Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Pływalnia Limanowska- foto FB Pływalnia Limanowska

2017-12-05
Działalność Pływalni Limanowskiej pod znakiem zapytania
Już wkrótce władze powiatu oraz miasta Limanowa będą musiały podjąć decyzję, co do dalszej formy organizacyjnej działalności w jakiej będzie funkcjonować oraz być finansowana Pływalnia Limanowska. Wraz z dniem 28 grudnia ubiega okres trwałość projektu „ Budowa krytej pływalni w Limanowej”.

Obecnie Zarząd Powiatu pracuje nad przedstawieniem propozycji Radzie Powiatu. Jako że pływalnia stanowi majątek powiatu, to radni będą mieli podjąć decyzje w jaki sposób rozstrzygnąć tą sprawę. Do tej pory koszty utrzymania obiektu były współfinansowane wraz z miastem Limanowa, tak więc i ono będzie partnerem w rozmowach. Według umowy zawartej między miastem a powiatem w sprawie współfinansowania kosztów funkcjonowania pływalni, ostateczne rozliczenia między stronami mają mieć miejsce do 6 miesięcy od czasu zakończenia okresu trwałości projektu. Obecnie samorządowcy regionu rozważają takie rozwiązania, jak min. przekazanie pływalni w całości miastu, powołanie miejsko-powiatowej spółki do zarządzania basenem, sprzedaż obiektu lub dzierżawę. Możliwe też jest pozostanie przy obecnym sposobie finansowania, w związku z czym powiat nadal dopłacałby miastu do kosztów utrzymania pływalni. Jak zapewnia starosta Jan Puchała, są dokładane wszelkie starania, tak aby pływalnia mogła w jak najlepszy sposób służyć wszystkim klientom.

Pływalnia Limanowska była wspólnym przedsięwzięciem zarówno miasta Limanowa jak i powiatu Limanowskiego. Jej budowa została zakończona w listopadzie 2010 roku, zaś obiekt oficjalnie udostępniono do użytku publicznego 10 lutego 2011 roku.
Autor: RaK - portal Basenprof

zamknij

Przeczytaj także

Przypominamy procedury dla stref Wellness
W związku z wątpliwościami dotyczącymi wytycznych dla stref Wellness w zakresie wykonywania zabiegów, informujemy, że obowiązują zapisy GIS z dn. 4 kwietnia 2020r. Wytyczne dla stref Wellness - gabinety [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.