Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Makieta CSiR - foto UM Sanoka

2017-05-26
Sanok zbuduje Centrum Sportu wraz z kompleksem basenów
W Sanoku przy ul. Królowej Bony rozpoczęła się budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu – wczoraj ruszyły roboty naziemne.

Inwestycja podzielona została na dwa etapy. W pierwszym powstanie budynek CRiS, w którym mieścić się będzie hala basenowa z 8-torowym basenem sportowo-rehabilitacyjnym z widownią na 150 miejsc oraz strefa spa i część rehabilitacyjna. Obok budynku wybudowany zostanie także parking. W kolejnym etapie znajdzie się kompleks basenów zewnętrznych, wodny oraz suchy plac zabaw dla dzieci, zewnętrzna siłownia a także boiska do siatkówki plażowej.

W sierpniu 2016 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki wpisało sanocką inwestycję do realizacji Planu Wieloletniego. Budowa CRiS ukierunkowana jest na dalszy rozwój bazy obiektów sportowych służących potrzebom polskiego sportu wyczynowego oraz dla zapewnienia odpowiednich warunków szkolenia i treningu sportowców. Będzie także służyła mieszkańcom miasta i regionu oraz turystom odwiedzającym Podkarpacie, ponieważ będzie to największy tego typu obiekt w województwie.

Obecnie MOSiR w Sanoku, jako jedyny w Polsce posiada kompleks obiektów sportowych, zlokalizowanych w jednym miejscu dla łyżwiarstwa szybkiego, short-track`u, hokeja i jazdy figurowej na lodzie, z którego korzystają również polskie związki sportowe. Ośrodek posiada również pełną bazę hotelowo-gastronomiczną, co plasuje go na wysokiej pozycji nie tylko w Polsce, ale również i w Europie wśród tego typu obiektów. Dodając do tego modernizowany stadion piłkarski z lekkoatletyczną bieżnią tartanową stanowić będzie doskonałą bazę sportową. CRiS ma być dopasowane do infrastruktury posiadanych obiektów, tworząc kompleks obiektów zapewniających zawodnikom odnowę biologiczną i rehabilitację, a także wpływających na rozwój fizyczny i ich przygotowanie do zmagań sportowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Zakończenie pierwszego etapu budowy tj. basenu krytego z odnową biologiczną planowane jest na wrzesień 2018 roku, natomiast oddanie całego CSiR na styczeń 2019 roku.

Inwestorem jest Gmina Miasta Sanoka a wykonawcą konsorcjum firm Karpat-Bud i Best Construcion z Rogoźnicy. Koszt inwestycji wynosi ponad 38 mln zł.
Autor: DiS - portal Basenprof

zamknij

Przeczytaj także

Membranowe pompy dozujące EMEC do środków chemicznych
^^2058_1   Membranowe pompy dozujące stosowane są powszechnie w uzdatnianiu wody oraz w przemyśle chemicznym, a podstawowym wymogiem jest precyzyjne i niezawodne dozowanie. Warunek ten [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.