Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej

Foto - Ministerstwo Sportu

2020-06-22
Minister sportu z wizytą w województwie wielkopolskim
21 czerwca 2020 roku Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg przebywały z wizytą w województwie wielkopolskim. W trakcie spotkań w Kaliszu oraz Raszkowie beneficjenci tegorocznego Rządowego Programu „KLUB” odebrali symboliczne czeki. W wydarzeniach uczestniczyli także między innymi: Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk oraz Poseł na Sejm RP Katarzyna Sójka.


Rządowy Program „KLUB”


W ramach tegorocznego Rządowego Programu „KLUB” w 2020 roku województwie wielkopolskim zostanie wspartych 455 małych i średnich klubów sportowych. Ministerstwo Sportu przeznaczy na wsparcie lokalnych środowisk w regionie ponad 5 milionów złotych.

W ciągu pięciu ostatnich lat (2016-2020) MS przeznaczyło na Rządowy Program „KLUB” w województwie wielkopolskim blisko 19,5 milionów złotych.


Województwo wielkopolskie


W latach 2016-2019 na szeroko pojętą aktywizację mieszkańców województwa wielkopolskiego ministerstwo przeznaczyło blisko 61milionów złotych.

Jak powiedziała minister Dmowska-Andrzejuk - Nie ma zdrowego i aktywnego społeczeństwa bez nowoczesnej i ogólnodostępnej infrastruktury sportowej. W latach 2016-2020 przeznaczyliśmy ponad 157 milionów złotych na jej rozwój w województwie. Pozwoli to na budowę, przebudowę lub remont 423 obiektów na terenie całego regionu – dodała.
Materiały: Ministerstwo Sportu
Przeczytaj także:
„Rusza konkurs na dofinansowanie w Programie „Sportowe Wakacje +””
- www.basenprof.pl/aktualnosci/2282/rusza_konkurs_na_dofinansowanie_w_programie_sportowe_wakacje.html

„NIK pozytywnie o działalności OSiR-ów” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2285/nik_pozytywnie_o_dzialalnosci_osir-ow.html

„Raport kontroli bezpieczeństwa mis-r” - www.basenprof.pl/infrastruktura_sportowa/2249/raport_kontroli_bezpieczenstwa_mis-r.html

„Wizyta Ministra Sportu w podkarpackim” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2281/wizyta_ministra_sportu_w_podkarpackim.html

„Nowy program: Sportowe Wakacje+” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2270/nowy_program_sportowe_wakacje.html

„Znamy wyniki Rządowego Programu „KLUB”” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2260/znamy_wyniki_rzadowego_programu_klub.html

„Wyniki naboru „Sport Wszystkich Dzieci”” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2215/wyniki_naboru_sport_wszystkich_dzieci.html

zamknij

Przeczytaj także

Nowy Aquapark w Międzyzdrojach
W Międzyzdrojach przy kompleksie Bel Mare & Aqua Resort rozpoczęła się budowa nowego Aquaparku. Obiekt ukończony ma zostać do 2026r. Za budowę odpowiedzialna jest Grupa Deweloperska Prestige. Budowla w [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.