Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej


Foto - Ministerstwo Sportu

2020-09-21
Kolejne wsparcie Ministerstwa na rozwój sportu
Minister Sportu przekazała informację o wsparciu budowy Akademii Tenisowej Tenis Kozerki-Centrum Szkoleniowego PZT podczas XVI Gali Sportu i Biznesu.

18 września b.r., w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odbyła się XVI Gala Sportu i Biznesu, podczas której nagrodzone zostały osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu i w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju relacji między sportem i biznesem. W wydarzeniu wzięła udział Minister Sportu Danuta Dmowska Andrzejuk, która wręczyła statuetkę DEMES w kategorii "Polski Związek Sportowy". Nagroda trafiła do Polskiego Związku Tenisowego.

Współpraca biznesu ze sportem pozwala na pełny rozwój sportu, a co za tym idzie - zaistnienie polskich sportowców na arenie międzynarodowej. W 2020 roku wśród Nagród Biznesu Sportowego znalazła się także kategoria specjalna - nagroda dla polskiego związku sportowego. Wśród zgłoszonych kandydatur znalazły się: Polski Związek Tenisowy, Polski Związek Tenisa Stołowego i Polski Związek Towarzystw Wioślarskich. Ostatecznie statuetka DEMES trafiła do PZT.

Podczas wręczenia nagrody Minister Sportu poinformowała o wsparciu przez Ministerstwo Sportu budowy Akademii Tenisowej Tenis Kozerki-Centrum Szkoleniowego PZT.

- W imieniu Premiera Mateusza Morawieckiego oraz własnym pragnę poinformować, że Ministerstwo Sportu dofinansuje budowę Akademii Tenisowej Tenis Kozerki-Centrum Szkoleniowego PZT. W ramach Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu na ten cel przeznaczymy ze środków FRKF blisko 11,5 mln zł
 - powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Polski Związek Tenisowy


W 2019 roku Polski Związek Tenisowy pozyskał Sponsora Strategicznego Polskiego Tenisa GRUPĘ LOTOS. W prawie 100 – letniej historii klubu, która przypada w roku 2021 polski tenis nie posiadał jeszcze tak stabilnego Partnera i Sponsora. Dzięki tej współpracy związek może realizować projekty, które wpływają na poprawę kondycji dyscypliny i wzmacniają jej rolę w kraju oraz na świecie. To między innymi: Narodowy Program Upowszechniania Tenisa – tenis 10 , tenis 12, w ramach którego najmłodsi adepci otrzymują wsparcie finansowe w 100 ośrodkach w kraju; wsparcie indywidualne najbardziej utalentowanych zawodników (Program LOTOS PZT Team), czy LOTOS PZT Polish Tour - cykl zawodowych turniejów dla kobiet i mężczyzn o zróżnicowanej puli nagród zaliczanych do klasyfikacji światowej ITF.

Polski Związek Tenisowy organizuje wydarzenia dedykowane zarówno zawodowcom (wspomniany cykl turniejów), jak i amatorom. Podczas flagowej imprezy PZT - Narodowego Dnia Tenisa - dyscyplina upowszechniana jest wśród dzieci i amatorów, biorą w niej udział celebryci i gwiazdy tenisa. W 2019 roku PZT zorganizował w Zielonej Górze Eliminacje Grupowych Drużynowych MŚ kobiet w tenisie, w których startowało 7 drużyn. Wydarzenie otrzymało specjalne wyróżnienie ze strony ITF oraz podziękowania za perfekcyjną organizację.
Materiały: Ministerstwo Sportu

zamknij

Przeczytaj także

Kraina miodem płynąca
Czasem zdarza się tak, że to usługa, człowiek lub miejsce powoduje, że obiekt ma przewagę i staje się bezkonkurencyjny. I ten artykuł właśnie o tym będzie. Jednak zacznijmy od początku… W zeszłym roku firma Bassau [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.