Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

Okna basenowe - wysłana przez Aqua Technology
Dzień dobry, Oferujemy kompleksowe wykonanie i montaż podwodnych okien basenowych, przezroczystych ścian, dna basenu. Realizacje...
odkurzacz basenowy - wypożyczenie - wysłana przez Patryk
Szczerze mówiąc nie spotkałem się. Ale warto poszukać dystrybutorów, w tym okresie mają często jakieś promocje.
Okładzina - wodny plac zabaw - wysłana przez Adam
Ciekawe rozwiązanie na firma Polifun Garden z Katowic, ale cen nie znam. Pozdrowienia
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez malwina
formalnościami zwykle się nie zajmują, ale na pewno udzielają koniecznych informacji, jeśli chodzi o dofinansowania na windę, cz...
Wodny Plac Zabaw - wysłana przez Sorp
Witam,Nasze stowarzyszenie zajmuje się wypożyczeniem takiego toru na basen lub na otwartą wodę. Posiadamy certyfikowanych kilka ...
Ostatnie komentarze:
 • 2018-07-04 15:09:56 - Ambrozja
  A jaki jest koszt budowy takiej zjeżdźżalni z pontonami? Nie mogę znaleźć w internecie żadnej oferty.
 • 2018-06-21 10:19:52 - FLUIDRA TEAM
  Założymy, że jest to komentarz pozytywny. Dziękujemy za uznanie nas za SPECJALISTÓW. I zapraszamy do korzystania z naszej wieloletniej, specjalistycznej wiedzy.
 • 2018-06-12 13:11:35 - pawel
  Temat jest bardziej złożony , po pierwsze PŁACE NADAL SĄ NISKIE , materiały jeśli są faktycznie trwałe i dobrej jakości kosztują WIĘCEJ i to normalne , ktoś ustala [...]

 • Wizualizacja zmodernizowanej pływalni - materiały prasowe
  Dodaj komentarz
  0
  2018-01-04
  Toruń zaczyna modernizację basenu przy ul. Bażyńskich
  29 grudnia 2017r. symbolicznie rozpoczęła się rozbiórka pływalni przy ul. Bażyńskich w Toruniu. Prace nad basenem w nowej odsłonie rozpoczną się w 2018 roku i potrwają około 2 lata.

  W pożegnaniu z pływalnią uczestniczyli jej twórcy, m.in.: Zbigniew Wojnowski, Aleksander Małysz i Waldemar Przybyszewski.
  - Budowa basenu rozpoczęła się w latach 70. ubiegłego wieku. Na przełomie 1978 i 1979 roku nastąpiło załamanie inwestycyjne w wyniku którego prace nad budową pływalni przedłużały się. Elana reaktywowała realizację inwestycji w latach 80-tych i basen został oddany do użytku w 1987 roku - wspomniał Waldemar Przybyszewski. 10 lat później firma zdecydowała się na przekazanie obiektu miastu - obecnie basen zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

  Zarówno stan techniczny jak i wymagania użytkowników, które zmieniły się przez 30 lat funkcjonowania basenu sprawiły, że pływalnia musi zostać zamknięta na czas gruntownej modernizacji.
  - Istniejący obiekt wymaga rewitalizacji, odnowy i nowych warunków technicznych - i tak się będzie działo. Pozostanie to samo przeznaczenie obiektu jako rekreacyjno-sportowego z głównym basenem. Informacje o stanie technicznym z rok na rok były coraz poważniejsze, więc pływalnia potrzebuje kapitalnego remontu oraz przydania mu nowych funkcji, których oczekują użytkownicy - mówił podczas uroczystości prezydent Michał Zaleski.

  Nad projektem nowej wersji obiektu pracuje obecnie firma MD Polska ze Szczecina - wykonawca dokumentacji. Ta sama firma projektowała również Arenę Toruń przy ul. Bema. Budynek obecnej pływalni w większości będzie poddany rozbiórce. Obiekt, który powstanie będzie miał powierzchnię użytkową 5 tys. m2 . Teren objęty zagospodarowaniem to niespełna 3,5 ha. Budynek będzie miał niecałe 14 metrów wysokości, niespełna 70 metrów długości i 50 metrów szerokości. Wewnątrz znajdzie się basen główny o wymiarach 25x12,5 metra o głębokościach od 1,45 metra do 3,9 metra, trybuny na 120 miejsc, hala basenowa rekreacyjna z basenem rekreacyjnym oraz basen do nauki pływania, brodzik i zjeżdżalnia. Przy obiekcie znajdzie się również basen zewnętrzny o powierzchni 16 m2 , boiska do squasha, zaplecze sanitarno-szatniowe, siłownia, sala fitness, kawiarnia i pomieszczenia techniczne. Wokół budynku przybędzie około 80 miejsc parkingowych, plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Całość projektu wyceniana jest na około 30 mln zł.

  Według szacunków, przez 30 lat funkcjonowania z basenu skorzystały 2 miliony użytkowników. Budowa zmodernizowanego obiektu rozpocznie się po zakończeniu procedur przetargowych, zaplanowanych na pierwszy kwartał 2018 roku.
  Materiały: UM Toruń
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Kärcher PRO Range – linia dla małych obiektów
  Kärcher PRO Range stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie profesjonalistów. Nie każdy potrzebuje wysoce specjalistycznego sprzętu, lecz każdy chce by był on wydajny i skuteczny. Nowa linia jest dostępna dla każdego w [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.