Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

Okna basenowe - wysłana przez Aqua Technology
Dzień dobry, Oferujemy kompleksowe wykonanie i montaż podwodnych okien basenowych, przezroczystych ścian, dna basenu. Realizacje...
odkurzacz basenowy - wypożyczenie - wysłana przez Patryk
Szczerze mówiąc nie spotkałem się. Ale warto poszukać dystrybutorów, w tym okresie mają często jakieś promocje.
Okładzina - wodny plac zabaw - wysłana przez Adam
Ciekawe rozwiązanie na firma Polifun Garden z Katowic, ale cen nie znam. Pozdrowienia
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez malwina
formalnościami zwykle się nie zajmują, ale na pewno udzielają koniecznych informacji, jeśli chodzi o dofinansowania na windę, cz...
Wodny Plac Zabaw - wysłana przez Sorp
Witam,Nasze stowarzyszenie zajmuje się wypożyczeniem takiego toru na basen lub na otwartą wodę. Posiadamy certyfikowanych kilka ...
Ostatnie komentarze:
 • 2018-07-04 15:09:56 - Ambrozja
  A jaki jest koszt budowy takiej zjeżdźżalni z pontonami? Nie mogę znaleźć w internecie żadnej oferty.
 • 2018-06-21 10:19:52 - FLUIDRA TEAM
  Założymy, że jest to komentarz pozytywny. Dziękujemy za uznanie nas za SPECJALISTÓW. I zapraszamy do korzystania z naszej wieloletniej, specjalistycznej wiedzy.
 • 2018-06-12 13:11:35 - pawel
  Temat jest bardziej złożony , po pierwsze PŁACE NADAL SĄ NISKIE , materiały jeśli są faktycznie trwałe i dobrej jakości kosztują WIĘCEJ i to normalne , ktoś ustala [...]

 • Wizualizacja krynickiego Aquaparku - foto UM Krynica-Zdrój
  Dodaj komentarz
  0
  2018-01-04
  Budowa Krynickiego Aquaparku coraz bliżej
  Termin wbicia łopaty pod budowę Krynickiego Aquaparku zbliża się wielkimi krokami. Jak nieoficjalnie wiadomo, do tego wydarzenia zostało zaledwie kilka miesięcy.

  Budynek krynickiego Aquaparku zostanie posadowiony podłużnie na centralnej i południowej części działki, na której obecnie znajduje się boisko piłkarskie. Taka lokalizacja inwestycji od samego początku była brana pod uwagą jako najbardziej prawdopodobna. O jej wyborze zdecydowało ostatecznie bezpośrednie sąsiedztwo hali lodowej. W trakcie trwających wiele miesięcy prac koncepcyjnych okazało się bowiem, że hala ta posiada dużą nadwyżkę ciepła produkowanego przez agregaty schładzające taflę lodową. Zaangażowani w projekt inżynierowie doszli do wniosku, że ta nadwyżka może być z powodzeniem wykorzystana do podgrzania wody niezbędnej do funkcjonowania infrastruktury Aquaparku. Nie zastąpi ona wprawdzie innych źródeł energii, ale bez wątpienia znacząco obniży koszty eksploatacji obiektu. Ze wstępnych szacunków wynika, że ta niestandardowa metoda podgrzania wody przyniesie duże oszczędności w skali całego roku nawet wtedy, gdy jej zastosowanie podniesie temperaturę o 1–2 stopnie C. W chwili obecnej miasto czeka na bardziej precyzyjne obliczenia w tym zakresie.

  Jak będzie wyglądał budynek krynickiego Aquaparku? Z dołączonej wizualizacji wynika, że pracownia projektowa zaproponowała architekturę charakterystyczną dla regionu – układ połączonych brył ze stromymi dachami dwuspadzistymi. Nowoczesność i funkcja obiektu zostały podkreślone dużymi przeszkleniami elewacji wejściowej. Do głównej bryły od strony zachodniej dochodzić będzie bryła o analogicznym (dwuspadzistym) kształcie. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskano otoczoną z trzech stron przytulną i kameralną przestrzeń zewnętrzną. Zostanie ona podzielona na dwie części, każda podległa innemu kompleksowi – jedna basenowemu, druga saunowemu. W północnej części budynku, nad jego bryłę, wystawać będzie wieża na szczycie której, na wysokości 9 metrów, zainstalowany zostanie start zjeżdżalni o długości około 80 metrów.

  Od strony północnej rozmieszczono parkingi, obsługę techniczną a także funkcje, które nie wymagają dużo naturalnego światła – siłownię, zjeżdżalnie oraz przebieralnie. Od strony południowej – lepiej nasłonecznionej – ulokowano basen rekreacyjny i brodzik dziecięcy, a także zespół saunowy oraz wewnętrzny plac z atrakcjami: basenami zewnętrznymi i saunami.

  Prawie wszystkie funkcje Aquaparku zostaną rozmieszczone na parterze. Zespół saunowy będzie połączony z halą basenową. Zespół ten posiadać będzie własne wejście z zewnątrz z dedykowaną przebieralnią – tak, by mógł działać niezależnie od reszty obiektu, na przykład kiedy ta reszta będzie zamknięta wieczorem. Na piętrze nad przebieralniami (na tarasie technicznym) rozmieszczono główną (basenową) centralę wentylacyjną. Dla siłowni i aerobiku zaprojektowano wspólną salę o pow. 218 m2. Sala będzie obsługiwana przez basenowy zespół przebieralni z natryskami i WC. Przy sali zaprojektowano pokój trenera i magazyn. Powierzchnia piwnicy zarezerwowana jest dla zespołu pomieszczeń technicznych oraz zespołu przebieralni personelu (plus pomieszczenie socjalne).

  Hala basenowa zostanie wyposażona w następujące elementy:

  A – Basen pływacki o długości 25 metrów i szerokości 13 metrów (pow. 325 m2). Niecka będzie głęboka na 1,8 m i zostanie podzielona na 6 torów, z których 3 wyposażone zostaną w ruchome dno.

  B – Basen rekreacyjny o pow. 129 m2 (o głębokości zmiennej od 0,9 m do 1,2 m), z dodatkowymi atrakcjami w postaci: huśtawki wodnej, siedziska i leżanki napowietrzającej, gejzerów, wulkanu, masaży bocznych podwodnych oraz masaży karku.

  C – Brodzik dla dzieci o pow. 36 m2 i głębokości 30 cm z miękkim dnem, z dodatkowymi atrakcjami w postaci: zjeżdżalni dziecięcej „słonika”, grzybka wodnego, fontanny i wiadra.

  D – Basen będący hamownią dla zjeżdżalni rodzinnej.

  Wszystkie niecki zostaną wykonane ze skręcanych paneli ze stali szlachetnej powlekanych laminatem w kolorze błękitnym. Zaprojektowano też zjeżdżalnię rodzinną prostą o długości 9 metrów i szerokości 3 metrów z lądowaniem w wydzielonym basenie oraz zjeżdżalnię rurową otwartą o długości około 80 metrów z własnym lądowiskiem. Przy hali basenowej przewidziano także pomieszczenie ratownika z zapleczem.

  Obiekt zostanie wyposażony w trybuny dwurzędowe na ok. 100 miejsc. Liczba miejsc na trybunach i parametry niecki pozwolą organizować zawody na poziomie regionalnym.

  W skrzydle dochodzącym poprzecznie do głównej bryły budynku zaprojektowano bogaty zespół saunowy. Posiadać on będzie swoje własne wejście wraz z przebieralniami, dzięki czemu może funkcjonować niezależnie od reszty Aquaparku. W pakiecie saun przewidziano: dwie sauny fińskie – dużą (z widokiem na wewnętrzny dziedziniec) i małą (szybciej nagrzewającą się); saunę suchą łagodną, infrared, parową łagodną i parową gorącą oraz grotę śnieżną. Poza saunami w zespole zaprojektowano urządzenia schładzające – wiadra, bicze szkockie, basen lodowy i brodzik z prysznicem. Przewidziano także miejsce na salę tepidarium – salę relaksu.

  Na zewnątrz główną atrakcję stanowić będą dwa baseny zewnętrzne. Każdy podlegać będzie innemu zespołowi; północny – hali głównej; południowy – zespołowi saunowemu. Baseny rozdzielone zostaną pasem zieleni. Od strony południowej podwórko zamykać będzie pawilon, w którym zaprojektowano dodatkowe trzy sauny oraz magazyn na leżaki. Jeszcze dalej na południe, przy granicy działki, przewidziano miejsce na boisko o standardowym rozmiarze „szkolnym” 16 x 30 m.
  Autor: DiS - portal Basenprof
  Materiały: UM Krynica-Zdrój
  Przeczytaj także:
  „Umowa na dokumentację Aquaparku w Krynicy-Zdroju podpisana”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/1431/umowa_na_dokumentacje_aquaparku_w_krynicy-zdroju_podpisana.html

  „W Krynicy-Zdrój powstanie Aquapark i unikalny basen mineralny” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1421/w_krynicy-zdroj_powstanie_aquapark_i_unikalny_basen_mineralny.html

  „Krynica rozpoczyna rozmowy ws. budowy Aquaparku” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1000/krynica_rozpoczyna_rozmowy_ws_budowy_aquaparku.html

  „Dwóch inwestorów chce budować Aquapark w Krynicy” - www.basenprof.pl/aktualnosci/861/dwoch_inwestorow_chce_budowac_aquapark_w_krynicy.html

  „Krynica Zdrój chce zbudować Aquapark w PPP” - www.basenprof.pl/aktualnosci/819/krynica_zdroj_chce_zbudowac_aquapark_w_ppp.html

  „Aquapark napędzi Krynicy turystów” - www.basenprof.pl/aktualnosci/244/aquapark_napedzi_krynicy_turystow.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Basen na receptę
  Od początku 2017 roku Francuzi mogą otrzymywać recepty na …. sport. Nowe przepisy uprawniają lekarzy do przepisywania swoim pacjentom dedykowanych zajęć sportowych. Odpowiednik francuskiego NFZ zwróci takiemu pacjentowi [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.