Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Wizualizacja basenu na osiedlu Zwycięstwa w Poznaniu - foto PIM

2018-04-13
Konflikt ws. budowy basenu w Poznaniu
Mieszkańcy poznańskich Winogradów czekają na orzeczenie sądu ws. budowy basenu na terenie ich osiedla. 17 kwietnia sąd rozstrzygnie spór między trzema mieszkańcami mającymi zastrzeżenia do budowy basenu a spółdzielnią mieszkaniową, na której terenie ma powstać inwestycja.

Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa Winogrady chciała, aby na jej terenie miasto wybudowało krytą pływalnię, którą zarządzać miała spółdzielnia i to ona miała ponosić także wszelkie koszty eksploatacji. Miasto nie chciało jednak budować na nie swoim terenie, uzgodniono więc, że spółdzielnia sprzeda działkę samorządowi.

Ta decyzja nie spodobała się trzem członkom spółdzielni, którzy inwestycję zaskarżyli w poznańskim sądzie. Spółdzielcy uważają, że PSM nie powinna sprzedawać ziemi a jedynie ją wydzierżawić.

Przez spór, inwestycja stanęła w miejscu a środki przeznaczone w budżecie miasta na jej realizację trzeba było przesunąć kolejny raz przesunąć (w 2017r. była to kwota 3,7 mln zł). Poznańskie Inwestycje Miejskie, które są inwestorem z ramienia miasta już od dawna są gotowe ruszyć z projektem a w 2017r. zawarto już umowę na opracowanie koncepcji architektonicznej i opracowanie dokumentacji.

Budowa miała ruszyć w 2018r. a zakończenie planowano za 16-20 miesięcy. Całkowity koszt budowy oszacowano na 13-14 mln zł.
Autor: JaS - portal Basenprof

zamknij

Przeczytaj także

Dolphin M600 - skuteczne czyszczenie basenu
O odkurzaczu Dolphin M600 pisaliśmy już na naszym portalu, a teraz przy okazji zbliżającego się sezonu letniego i wraz z nim zwiększonego obłożenia na basenach warto wspomnieć to zaawansowane technologicznie urządzenie. [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.