występujący w ekstraklasie piłkarze ŁKS. Rozbudowa stadionu ma być prowadzona w taki sposób, by cały czas mogły być na nim rozgrywane mecze ligowe. – Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Łódzki Klub Sportowy uzyskał zgodę na realizację czterech imprez masowych. Teraz odbędzie się kolejna procedura z tym związana. Klub będzie musiał złożyć kolejny wniosek, co jest związane z pojawieniem się wykonawcy na obiekcie. Przemodelowaniu ulegną m.in. układy komunikacyjne, którymi poruszają się osoby przychodzące i wychodzące ze stadionu. Nowy układ musi być teraz skontrolowany przez odpowiednie służby – powiedział członek komitetu sterującego do spraw rozbudowy stadionu Paweł Bliźniuk.
Materiały: UM Łódź
Przeczytaj także:
„Murawa w Łodzi będzie podgrzewana”
- www.basenprof.pl/infrastruktura_sportowa/1967/murawa_w_lodzi_bedzie_podgrzewana.html

zamknij

Przeczytaj także

Niezawodny odkurzacz Dolphin S300i
Rodzinę odkurzaczy Dolphin S300i firma Bassau wprowadziła w 2016 r. Wszystkie odkurzacze tej serii charakteryzują się prostą i niezawodną konstrukcją, wysoką skutecznością czyszczenia oraz niską [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.