Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej

Foto - UM Szczecin

2019-10-24
Wieści z budowy Stadionu Miejskiego i CSDiM w Szczecinie
Z dnia na dzień coraz bardziej zmienia się wygląd budowanych trybun Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie. To właśnie tam widać, jak bardzo w ostatnim czasie zmienił się krajobraz na placu budowy.

Przy powstających trybunach stadionu, prace ziemne i fundamentowe toczą się nieustanie od kilkunastu tygodni.

- Trwa również montaż słupów prefabrykowanych oraz belek audytoryjnych i audytoriów -
informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji. - W minionych dniach rozpoczął się montaż ścian monolitycznych na koronie trybuny południowej i zachodniej.

Realizowana inwestycja to jednak nie tylko sam stadion, ale także budynek szkoleniowy oraz boiska treningowe. Stan surowy osiąga budynek Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. To na nim trwają prace przy pokryciu dachu oraz izolacjach ścian.

Przypomnijmy, że w 2020 r. ma powstać m.in.: budynek Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży oraz płyta główna Stadionu Miejskiego. Miasto na budowę infrastruktury otrzymało dofinansowanie w wysokości 30 mln zł.

Wykonawcą inwestycji jest Korporacja Budowlana DORACO, w partnerstwie z Grupą PBG SA .
Materiały: UM Szczecin

zamknij

Przeczytaj także

Seria Michael Phelps Signature Swim Spas
Bieżnie pływackie Swim Spas zostały opracowane przy współpracy z 18-krotnym mistrzem Olimpijskim, 26-krotnym Mistrzem Świata Michaelem Phelpsem i jego osobistym trenerem Bobem Bowman’em. Są optymalne dla wszystkich [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.