Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Prace wykończeniowe na pływalni w Gdańsku Oruni - foto Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

2018-04-30
Ostatni etap budowy basenu na Oruni
- Wewnątrz obiektu trwają prace wykończeniowe, w tym układanie kafelek i malowanie ścian. Z kolei na zewnątrz budynku powstaje elewacja z klinkieru. Równocześnie prowadzone są prace drogowe związane z budową dojazdu do basenu, miejsc parkingowych, a także montażem kanalizacji deszczowej na ul. Smoleńskiej - informuje Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Kolejna miejska pływalnia powstaje przy ul. Smoleńskiej 5/7 przy gmachu CKZiU nr 2. Wybudowana została na podstawie tego samego projektu co obiekt zrealizowany przy ul. Azaliowej w Kokoszkach czy oddany do użytku w styczniu br. basen na Stogach. Inwestycja na Oruni będzie służyła zarówno uczniom pobliskiej szkoły, jak i wszystkim mieszkańcom dzielnicy. Znajdować się tu będzie basen o długości 25 metrów z podziałem na strefę rekreacyjną i pływacką. Nie zabraknie także brodzika dla najmłodszych dzieci. Przyszłych użytkowników może ucieszyć także jacuzzi, urządzenie do masażu głowy czy gejzer. Pływalnia będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek będzie podzielony na dwa poziomy: niski parter, który będzie kondygnacją techniczną podbasenia z pomieszczeniami socjalnymi oraz wejściem głównym, a także wysoki parter, czyli kondygnacja hali basenowej z szatniami i prysznicami.

Obiekt będzie połączony z istniejącym budynkiem szkoły za pomocą łącznika. Planowana liczba użytkowników basenu to 46 osób (30 osób w strefie pływackiej i 16 osób w strefie rekreacyjnej).

Jego budowa pochłonie 13,4 mln złotych. Pływalnia, której budowa rozpoczęła się w maju 2017 r., powinna być gotowa w czerwcu br.


O potrzebie budowy kolejnych publicznych basenów w Gdańsku świadczy m.in ogromne zainteresowanie już istniejącymi obiektami. Mieszkańcy dali temu również wyraz w trakcie konsultacji społecznych przeprowadzonych jesienią 2015 r., poświęconych inwestycjom jakie powinny zostać zrealizowane w mieście do 2020 r. Budowa nowych pływalni uznana została za jeden z priorytetów. Bardzo dużą popularnością cieszy się ta w Pozytywnej Szkole Podstawowej przy ul. Azaliowej w Kokoszkach. Rozwiązania i sam wygląd obiektu przypadł do gustu zarówno mieszkańcom, jak i władzom miasta, więc zdecydowano, że kolejne miejskie baseny będą budowane według wzoru z Kokoszek i tak właśnie stało się w przypadku Oruni i Stogów.

Liczba gdańskich pływalni rośnie z każdym rokiem. Basen na Stogach, przy ul. Stryjewskiego, został udostępniony mieszkańcom na początku 2018 roku. Kosztował 11 mln złotych. W marcu 2017 r. oddano do użytku basen przy ul. Siedleckiego na Osowej. Koszt tej inwestycji to ponad 11 mln złotych. Natomiast w drugiej połowie 2015 r. otwarto pływalnię w szkole podstawowej przy ul. Azaliowej. Znajduje się w tu m.in. ogólnodostępny basen z wydzieloną 4-torową częścią pływacką oraz szatnie.
Źródło: www.gdansk.pl
Autor: Kamila Grzenkowska

zamknij

Przeczytaj także

Czyszczenie produktów Aquaglide
Lato to dobry czas na utrwalenie sobie zasad dbałości o dmuchane atrakcje Aquaglide. Inwestycja (głównie czasu) w dobrą i systematyczną konserwację dmuchanych placów zabaw na wodzie przekłada się na lata ich [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.