Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - fabrykawody.eu

2016-09-22
Kto zaprojektuje szczeciński Aquapark?
Rozpoczął się drugi etap konkursu na przygotowanie koncepcji architektonicznej szczecińskiego Aquaparku „Fabryki Wody”. W drugim etapie konkursu weźmie udział pięć biur projektowych, których zadaniem będzie rozwinięcie koncepcji przedstawionej w I etapie konkursu.
Zwycięzcę poznamy 25 listopada br.

Dla uczestników konkursu przewidziane zostały nagrody:
I nagroda to 70 tys. zł brutto oraz zaproszenie do udziału i negocjacji w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej. II nagroda wyniesie 40 tys. zł brutto, przewidziano także trzy wyróżnienia po 30 tys. zł brutto.

O projekcie „Fabryka Wody”:

Aquapark - pod tą nazwą kryje się nowoczesne centrum rozrywkowo-sportowe, które powstanie na terenie dawnego kąpieliska Gontynka. Szczeciński Aquapark będzie wyróżniał się wyglądem na tle podobnych obiektów odchodząc od popularnych stylizacji w postaci palm, statków pirackich, rafy koralowej czy błękitnej laguny – szczecińskiej Fabryce Wody zostanie nadany wyjątkowy design.

Koncepcja Edukacyjna - Fabryka Wody to nie tylko świetna zabawa na basenach i zjeżdżalniach. Niezwykle ważny będzie również walor edukacyjny. Nauka przez zabawę to najważniejsze założenie Fabryki Wody. Ścieżka edukacyjna zostanie opracowana w oparciu o podstawę programową nauczania przyrody, fizyki, chemii i biologii, a w związku z tym może stanowić alternatywną formę realizacji zajęć szkolnych na każdym etapie edukacyjnym oraz aktywizacji społeczeństwa w ramach zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Koncepcja edukacyjna jest opracowywana przez szczecińskich naukowców Zofię Kuklę oraz Profesora Marka Golkę.

Projekt budowlany szczecińskiej "Fabryki Wody" ma być gotowy w przyszłym roku a prace budowlane mają rozpocząć się w 2018r. i potrwają dwa lata. Inwestycja ma łącznie kosztować 100 mln zł.
Autor: DoP – portal Basenprof
Przeczytaj także:
„22 projektantów walczy o szczecińską Fabrykę Wody”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/1071/22_projektantow_walczy_o_szczecinska_fabryke_wody.html

"Aquapark w Szczecinie ma nazwę i logo” - www.basenprof.pl/aktualnosci/953/aquapark_w_szczecinie_ma_nazwe_i_logo.html

„Nowa koncepcja szczecińskiej Gontynki” - www.basenprof.pl/aktualnosci/830/nowa_koncepcja_szczecinskiej_gontynki.html

„Gontynka czeka na Aquapark” - www.basenprof.pl/aktualnosci/364/gontynka_czeka_na_aquapark.html

„Aquapark w Szczecinie: setki tysięcy zł wydane na próżno” - www.basenprof.pl/aktualnosci/606/aquapark_w_szczecinie_setki_tysiecy_zl_wydane_na_prozno.html

zamknij

Przeczytaj także

Nowa generacja czyszczenia basenów
Dolphin LIBERTY to najnowsza seria trzech bezprzewodowych odkurzaczy przeznaczonych do czyszczenia małych i średnich basenów publicznych i prywatnych. Konstrukcja robota w połączeniu z wydajnym systemem [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.