Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej


Foto - UM Wejherowo

2019-09-25
Budowa hali sportowej w Wejherowie
Trwają prace dotyczące budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 29 sierpnia na terenie obiektu, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt zapowiedział, że nowa inwestycja ma zostać oddana do użytku już wiosną przyszłego roku.

Przypomnijmy, że obecnie trwają roboty budowlane w zakresie instalacji elektrycznej, hydraulicznej, kanalizacyjnej, wentylacyjnej oraz prac wykończeniowych m.in. na zapleczu hali. Wszystkie ściany oraz dach obiektu zostały już wykonane. Zamontowane zostały też okna i drzwi. Z kolei na zewnątrz budynku realizowane jest zagospodarowanie terenu szkoły, w tym m.in. droga wewnętrzna, chodniki i parking.

- Hala sportowa obecnie znajduje się w staniem surowym, a do zakończenia prac pozostało już tylko kilka miesięcy. Była ona długo wyczekiwaną inwestycją, nie tylko przez wszystkich uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie, ale również i ich rodziców, a zwłaszcza dyrektor tej placówki, pani Beaty Dampc
– zaznacza prezydent Krzysztof Hildebrandt.

Zadowolenia ze sprawnego i szybkiego postępu prac nie ukrywa również dyrektor SP nr 5 Beata Dampc, która także była obecna na konferencji prasowej.

- Czekaliśmy na tę halę wiele lat, ale efekt już teraz przerasta nasze najśmielsze oczekiwania. Należy zwrócić uwagę na to, że hala już na etapie projektu została dostosowana do wszystkich naszych sugestii. Dlatego tym bardziej się cieszymy, że będzie ona spełniać wszystkie oczekiwania lokalnego społeczeństwa, rodziców, a zwłaszcza naszych uczniów
– mówi dyrektor Beata Dampc.

Z kolei jak podkreśla zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, w nowej hali będzie można nie tylko grać w koszykówkę i mini piłkę nożną, ale również piłkę ręczną, siatkówkę, czy choćby badmintona. Ponadto zostanie ona wyposażona w ściankę wspinaczkową o wysokości siedmiu metrów od poziomu posadzki. Pojemność trybun składanych teleskopowo wyniesie ok. 200 miejsc siedzących, a dodatkowo wydzielone zostaną miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Całość inwestycji, łącznie z budową przyległej do szkoły ul. Waśkowskiego, wyniesie ok. 10 mln zł.
Materiały: UM Wejherowo

zamknij

Przeczytaj także

Automatyczna bezdotykowa mobilna stacja do dezynfekcji stóp
Stacja do dezynfekcji stóp (nogomyjka) to innowacyjny i jedyny taki produkt na rynku. Brak kontaktu stopy z urządzeniem i dozowanie dezynfekcji dzięki czujce ruchu, pozwala na utrzymanie bezwzględnej czystości i [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.