Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

wgkzpase - wysłana przez Brettnar
Provera
работа яндекс такси на личном - wysłana przez taxiUnashy
Яндекс такси-это хорошая возможность произвести заказ автомашины в любое время, куда угодно. Произвести заказ машины можно позво...
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Cytat: Lidia w 11 Marzec 2019, 11:28:27Gdzie możemy zamówić dofinansowane szkolenie dla obsługi Gościa hotelowego? Kto je wykonu...
wymina powietrza - wysłana przez Artek
Witam, niestety nie testowałem, ale pomysł wart uwagi. Wentylację mamy od firmy Calorex, może warto ich podpytać czy mają takie ...
Ostatnie komentarze:
 • 2019-06-15 08:37:16 - Pływaczka
  Basen jest już otwarty, działa pod nową nazwą Aqua Spa Kabaty
 • 2019-05-24 08:49:24 - Jacek
  Taka mała dygresja do wypowiedzi Inżyniera budowlańca. Chyba troszeczkę naciągana ta argumentacja, bo zgodnie z pańską interpretacją po uzyskaniu pozwolenia na [...]
 • 2019-05-23 22:26:14 - Iwona Michniewicz
  Szanowny Panie "inżynierze". Nie jestem budowlańcem. Moje tytuły dotyczą wiedzy i doświadczenia w materii (m.in) ratownictwa wodnego. Być może w dokumentacji budowlanej [...]

 • Plac budowy Parku Wodnego Tychy - foto www.parkwodnytychy.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2016-05-27
  Wodny Park Tychy na półmetku
  Ściany nośne, schody wewnętrzne i konstrukcja dachu obiektu – to elementy zrealizowane w ramach drugiego etapu inwestycji, czyli stanu surowego otwartego, który właśnie osiągnięto na budowie Wodnego Parku Tychy.

  Budowa Wodnego Parku Tychy rozpoczęła się 16 miesięcy temu, w styczniu 2015 roku. Od tego momentu wykonano zdecydowaną większość prac budowlanych w głównym obiekcie a parking dwupoziomowy jest na ukończeniu. Na ukończeniu jest także budynek, w którym biogaz będzie zamieniany w energię cieplną i elektryczną.

  – Można powiedzieć, że z zewnątrz nasz park wodny przybrał odpowiednie kształty – mówi Zbigniew Gieleciak, Prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., inwestora budowanego Wodnego Parku Tychy – Jednak przed nami jeszcze dużo pracy, szczególnie wewnątrz budynku. Całość prac jest realizowana zgodnie z harmonogramem – dodaje.

  Wodny Park Tychy będzie pod wieloma względami nietypowym obiektem, m.in. z uwagi na zastosowany sposób ogrzewania i zasilania własnym źródłem energii. Powstający w tyskiej oczyszczalni ścieków odpadowy biogaz będzie przesyłany za pomocą dedykowanego gazociągu na teren obiektu. Następnie dzięki działaniu agregatów prądotwórczych zostanie on zamieniony w energię elektryczną oraz ciepło. Wcześniej przejdzie proces specjalnej obróbki w stacji uszlachetniania.

  Do redukcji zużycia energii elektrycznej oraz odpowiedniego utrzymania ciepła wewnątrz obiektu przyczynią się również inne rozwiązania. Jeden z najbardziej innowacyjnych materiałów w budownictwie – folia ETFE – zostanie użyta na dachu obiektu. Materiał jest przezroczysty i przepuszcza więcej światła niż szkło. Dzięki temu, inwestor znacznie ograniczy wydatki na ogrzewanie. Istotnymi, ekologicznymi elementami będą także: odzysk ciepła z filtracji wód basenowych oraz wykorzystanie niskotemperaturowego ciepła odpadowego z agregatów kogeneracyjnych.

  – Zaplanowane ekologiczne rozwiązania mają umożliwić nam ogrzanie i zasilenie w energię elektryczną wszystkich planowanych atrakcji – mówi Zbigniew Gieleciak – Ze względu na atrakcje również będziemy wyjątkowi, m.in. za sprawą pierwszej w Polsce zjeżdżalni z pionowym startem i symulatora surfingu pod dachem – dodaje.

  Zjeżdżalnia z pionowym startem będzie unikalna w skali kraju. Umożliwi ona ślizg z szybkością sięgającą nawet 30 metrów na sekundę. Równie nietypowy i jedyny w swoim rodzaju będzie symulator surfingu. W niecce basenowej o wymiarze ok. 19 x 8 m będzie można nauczyć się surfingu pod czujnym okiem instruktorów. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu, urządzenie będzie generowało fale o różnej wysokości, zapewniając możliwość zmiany prędkości przepływu.

  Oprócz atrakcji skierowanych do młodzieży, w Wodnym Parku Tychy znajdzie się szereg innych rozwiązań dedykowanych każdej grupie wiekowej. Rodziny z dziećmi na pewno docenią zalety gry interaktywnej, strefy edukacyjnej, a także przestrzeni rekreacyjnej z basenem z podnoszonym dnem, umożliwiającym naukę pływania od najmłodszych lat.

  Osoby starsze będą mogły skorzystać z zajęć hydrocyclingu i aerobiku w wodzie, które także będą odbywać się w niecce basenowej z podnoszonym dnem. Ponadto w obiekcie powstanie szereg innych zjeżdżalni, basenów wewnętrznych i zewnętrznych, jak i strefa saun z ekskluzywnymi łaźniami piwnymi.

  – Planując atrakcje dostępne w Wodnym Parku Tychy, chcieliśmy zapewnić wszystkim gościom szerokie spektrum usług. Tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie – dodaje Zbigniew Gieleciak.
  Osiągnięcie etapu drugiego kamienia milowego to nie koniec prowadzonych prac budowlanych. Na obecny rok zaplanowano realizację kolejnego etapu budowy, czyli stanu surowego zamkniętego: z zabudowanymi wszystkimi oknami, drzwiami, witrynami i gotowym dachem. W 2016 roku odbędzie się również montaż pierwszych zjeżdżalni oraz ruszą postępowania przetargowe dotyczące wynajmu powierzchni Wodnego Parku Tychy, m.in. strefy gastronomicznej.

  – Rok 2016 to także czas intensywnych prac marketingowych – mówi Marcin Wysocki, rzecznik prasowy inwestycji budowy Wodnego Parku Tychy – Przed nami m.in. opracowanie założeń strategii cenowej oraz wybranie logotypu obiektu – dodaje.

  Otwarcie obiektu jest planowane na połowę 2017 roku.
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Hotelowy basen - jakie obowiązki musi spełniać?
  Rozmowa z dr Iwoną Michniewicz - prezes Krajowej Rady Sportu i Ratownictwa na temat obowiązków, jakie muszą spełniać hotelowe strefy Spa Dr. Iwona Michniewicz - Biegły sądowy w dziedzinie ratownictwa wodnego, [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.