Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności2017-07-28
W Krynicy-Zdrój powstanie Aquapark i unikalny basen mineralny
W kolejną fazę wchodzi planowana budowa Aquaparku w Krynicy-Zdrój. Obecnie trwa wybór wykonawcy dokumentacji przetargowej. Wiadomo, że swoje oferty złożyło pięć pracowni architektonicznych. Najniższa oferta opiewała na kwotę 299 tys. zł a najwyższa 922 tys. zł. Gmina na to zadanie zaplanowała kwotę 385 tys. zł.

Obiekt stanąć ma w miejscu obecnego boiska przy lodowisku w Parku Sportowym. Kompleks basenowy obejmie wewnętrzny basen sportowy, basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi, brodzik dla dzieci, wannę z hydromasażem, zjeżdżalnie wodne oraz strefę Spa z saunami i gabinetami masażu. Powstanie też strefa zewnętrzna z basenem sportowym i rekreacyjnym, brodzikiem, placem zabaw oraz ,miejscem wypoczynku z leżakami.

Szacowany koszt inwestycji to 25 mln zł a budowa planowana jest w formule PPP

W Krynicy to nie jedyna planowana inwestycja basenowa. Budowę zakładu przyrodoleczniczego z basenem do rehabilitacji planuje ośrodek sanatoryjno-wypoczynkowym Lwigród. Mineralny basen będzie unikatowy na skalę kraju – jako jedyny będzie wypełniony wodą szczawą doprowadzaną z Uzdrowiska Krynica-Żegiestów.

Inwestycja wyniesie ponad 8 mln zł, z czego 5 mln zł pozyskane zostanie ze środków UE.
Autor: DiS - portal Basenprof

zamknij

Przeczytaj także

Zabawki wodne z laminatu - najnowsze wzory
Firma Mazur od zawsze stawia na wzornictwo w swoich produktach. Lubimy projekty, które szukają sposobu na wyróżnienie się. Takim przykładem jest zjeżdżalnia multimedialna we Wrocławiu - póki co najbardziej znana [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.