Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Maraton pływacki

2016-05-17
Maraton Pływacki na 750- lecie miasta w Parku Wodnym Koszalin
W dniach 20-23 maja mieszkańcy Koszalina będą hucznie świętować 750 urodziny miasta. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji. W szczelnie zapełnionym grafiku imprez z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Do świętowania przyłącza się również Park Wodny Koszalin, zapraszając do wzięcia udziału w maratonie pływackim „750 długości basenu Parku Wodnego Koszalin na 750- lecie Miasta Koszalina”.

Park Wodny Koszalin to najnowocześniejszy Aquapark na Pomorzu, będący wizytówką miasta. Posiada wspaniale rozbudowaną strefę relaksu i rekreacji. Z obiektu chętnie korzystają dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Oprócz stałych atrakcji, miłośnicy wodnych sportów w najbliższą sobotę będą mieli jeszcze jeden powód, aby odwiedzić Aquapark. Już od godziny 10.00, 21 maja,     w Parku Wodnym Koszalin odbywać się będzie maraton pływacki pn. ,,750 długości basenu Parku Wodnego Koszalin na 750- lecie Miasta Koszalina”. Wydarzenie zostało objęte patronatem prezydenta Miasta Koszalin, ponieważ jest jedną z atrakcji, jakie zostały przygotowane w ramach obchodów 750 urodzin Koszalina.

- W tym roku mamy podwójny powód do świętowania. Nasz Park Wodnych obchodzi pierwsze urodziny działalności, a miasto Koszalin 750-lecie istnienia. Są to dwa ważne dla nas święta, dlatego postanowiliśmy sprawić przyjemność miłośnikom pływania. Będą mogli sprawdzić swoją kondycję i umiejętności pływackie, a przy okazji dobrze się pobawić – mówi Jacek Sinkiewicz kierownik obiektu Park Wodny Koszalin.

- Park Wodny Koszalin jest urzeczywistnieniem marzeń i starań wielu koszalinian. To niezwykłe miejsce, które jest jednym z ważniejszych punktów na mapie naszego miasta. Będąc w Koszalinie nie sposób nie odwiedzić aquaparku, którego przyjazna atmosfera sprawia, że chcemy zatrzymać się w nim na wiele godzin. Tym bardziej cieszę się, że mieszkańcy Koszalina będą mogli również tutaj świętować jubileusz 750-lecia miasta. Zapraszam serdecznie do udziału w urodzinowym maratonie pływackim, który jest ciekawą propozycją na spędzenie popołudnia w rodzinnym gronie. Życzę dobrej zabawy i niezapomnianych sportowych emocji – zachęca do udziału w pływackim maratonie Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Wodna impreza przeznaczona jest dla wszystkich mieszkańców bez względu na wiek i płeć. Zmagania pływaków odbywać się będą na sześciu torach basenu sportowego. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę i gadżety Aquaparku. Po zakończeniu zawodów organizatorzy zapraszają do wspólnego zdjęcia, które z pewnością będzie miłą pamiątką z obchodów święta miasta. Co ważne, uczestnicy maratonu nie ponoszą opłaty za wstęp na teren basenu sportowego.

Zapisy prowadzone są w kasach Parku Wodnego Koszalin oraz pod numerem telefonu 732 878 106.

Obchody z okazji 750-lecia Miasta Koszalin odbywają się już od 2014 roku, jednak ich finał zaplanowano na maj 2016. Od 20 do 23 maja na mieszkańców Koszalina czeka sporo atrakcji. Odbywać się będą inscenizacje historyczne, zawody sportowe, na scenie nie zabraknie koncertów polskich i zagranicznych gwiazd muzyki rozrywkowej. Smakosze słodyczy będę mogli częstować się urodzinowym tortem z herbem miasta.


Park Wodny Koszalin
to najnowocześniejszy aquapark na Pomorzu, który do użytku został oddany 30 lipca 2015 r. Obiekt, wyposażony w szereg atrakcji wodnych, strefę saun, dwie siłownie, zewnętrzny plac zabaw i część gastronomiczną, mieści się w Koszalinie, przy ul. Rolnej 14. Administratorem obiektu jest Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o.

W strefie rekreacyjnej Parku Wodnego znajduje się sześć basenów, z których dwa umiejscowione są na zewnątrz, a jeden czynny jest przez cały rok. Park posiada sześć zjeżdżalni, najdłuższa z nich, Anakonda, ma aż 176 m długości. W wewnętrznej strefie rekreacji znajdziemy m. in. baseny: sportowy, do nauki pływania, dla dzieci, a także rwącą rzekę, sztuczną falę i wiele innych atrakcji. W części rekreacyjnej można korzystać z leżanek basenowych, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz zjeżdżalni wodnych. Strefa saun to szczególne miejsce w aquaparku, bogata różnorodność saun i łaźni spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Inwestorem jest Miasto Koszalin. Budowa Parku Wodnego Koszalin dofinansowana została z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Programu Regionalnego Narodowa Strategia Spójności.
Autor: Justyna Korzeniak, Adventure Media

zamknij

Przeczytaj także

Dolphin M600 - jeszcze łatwiejsze czyszczenie basenu
Dolphin M600 to najnowszy i zarazem najbardziej zaawansowany technicznie odkurzacz firmy Maytronics, zaprojektowany pod kątem maksymalnej wydajności czyszczenia oraz wygodnej i prostej obsługi. Dzięki aktywnym, [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.