Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej


Foto - PIM

2019-11-22
Inwestycje na Golęcinie
W golęcińskim kompleksie sportowym powstanie kolejny obiekt. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie 31 października ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę boiska piłkarskiego z bieżnią lekkoatletyczną oraz terenem rozgrzewkowym dla lekkoatletów.

- Do rozgrywania w Poznaniu zawodów lekkoatletycznych niezbędny jest stadion rozgrzewkowy. Powstanie na niezagospodarowanej działce między ul. Niestachowską a istniejącym stadionem, przeznaczonym do rywalizacji zawodników. Będzie spełniał wymogi zarówno Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, jak i Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych
– mówił Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

21 listopada w przetargu na modernizację kompleksu sportowego na Golęcinie swoje oferty przedstawiły trzy firmy, z czego jedna mieści się w zakładanym przez zamawiającego budżecie. Trwa weryfikacja złożonych przez zainteresowane firmy dokumentów.

W ramach inwestycji kompleks na Golęcinie wzbogaci się o boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Powstanie też czterotorowa poliuretanowa bieżnia lekkoatletyczna. Prace obejmują również budowę miejsca na rozgrzewkę dla lekkoatletów z infrastrukturą do skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku i pchnięcia kulą.

Boisko z bieżnią i terenem rozgrzewkowym powstanie w rejonie ul. Warmińskiej, na niezagospodarowanej działce między ul. Nieszachowską a istniejącym stadionem lekkoatletycznym. Ten nowy sportowy obiekt będzie pełnił funkcje rozgrzewkową dla stadionu głównego. Ułatwi organizację zawodów lekkoatletycznych w Poznaniu. Obiekt będzie spełniał wymogi zarówno Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, jak i Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich prac będzie miał 210 dni od podpisania umowy.
Materiały: Poznańskie Inwestycje Miejskie

zamknij

Przeczytaj także

Brakujący element branży basenowej w Polsce
Maszyna ze stali nierdzewnej do suszenia strojów kąpielowych marki Suitmate, coraz bardziej popularna i poszukiwana przez użytkowników basenów, z powodzeniem od prawie 40 lat produkowana jest w Stanach Zjednoczonych [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.