Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualnościOstatnie posty na forum:

Jaka jest godzinowa dawka, gdy do dezynfekcji wody basenowej stosuje się ozon? - wysłana przez Jessesun
Ozon, który można wykorzystać do dezynfekcji wody w basenie, zastępuje teraz pod wieloma względami CLO2, CL2 i UV.Jest zielonym ...
Dystrybutor - wysłana przez Serwis
Witam Poszukuję dystrybutora firmy EMEC oraz Bayrol do stałej współpracy . Pozdrawiam
Ostatnie komentarze:
 • 2021-10-11 12:25:54 - adam
  Witam czy na pływalni w strefie saun obowiązują limity osób, jaki jest limit osób na zawodach pływackich organizowanych przez pływalnie z pkd 93.11.Z
 • 2021-10-11 10:54:53 - Zatroskana mama
  Czekaliśmy dwa lata z utęsknieniem na otwarcie nowego, na europejskim poziomie obiektu rekreacyjnego w naszym mieście! I o grozo! W Niemczech płaciłam 6 euro od osoby [...]
 • 2021-09-21 09:25:48 - Iwona Michniewicz
  Odpowiadając na powyższe pytanie, należy wyjść od tego, czy dany Hotel (bo o takim obiekcie z basenem jest mowa w artykule), winien być kwalifikowany jako definicyjna [...]

 • Plac budowy Parku Wodnego Tychy - foto www.parkwodnytychy.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2016-05-27
  Wodny Park Tychy na półmetku
  Ściany nośne, schody wewnętrzne i konstrukcja dachu obiektu – to elementy zrealizowane w ramach drugiego etapu inwestycji, czyli stanu surowego otwartego, który właśnie osiągnięto na budowie Wodnego Parku Tychy.

  Budowa Wodnego Parku Tychy rozpoczęła się 16 miesięcy temu, w styczniu 2015 roku. Od tego momentu wykonano zdecydowaną większość prac budowlanych w głównym obiekcie a parking dwupoziomowy jest na ukończeniu. Na ukończeniu jest także budynek, w którym biogaz będzie zamieniany w energię cieplną i elektryczną.

  – Można powiedzieć, że z zewnątrz nasz park wodny przybrał odpowiednie kształty – mówi Zbigniew Gieleciak, Prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., inwestora budowanego Wodnego Parku Tychy – Jednak przed nami jeszcze dużo pracy, szczególnie wewnątrz budynku. Całość prac jest realizowana zgodnie z harmonogramem – dodaje.

  Wodny Park Tychy będzie pod wieloma względami nietypowym obiektem, m.in. z uwagi na zastosowany sposób ogrzewania i zasilania własnym źródłem energii. Powstający w tyskiej oczyszczalni ścieków odpadowy biogaz będzie przesyłany za pomocą dedykowanego gazociągu na teren obiektu. Następnie dzięki działaniu agregatów prądotwórczych zostanie on zamieniony w energię elektryczną oraz ciepło. Wcześniej przejdzie proces specjalnej obróbki w stacji uszlachetniania.

  Do redukcji zużycia energii elektrycznej oraz odpowiedniego utrzymania ciepła wewnątrz obiektu przyczynią się również inne rozwiązania. Jeden z najbardziej innowacyjnych materiałów w budownictwie – folia ETFE – zostanie użyta na dachu obiektu. Materiał jest przezroczysty i przepuszcza więcej światła niż szkło. Dzięki temu, inwestor znacznie ograniczy wydatki na ogrzewanie. Istotnymi, ekologicznymi elementami będą także: odzysk ciepła z filtracji wód basenowych oraz wykorzystanie niskotemperaturowego ciepła odpadowego z agregatów kogeneracyjnych.

  – Zaplanowane ekologiczne rozwiązania mają umożliwić nam ogrzanie i zasilenie w energię elektryczną wszystkich planowanych atrakcji – mówi Zbigniew Gieleciak – Ze względu na atrakcje również będziemy wyjątkowi, m.in. za sprawą pierwszej w Polsce zjeżdżalni z pionowym startem i symulatora surfingu pod dachem – dodaje.

  Zjeżdżalnia z pionowym startem będzie unikalna w skali kraju. Umożliwi ona ślizg z szybkością sięgającą nawet 30 metrów na sekundę. Równie nietypowy i jedyny w swoim rodzaju będzie symulator surfingu. W niecce basenowej o wymiarze ok. 19 x 8 m będzie można nauczyć się surfingu pod czujnym okiem instruktorów. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu, urządzenie będzie generowało fale o różnej wysokości, zapewniając możliwość zmiany prędkości przepływu.

  Oprócz atrakcji skierowanych do młodzieży, w Wodnym Parku Tychy znajdzie się szereg innych rozwiązań dedykowanych każdej grupie wiekowej. Rodziny z dziećmi na pewno docenią zalety gry interaktywnej, strefy edukacyjnej, a także przestrzeni rekreacyjnej z basenem z podnoszonym dnem, umożliwiającym naukę pływania od najmłodszych lat.

  Osoby starsze będą mogły skorzystać z zajęć hydrocyclingu i aerobiku w wodzie, które także będą odbywać się w niecce basenowej z podnoszonym dnem. Ponadto w obiekcie powstanie szereg innych zjeżdżalni, basenów wewnętrznych i zewnętrznych, jak i strefa saun z ekskluzywnymi łaźniami piwnymi.

  – Planując atrakcje dostępne w Wodnym Parku Tychy, chcieliśmy zapewnić wszystkim gościom szerokie spektrum usług. Tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie – dodaje Zbigniew Gieleciak.
  Osiągnięcie etapu drugiego kamienia milowego to nie koniec prowadzonych prac budowlanych. Na obecny rok zaplanowano realizację kolejnego etapu budowy, czyli stanu surowego zamkniętego: z zabudowanymi wszystkimi oknami, drzwiami, witrynami i gotowym dachem. W 2016 roku odbędzie się również montaż pierwszych zjeżdżalni oraz ruszą postępowania przetargowe dotyczące wynajmu powierzchni Wodnego Parku Tychy, m.in. strefy gastronomicznej.

  – Rok 2016 to także czas intensywnych prac marketingowych – mówi Marcin Wysocki, rzecznik prasowy inwestycji budowy Wodnego Parku Tychy – Przed nami m.in. opracowanie założeń strategii cenowej oraz wybranie logotypu obiektu – dodaje.

  Otwarcie obiektu jest planowane na połowę 2017 roku.
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Prysznic wrażeń - zanurzenie w świat natury
  Prysznic wrażeń to spektakularna, relaksująca kąpiel z efektami świetlnymi, zapachami olejków eterycznych, dźwiękami muzyki lub odgłosami natury. Wchodząc do kabiny prysznicowej przenosimy się w fascynujący, relaksacyjny [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.