Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej


Foto - UM Szczecin

2020-05-05
Postępy w budowie Stadionu i CSDiM w Szczecinie
Budowa Stadionu Miejskiego i Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży w Szczecinie prze do przodu. Na audytoriach Stadionu widoczne są już elementy mocowań nowych krzesełek.

Z każdym dniem widać zmiany na obiekcie na ul. Twardowskiego. Trwa montaż uchwytów pod montaż krzesełek na nowych trybunach. W zależności od postępu prac krzesełka powinny być montowane w połowie maja. W ostatnim czasie wykonywana była również podkonstrukcja pod przezroczyste poliwęglanowe pokrycie dachu nad trybuną południową.

Niezmiennie toczą się prace instalacyjne wewnątrz pawilonów. Z narożnika trybuny południowej i zachodniej wywożona jest ziemia. Jednocześnie toczą się prace projektowe dla konstrukcji fundamentów łuku południowo-zachodniego oraz północno-zachodniego.

W budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży realizowane są prace przy stolarce okiennej, wykonywane są ściany działowe, układane są tynki i wykonywane gładzie na ścianach. Trwa wykonywanie podkładów podłogowych tzw. jastrychów oraz montaż instalacji klimatyzacji i wentylacji.

Zmienia się również zagospodarowanie terenu. Na boisku treningowym nr 5 wykonywana jest warstwa odsączająca. Przy boisku nr 4 wykonywana jest ściana oporowa. Trwają prace przygotowawcze pod wykonanie koryt dla dróg na terenie stadionu.

W związku z toczącą się dyskusją dot. koloru zadaszenia trybun Stadionu Miejskiego informujemy, że Miasto w zakresie rozwiązań projektowych bazuje na autorytecie, wiedzy technicznej oraz doświadczeniu biura projektowego. Zaproponowane rozwiązanie i zmiana koloru odbiegająca od tej zaprezentowanej na wcześniejszych wizualizacjach stadionu, wynika z konkretnych uwarunkowań przedstawionych przez biuro projektowe, przy czym należy zaznaczyć, że nie jest to zmiana generująca dodatkowe koszty inwestycji.

Poniżej wyjaśnienia biura projektowego Dedeco:

- Wizualizacja Stadionu z lotu ptaka nigdy nie pokazywała czarnego dachu. Dachy w takim kolorze mogą być realizowane tylko na bardzo drogich inwestycjach, na których w konsekwencji należy równoważyć skutki nagrzewania ciemnego materiału wydajną wentylacją i materiałami o dużo lepszych parametrach fizycznych. Kolor dachu Stadionu Miejskiego przedstawiony na wizualizacjach jest szary ponieważ na etapie ich tworzenia zakładano, że wierzchnią warstwą dachu Stadionu będzie gładka membrana. W wyniku optymalizacji kosztów inwestycji na etapie postępowania przetargowego zrezygnowano z membrany. W zamian realizowany jest wariant, którego wierzchnią, widoczną warstwą jest blacha trapezowa. Kolor czarny pozostał obwiązujący od strony wewnętrznej, widocznej z pozycji widza. Kolor dachu jest dobrany w taki sposób aby możliwie sprzyjał trwałości mechanicznej konstrukcji Stadionu i pośrednio umożliwiał utrzymanie sprzyjających warunków termicznych na trybunach. Użyty kolor nie jest biały a jasno szary. Porównywanie szczecińskiego stadionu do innych obiektów, które są utrzymane w ciemnej tonacji nie jest miarodajne z uwagi na inne uwarunkowania finansowe, terminowe, estetyczne czy techniczne.


Przypominamy również, że proces budowy Stadionu Miejskiego jest prowadzony w uzgodnieniu z klubem Pogoń Szczecin S.A.

Nadzór nad inwestycją sprawuje Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskiej Sp. z o.o.

Wykonawcą przebudowy Stadionu Miejskiego jest Konsorcjum Stadion Szczecin Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. Sp. J.
Materiały: UM Szczecin

zamknij

Przeczytaj także

BAYROL - profesjonalne systemy dla obiektów publicznych
Firma BAYROL wypuściła na rynek stację pomiarowo-regulacyjną Analyt 3 z linii Professional. Jest to już piąta wersja znanej stacji tej firmy. Analyt 3 służy do ciągłego pomiaru i regulacji wartości pH i zawartości [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.