Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej

Foto - PIM Poznań

2020-02-26
Rusza budowa stadionu na Golęcinie
W golęcińskim kompleksie sportowym w najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z budową kolejnego obiektu. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wybranym w postępowaniu przetargowym wykonawcą boiska piłkarskiego wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną.

Boisko powstanie na niezagospodarowanej działce między ul. Niestachowską a istniejącym stadionem, przeznaczonym do rywalizacji zawodników. Będzie dysponowało sztuczną nawierzchnią trawiastą oraz czterotorową bieżnią poliuretanową wraz z infrastrukturą do skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku i pchnięcia kulą.

Nowy sportowy obiekt będzie pełnił funkcje rozgrzewkową dla stadionu głównego. Ułatwi organizację zawodów lekkoatletycznych w Poznaniu. Będzie spełniał wymogi zarówno Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, jak i Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych.

W najbliższy czwartek, 27 lutego, wykonawcy zostanie przekazany plac budowy. Zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień br.
Materiały: PIM Poznań
Przeczytaj także:
„Inwestycje na Golęcinie”
- www.basenprof.pl/infrastruktura_sportowa/2062/inwestycje_na_golecinie.html

zamknij

Przeczytaj także

Aquapark Energylandia najlepszym parkiem wodnym w Europie
W zestawieniu utworzonym przez portal Interhome znajduje się lista najlepszych Aquaparków z całej Europy, które znajdują się na Google Maps, osiągnęły ocenę co najmniej 4,5 oraz zyskały minimalnie 100 recenzji. Na [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.