Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Kameralna - nowe natryski - foto BOSiR

2016-08-30
Kameralna po remoncie
Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował, że użytkownicy Pływalni Kameralnej przy ul. Mazowieckiej 39 w Białymstoku już od pierwszego września będą mieli do dyspozycji zmodernizowany, pachnący świeżością obiekt.

Dzięki gruntownej przebudowie powiększona została powierzchnia pomieszczeń, głównie prysznicowych, obiekt otrzymał także zupełnie nowe szatnie. W obrębie przebieralni damskiej znajduje się teraz 9 pryszniców (do tej pory było ich 5), a w męskiej 7 (wcześniej 4). Dodatkowo liczba szafek w szatni damskiej wzrosła aż do 40 (z 29).

Wyeksploatowane szafki zastąpiły nowe, wodoodporne, wyposażone w bezpieczne zamki elektromagnetyczne. Wymienione zostały okładziny ceramiczne na ścianach i podłodze. Nowością jest organizacja w obydwu szatniach kabin do przebierania.

Zmiany te umożliwią swobodniejsze korzystanie z obiektu przez następujące kolejno po sobie, mijające się grupy zorganizowane aqua aerobiku, rehabilitacji i nauki pływania. Z zajęć aerobowych korzystają głównie panie, które ćwiczą w grupach średnio 18-osobowych.

Prace budowlane były prowadzone od czerwca br. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji wydał na nie ok. 335 tys. zł zaoszczędzonych w roku poprzednim.

Pływalnia Kameralna jest najmniejszą z trzech pływalni zarządzanych przez BOSiR. Ze względu na niewielkie rozmiary niecki basenowej - głębokość od 0,9 do 1,5 m jest doskonałym miejscem do organizacji w wodzie grupowych zajęć prozdrowotnych. Na obiekcie znajdują się ponadto dodatkowe atrakcje, cieszące się popularnością odwiedzających, jak sauna sucha, jacuzzi, bicze i masaże wodne. Poza sauną, zostały one wykonane w 2013 r. (montaż wanny z hydromasażem oraz montaż urządzeń do masażu ściennego i masażu karku na brzegach niecki basenowej).

W ostatnich latach frekwencja Klientów na Pływalni Kameralnej regularnie wzrastała. W porównaniu do roku 2010, kiedy z obiektu skorzystało ok. 41000 osób, aż dwukrotnie - w 2015 roku odwiedziło basen ok. 85000 osób.

zamknij

Przeczytaj także

Wanny Spa HotSpring – wyjątkowa jakość od ponad 40 lat
Wanny spa zwane potocznie „jacuzzi” to dzisiaj obowiązkowe wyposażenie każdego Spa. I to zarówno prywatnego, znajdującego się wewnątrz domu lub w ogrodzie jak i takiego dostępnego dla gości hotelowych, czy [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.