Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej


Foto - UM Bydgoszc

2019-12-16
BBO - w Fordonie na sportowo i rekreacyjnie
Mieszkańcy osiedla Nowy Fordon wybrali najlepsze projekty, który trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Najwięcej głosów zyskał pomysł zagospodarowania Parku Młodych Olimpijczyków i wybudowania trybun na stadionie przy ul. Piwnika-Ponurego.

Na inwestycje na osiedlu Nowy Fordon zarezerwowana została pula ponad 900 tysięcy złotych. Do wyboru było kilkanaście różnych projektów. Wybrana przez mieszkańców inwestycja będzie uzupełnieniem pomysłu zagospodarowania tej części terenów zielonych, które znajdują się pomiędzy ulicami Bydgoskich Olimpijczyków i Andersa. Właśnie trwa tam budowa nowego placu zabaw, który został wybrany przez mieszkańców w poprzedniej edycji BBO.

W tym roku największą liczbę głosów zdobył pomysł zagospodarowania parku o ścieżkę zdrowia dla seniorów i juniorów. Na ten projekt zagłosowało niemal 900 mieszkańców. Projekt został również pozytywnie zaopiniowany przez Radę Osiedla Nowy Fordon. W zamyśle pomysłodawców na zagospodarowanym terenie powstaną: ścieżka pieszo-rowerowa, nowe ławki, przyrządy do ćwiczeń, stół do gry w szachy lub brydża oraz stół do ping ponga. W ramach zadania także powstający właśnie plac zabaw miałby zostać doposażony w nowe urządzenia. Koszt całego zadania oszacowano na 410 tysięcy złotych.

Drugim zadaniem, które doczeka się realizacji w przyszłym roku jest doposażenie budowanego stadionu przy ul. Piwnika-Ponurego. Na zamontowanie w tym miejscu nowych trybun zagłosowało ponad 600 bydgoszczan, Rada Osiedla także ten projekt zaopiniowała pozytywnie. Koszt tego zadania oszacowano na ponad 450 tysięcy złotych. Aktualnie trwa w tym miejscu przebudowa stadionu przy ul. Piwnika Ponurego na lekkoatletyczny orlik. W ramach przebudowy części lekkoatletycznej zmodernizowana została bieżnia prosta z 4 torami o długości około 100 metrów. Odnowiona została też bieżnia okólna o długości 333 metrów. Jedno półkole lekkoatletyczne przystosowane zostało do trenowania skoków wzwyż. Na drugim powstała rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej wytyczono skocznię do skoków w dal. Do gry zachęcać ma również nowa murawa boiska piłkarskiego. Stadion będzie gotowy wiosną przyszłego roku.
Materiały: UM Bydgoszcz

zamknij

Przeczytaj także

Hotelowy basen - jakie obowiązki musi spełniać?
Rozmowa z dr Iwoną Michniewicz - prezes Krajowej Rady Sportu i Ratownictwa na temat obowiązków, jakie muszą spełniać hotelowe strefy Spa Dr. Iwona Michniewicz - Biegły sądowy w dziedzinie ratownictwa wodnego, [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.