Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

Okna basenowe - wysłana przez Aqua Technology
Dzień dobry, Oferujemy kompleksowe wykonanie i montaż podwodnych okien basenowych, przezroczystych ścian, dna basenu. Realizacje...
odkurzacz basenowy - wypożyczenie - wysłana przez Patryk
Szczerze mówiąc nie spotkałem się. Ale warto poszukać dystrybutorów, w tym okresie mają często jakieś promocje.
Okładzina - wodny plac zabaw - wysłana przez Adam
Ciekawe rozwiązanie na firma Polifun Garden z Katowic, ale cen nie znam. Pozdrowienia
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez malwina
formalnościami zwykle się nie zajmują, ale na pewno udzielają koniecznych informacji, jeśli chodzi o dofinansowania na windę, cz...
Wodny Plac Zabaw - wysłana przez Sorp
Witam,Nasze stowarzyszenie zajmuje się wypożyczeniem takiego toru na basen lub na otwartą wodę. Posiadamy certyfikowanych kilka ...
Ostatnie komentarze:
 • 2018-07-04 15:09:56 - Ambrozja
  A jaki jest koszt budowy takiej zjeżdźżalni z pontonami? Nie mogę znaleźć w internecie żadnej oferty.
 • 2018-06-21 10:19:52 - FLUIDRA TEAM
  Założymy, że jest to komentarz pozytywny. Dziękujemy za uznanie nas za SPECJALISTÓW. I zapraszamy do korzystania z naszej wieloletniej, specjalistycznej wiedzy.
 • 2018-06-12 13:11:35 - pawel
  Temat jest bardziej złożony , po pierwsze PŁACE NADAL SĄ NISKIE , materiały jeśli są faktycznie trwałe i dobrej jakości kosztują WIĘCEJ i to normalne , ktoś ustala [...]

 • Wizualizacja Oceanarium w Gdańsku - foto UM Gdańsk
  Dodaj komentarz
  0
  2018-04-11
  W Gdańsku powstanie Oceanarium i Egzotyczna Laguna
  Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future z Wrocławia będzie inwestorem nowoczesnego Oceanarium Nautilus w Gdańsku. Będzie ono wybudowane w pierwszym etapie inwestycji, następnie przyjdzie kolej na Egzotyczną Lagunę, porównywaną przez inwestora do berlińskiej Tropical Islands.

  W parku wodnym znajdzie się m. in. strefa relaksu z lasem tropikalnym i plażą. Będą także tzw. jaskinie 5D+, dzięki którym będzie można poznać zjawiska astronomiczne, przyrodnicze i biologiczne w interaktywnej formule.

  Ten turystyczny magnes powstanie obok Stadionu Energa Gdańsk w Letnicy i ma przyciągać 2,5 mln gości rocznie. Szacowany koszt całej inwestycji, łącznie z otoczeniem to 450 mln zł. Pierwsi zwiedzający będą mogli odwiedzić obiekt najpóźniej w 2022 r.

  - Inwestycja będzie jednym z największych przedsięwzięć o charakterze Partnerstwa Publiczno-Prywatnego realizowanych w Polsce - mówi Andrzej Bojanowski, prezes Areny Gdańsk. - Oceanarium będzie stanowiło pierwszy i najważniejszy etap inwestycji, ale nie jedyny. W drugim etapie powstaną także: Egzotyczna Laguna z dostępem do kąpieli słonecznych przez 365 dni w roku, Interaktywne Centrum Nauki, centrum edukacji 5D, strefa gastronomiczna, pasaż handlowy, galeria medyczna oraz czterogwiazdkowy hotel. Etap 3 z kolei zakłada powstanie miejsc pod szeroko rozumiane usługi i handel. Wszystko razem ma kosztować ok. 450 milionów złotych i zająć powierzchnie ok. 3,5 hektara.

  Konkurs na koncepcję i realizację oceanarium przeprowadziła komunalna spółka Arena Gdańsk, która jest właścicielem terenu pod inwestycję. Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future przedstawił zdecydowanie najlepszą wizję, a prócz tego doświadczenie w realizacji wyjątkowych inwestycji. Firma ta zrealizowała m.in. dwa imponujące projekty we Wrocławiu: Afrykanarium-Oceanarium, a także Narodowe Forum Muzyki (jedna z najlepszych pod względem akustycznym sal koncertowych w Polsce).

  PFI Future zapowiada na swojej stronie internetowej: “Inwestycja jest doskonałą odpowiedzią na obecne potrzeby turystyczne, rozrywkowe i edukacyjne. To obiekt, który szybko stanie się nowym silnikiem turystycznym miasta i największą atrakcją turystyczną polskiego Wybrzeża”.

  Obecnie trwa proces uzyskiwania zgód korporacyjnych. Rozpoczęcie prac ziemnych związanych z realizacją inwestycji planowane jest pod koniec obecnego roku, a otwarcie Oceanarium w 2022 roku.
  Materiały: UM Gdańsk
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  UTA - energooszczędna kontrola klimatu na basenie
  Centrale basenowe serii UTA to najbardziej zaawansowana technicznie oraz energooszczędna propozycja kontroli klimatu na basenie lub w jacuzzi. Konstrukcja oparta na idei aktywnego osuszania powietrza - wbudowana pompa ciepła jest [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.