Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej


Foto - PIM Poznań

2020-03-18
Budowa stadionu w Golęcinie
Kompleks sportowy na Golęcinie zmienia się na lepsze. Na stadionie lekkoatletycznym, położonym w rejonie ulicy Warmińskiej, zostanie wymieniona nawierzchnia. W poniedziałek (16 marca) spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przekazała plac budowy wykonawcy robót. Nowa nawierzchnia bieżni, wraz z planowanym wyposażeniem dla lekkoatletów, pojawi się na stadionie do czerwca tego roku.

Od poniedziałku stadion jest zamknięty. Wykonawca przygotowuje go do prac budowalnych, przeprowadzi także niezbędne roboty rozbiórkowe. W ramach planowanej inwestycji zostanie zdemontowana dotychczasowa nawierzchnia. Przeprowadzone zostaną niezbędne roboty ziemne, a następnie położona będzie nowa nawierzchnia. Jej parametry muszą odpowiadać normom Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych.

Stadion nie tylko zyska nową nawierzchnię. Zakres planowanych prac obejmuje również wykonanie rozbiegu do rzutu oszczepem, dwóch skoczni do skoku wzwyż w zakolu południowym oraz rzutni do rzutu dyskiem/młotem, a także zagospodarowanie terenów zielonych (nawierzchnia z trawy syntetycznej).

Prace na stadionie lekkoatletycznym to zadanie wchodzące w skład wielobranżowej modernizacji obiektów kompleksu Golęcin. Na sąsiedniej działce, między ul. Niestachowską a stadionem lekkoatletycznym, trwa budowa obiektu rozgrzewkowego. Będzie nim boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną (czterotorowa poliuretanowa bieżnia, skocznie i rzutnie). Obiekt będzie spełniał wymogi zarówno Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, jak i Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych.
Materiały: PIM Poznań
Przeczytaj także:
„Rusza budowa stadionu na Golęcinie”
- www.basenprof.pl/infrastruktura_sportowa/2120/rusza_budowa_stadionu_na_golecinie.html

zamknij

Przeczytaj także

KOMUNIKAT - dezynfekcja na pływalniach
W związku z bieżącą sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w Polsce, informujemy że płyn Z-002 Alkalitix  ma działanie wirusobójcze i nadaje się do dezynfekcji wszystkich powierzchni odpornych na alkalia na [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.