Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Wizualizacja hali sportowej która powstanie obok Aquaparku - foto UM Słupsk

2016-11-28
Słupsk dokończy Aquapark
Prezydent Słupska Robert Biedroń zwołał konferencję prasową podczas której poinformował o działaniach w sprawie dwóch strategicznych dla miasta inwestycji: Aquaparku i hali widowiskowo-sportowej.

Jak poinformował prezydent, miasto zakończyło sprawę z Termochemem i dzięki temu wyeliminowało związane ze sporem ryzyko finansowe. Dodatkowo stworzono model organizacyjny i utworzono spółkę celową pn. Trzy Fale. Wykonano także inwentaryzację budynku Aquaparku, za co odpowiedzialni byli z ramienia Rady Nadzorczej spółki Andrzej Wójtowicz a z ramienia Zarządu prezes Grzegorz Juszczyński.

Równocześnie rozpoczęto proces wyceny Aquaparku oraz rozmowy z instytucjami finansowymi na temat finansowania projektu, przeprojektowania obiektu (obecnie trwają przygotowania do przetargu na wybór firmy, która dokończy budowę) i określanie docelowej funkcjonalności obiektu.

Plany rozpoczęcia budowy wstrzymanej inwestycji Aquaparku zakładają połowę 2017r. Jak powiedział Andrzej Wójtowicz, inwestor chce przeprojektować obiekt tak, aby był dostosowany do rzeczywistych potrzeb mieszkańców Słupska i okolic. Najprawdopodobniej projekt będzie powstawał etapami, w którym część główna parku wodnego zostanie dokończona przez spółkę Trzy Fale natomiast reszta zostanie wybudowana w systemie deweloperskim i wykończona przez pozyskanych partnerów (obecnie trwają z nimi rozmowy).

A. Wójtowicz podkreślił, że dokończenie inwestycji musi się zamknąć w kwocie 25 mln zł, natomiast późniejszy roczny koszt funkcjonowania obiektu to według obliczeń spółki blisko 9 mln zł.

Jak poinformowali przedstawiciele Ratusza, budowa hali sportowej będzie realizowana w ścisłej kooperacji ratusza ze spółką Trzy Fale z uwagi na przyszłość inwestycji i utworzenia jednego dużego centrum sportowo-rekreacyjnego. Na razie powstała koncepcja architektoniczna hali na podstawie której powstanie projekt budowlany.

Wiadomo, że hala będzie miała nie mniej niż 3000 miejsc (obecnie w koncepcji jest ich 3018 – w tym ok. 2200 stałych miejsc i ok. 800 miejsc rozkładanych) – będzie można w niej organizować imprezy sportowe, koncerty, targi czy wystawy.
Źródło: UM Słupsk
Autor: DiS – portal Basenprof

zamknij

Przeczytaj także

Oszczędne obiegi uzdatniania wody basenowej - case study
Obiekty basenowe mogą korzystać z dobrych rozwiązań, które zapewniają duże oszczędności w kosztach eksploatacyjnych. Na przykładzie konkretnych realizacji ukazujemy ich zastosowanie. Wykonawca projektu [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.