Rusza generalna modernizacja „Moczydła”
Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez alicja90
Cytat: malwina w 25 Maj 2018, 12:01:09formalnościami zwykle się nie zajmują, ale na pewno udzielają koniecznych informacji, jeśl...
вакансии очистные сооружения - wysłana przez TVPElDetry
Завод емкостного оборудования ТВП делает резервуары для очистных сооружений на собственной индустриальной базе в Нашей страны. Р...
Okna basenowe - wysłana przez Aqua Technology
Dzień dobry, Oferujemy kompleksowe wykonanie i montaż podwodnych okien basenowych, przezroczystych ścian, dna basenu. Realizacje...
odkurzacz basenowy - wypożyczenie - wysłana przez Patryk
Szczerze mówiąc nie spotkałem się. Ale warto poszukać dystrybutorów, w tym okresie mają często jakieś promocje.
Okładzina - wodny plac zabaw - wysłana przez Adam
Ciekawe rozwiązanie na firma Polifun Garden z Katowic, ale cen nie znam. Pozdrowienia
Ostatnie komentarze:
 • 2018-08-18 16:24:45 - Wojtas65
  Witam. Wyjechałem tydzień temu na urlop. zrobiłem wszystkie pomiary tak jak być powinno. wczoraj wróciłem i zrobiłem pomiary. Ph ma kolor na mierniku biały i nie wiem czy [...]
 • 2018-08-18 13:47:24 - Elach
  Wykonałam w basenie ogrodowym chlor szok, woda zrobiła się lekko mleczna. Co to oznacza i jak przywrócić klarowność wody?
 • 2018-08-04 12:53:08 - Ola
  Również przesadziłam z uloscią chloru w basenie ogrodowym. Badanie tabletką DPD1 pokazuje, że chloru jest prawie 3 mg/l !!! Dziwne to jest bo woda nawet lekko nie śmierdzi [...]

 • Wizualizacja nowego Moczydła - Foto Urząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy
  Dodaj komentarz
  0
  2018-01-30
  Rusza generalna modernizacja „Moczydła”
  W połowie stycznia br. urząd miasta dzielnicy Wola podpisał umowę na przebudowę ośrodka Moczydło. W największym kompleksie odkrytych basenów w Warszawie powstaną nowe urządzenia wodne, rekreacyjne i boiska.

  Umowa dotyczy przebudowy ośrodka „Moczydło” oraz wymianę maty zjazdowej na Górce Szczęśliwickiej – dwóch z siedmiu miejskich ośrodków sportu, które w najbliższych latach przejdą modernizację.

  Rewitalizacja „Moczydła” zakłada modernizację basenu rekreacyjnego, którego nowa niecka będzie wykonana ze stali nierdzewnej. Zostanie on wyposażony w zjeżdżalnie, siatkę wspinaczkową, tor przeszkód, wave ball. Wokół basenu powstanie brodzik i plac wodny z atrakcjami dla dzieci. W ośrodku będzie plaża, dwa rozbudowane boiska plażowe do siatkówki i jedno do piłki nożnej, plac zabaw. Prace modernizacyjne obejmują wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, montaż energooszczędnego oświetlania i monitoringu.

  Ośrodek Moczydło jest największym kompleksem odkrytych basenów w Warszawie. Znajduje się tutaj basen olimpijski z ośmioma torami, duży basen rodzinny z trzema zjeżdżalniami, brodzik dla dzieci i zjeżdżalnia o długości 70 metrów. Kilka lat temu został wyremontowany basen sportowy, a boisko do piłki nożnej, nowe toalety i przebieralnie powstały z myślą o Euro 2012. Teraz czas na remont basenu rekreacyjnego, którego historia sięga lat 60.

  Wykonawcą inwestycji jest firma Moris-Polska Sp. z o.o. Za pracę otrzyma wynagrodzenie w wysokości 25 995 000,85 zł brutto. Harmonogram zakłada realizację przedsięwzięcia do 31 października 2018 r.

  Miasto podpisało też umowę na remont ośrodka „Szczęśliwice”. Głównymi elementami modernizacji jest montaż nowej maty zjazdowej na stoku i trasie wyciągu orczykowego, remont drewnianej konstrukcji tarasu widokowego i stacji górnej kolei krzesełkowej, wymiana oświetlenia stoku narciarskiego. Ponadto w ośrodku trwa remont piwnic budynku, gdzie powstaną m.in. szatnie dla odwiedzających. W najbliższych tygodniach zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe na rozbudowę ośrodka. Przebudowane będą m.in. tarasy widokowe, nawierzchnia i oświetlenie stoku.

  „Moczydło” i „Górka Szczęśliwicka” to jedne z wielu ośrodków, które przejdą w najbliższych latach modernizację. Prace prowadzone będą m.in. w ośrodkach: Hutnik, Namysłowska i Stegny. W latach 2017-2019 miasto przeznaczy ponad 130 mln zł na rewitalizację 7 ogólnomiejskich ośrodków sportowych, zapewniając w ten sposób wysoki standard warunków do uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

  W stolicy działa 18 miejskich jednostek organizacyjnych, zarządzających ośrodkami sportu i rekreacji. 16 z nich ma charakter dzielnicowy, 2 to jednostki ogólnomiejskie. Łącznie są to obiekty sportowe położone w 72 lokalizacjach:
  • 29 pływalnie kryte,
  • 4 pływalnie odkryte,
  • 23 hale i sale sportowe,
  • 4 stadiony,
  • 13 lodowiska i tor łyżwiarski oraz
  • ponad 90 boisk sportowych.

  W ciągu dekady w stolicy uruchomiono wiele nowych obiektów sportowych. Łącznie na inwestycje w zakresie sportu i rekreacji miasto wydatkowało blisko 880 mln zł.
  Materiały: Urząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy
  Przeczytaj także:
  „Pływalnia na Moczydle uszkodzona”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/1040/plywalnia_na_moczydle_uszkodzona.html

  „Kompleks basenowy Moczydło już działa” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1073/kompleks_basenowy_moczydlo_juz_dziala.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Jak zapewnić klientów, że na basenie jest czysto i bezpiecznie?
  Zarządcy pływalni niejednokrotnie spotykają się z zarzutami, że użytkownik po skorzystaniu z basenu zapadł na jakąś mniej, lub bardziej uciążliwą skórną chorobę. Schemat wszędzie jest podobny: gdy klient pływalni [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.