Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej


Foto - www.erzeszow.pl

2022-10-19
Nowa hala sportowa przy I LO w Rzeszowie
Przy I Liceum Ogólnokształcącym zakończyła się rozbiórka starej hali sportowej. W jej miejscu powstanie nowoczesny obiekt, którego budowa nabiera tempa.

Budowa nowej hali to inwestycja warta prawie 12 milionów złotych. Obiekt powstaje w miejscu starej części sportowej, która ze względu na zły stan techniczny nie nadawała się już do remontu. Wykonawca robót zakończył już rozbiórkę starej hali. Gotowy jest już wykop pod nową płytę fundamentową, aktualnie trwa izolacja gruntu. Na plac budowy dotarły właśnie pręty zbrojeniowe i zaczął się ich montaż. Roboty postępują zgodnie z założonym harmonogramem.

 Mamy w Rzeszowie bardzo uzdolnioną sportowo młodzież, która zasługuje na najlepsze warunki do treningów. Dlatego bardzo mi zależy na tym, aby takich inwestycji w infrastrukturę sportową było jak najwięcej. Hala sportowa przy I LO będzie nowoczesnym obiektem, w którym uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje i dbać o zdrowiemówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa. 

Nowa budynek będzie miał dwa poziomy. Główna część powstanie na parterze, gdzie zaprojektowano przede wszystkim boisko wielofunkcyjne, na którym będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona. Obok boiska powstanie widownia na około 230 miejsc. Na tym samym poziomie powstaną jeszcze pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.

Pozostałe pomieszczenia zostaną wybudowane na poziomie minus jeden. Zajmą go szatnie, siłownia, sanitariaty, sala treningowa i pomieszczenie do przechowywania rowerów. Nowa hala sportowa zostanie połączona z zabytkowym budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego. Dodatkowa klatka schodowa pozwoli na wykonanie łącznika także na poziomie pierwszego piętra.

Hala sportowa ma być gotowa na nowy rok szkolny 2024/2025.
Materiały: UM Rzeszów
Przeczytaj także:
„Baseny uprawnione do zamrożonych cen energii!”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3397/baseny_uprawnione_do_zamrozonych_cen_energii.html

„Rozpoczęła się rejestracja na IV Konferencje Hotel Spa BASENY I SAUNARIA” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3395/rozpoczela_sie_rejestracja_na_iv_konferencje_hotel_spa_baseny_i_saunaria.html

„Trwają prace przy budowie nowoczesnego basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3006/trwaja_prace_przy_budowie_nowoczesnego_basenu_przy_ul_matuszczaka_w_rzeszowie.html

„Dotacja na basen przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2833/dotacja_na_basen_przy_ul_matuszczaka_w_rzeszowie.html

zamknij

Przeczytaj także

Suszarki, które sprawdzą się na każdym basenie
Szybko, bezpiecznie i skutecznie – tak powinny działać suszarki do włosów i rąk, z którymi mamy do czynienia na pływalniach. Muszą wysuszyć włosy po wyjściu z wody i ręce po opuszczeniu toalety. W ofercie [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.