Ostatni etap budowy basenu na Oruni
Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez alicja90
Cytat: malwina w 25 Maj 2018, 12:01:09formalnościami zwykle się nie zajmują, ale na pewno udzielają koniecznych informacji, jeśl...
вакансии очистные сооружения - wysłana przez TVPElDetry
Завод емкостного оборудования ТВП делает резервуары для очистных сооружений на собственной индустриальной базе в Нашей страны. Р...
Okna basenowe - wysłana przez Aqua Technology
Dzień dobry, Oferujemy kompleksowe wykonanie i montaż podwodnych okien basenowych, przezroczystych ścian, dna basenu. Realizacje...
odkurzacz basenowy - wypożyczenie - wysłana przez Patryk
Szczerze mówiąc nie spotkałem się. Ale warto poszukać dystrybutorów, w tym okresie mają często jakieś promocje.
Okładzina - wodny plac zabaw - wysłana przez Adam
Ciekawe rozwiązanie na firma Polifun Garden z Katowic, ale cen nie znam. Pozdrowienia
Ostatnie komentarze:
 • 2018-08-18 16:24:45 - Wojtas65
  Witam. Wyjechałem tydzień temu na urlop. zrobiłem wszystkie pomiary tak jak być powinno. wczoraj wróciłem i zrobiłem pomiary. Ph ma kolor na mierniku biały i nie wiem czy [...]
 • 2018-08-18 13:47:24 - Elach
  Wykonałam w basenie ogrodowym chlor szok, woda zrobiła się lekko mleczna. Co to oznacza i jak przywrócić klarowność wody?
 • 2018-08-04 12:53:08 - Ola
  Również przesadziłam z uloscią chloru w basenie ogrodowym. Badanie tabletką DPD1 pokazuje, że chloru jest prawie 3 mg/l !!! Dziwne to jest bo woda nawet lekko nie śmierdzi [...]

 • Prace wykończeniowe na pływalni w Gdańsku Oruni - foto Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
  Dodaj komentarz
  0
  2018-04-30
  Ostatni etap budowy basenu na Oruni
  - Wewnątrz obiektu trwają prace wykończeniowe, w tym układanie kafelek i malowanie ścian. Z kolei na zewnątrz budynku powstaje elewacja z klinkieru. Równocześnie prowadzone są prace drogowe związane z budową dojazdu do basenu, miejsc parkingowych, a także montażem kanalizacji deszczowej na ul. Smoleńskiej - informuje Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

  Kolejna miejska pływalnia powstaje przy ul. Smoleńskiej 5/7 przy gmachu CKZiU nr 2. Wybudowana została na podstawie tego samego projektu co obiekt zrealizowany przy ul. Azaliowej w Kokoszkach czy oddany do użytku w styczniu br. basen na Stogach. Inwestycja na Oruni będzie służyła zarówno uczniom pobliskiej szkoły, jak i wszystkim mieszkańcom dzielnicy. Znajdować się tu będzie basen o długości 25 metrów z podziałem na strefę rekreacyjną i pływacką. Nie zabraknie także brodzika dla najmłodszych dzieci. Przyszłych użytkowników może ucieszyć także jacuzzi, urządzenie do masażu głowy czy gejzer. Pływalnia będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  Budynek będzie podzielony na dwa poziomy: niski parter, który będzie kondygnacją techniczną podbasenia z pomieszczeniami socjalnymi oraz wejściem głównym, a także wysoki parter, czyli kondygnacja hali basenowej z szatniami i prysznicami.

  Obiekt będzie połączony z istniejącym budynkiem szkoły za pomocą łącznika. Planowana liczba użytkowników basenu to 46 osób (30 osób w strefie pływackiej i 16 osób w strefie rekreacyjnej).

  Jego budowa pochłonie 13,4 mln złotych. Pływalnia, której budowa rozpoczęła się w maju 2017 r., powinna być gotowa w czerwcu br.


  O potrzebie budowy kolejnych publicznych basenów w Gdańsku świadczy m.in ogromne zainteresowanie już istniejącymi obiektami. Mieszkańcy dali temu również wyraz w trakcie konsultacji społecznych przeprowadzonych jesienią 2015 r., poświęconych inwestycjom jakie powinny zostać zrealizowane w mieście do 2020 r. Budowa nowych pływalni uznana została za jeden z priorytetów. Bardzo dużą popularnością cieszy się ta w Pozytywnej Szkole Podstawowej przy ul. Azaliowej w Kokoszkach. Rozwiązania i sam wygląd obiektu przypadł do gustu zarówno mieszkańcom, jak i władzom miasta, więc zdecydowano, że kolejne miejskie baseny będą budowane według wzoru z Kokoszek i tak właśnie stało się w przypadku Oruni i Stogów.

  Liczba gdańskich pływalni rośnie z każdym rokiem. Basen na Stogach, przy ul. Stryjewskiego, został udostępniony mieszkańcom na początku 2018 roku. Kosztował 11 mln złotych. W marcu 2017 r. oddano do użytku basen przy ul. Siedleckiego na Osowej. Koszt tej inwestycji to ponad 11 mln złotych. Natomiast w drugiej połowie 2015 r. otwarto pływalnię w szkole podstawowej przy ul. Azaliowej. Znajduje się w tu m.in. ogólnodostępny basen z wydzieloną 4-torową częścią pływacką oraz szatnie.
  Źródło: www.gdansk.pl
  Autor: Kamila Grzenkowska
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Magia w basenie
  W niedzielny wieczór 16 marca br. koszaliński basen przy ul. Głowackiego zamienił się w artystyczne atelier. Za sprawą niezwykłego pomysłu studentki Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej Anny Wołodkiewicz, odbyła się podwodna [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.