Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

Witam serdecznie - wysłana przez Tandori
W pierwszym poście chciałbym się przedstawić i wszystkich powitać. Mam na imię Jakub i pochodzę z Wrocławia. Bardzo lubię podróż...
Купить свитшот 1312 CYLF.RU - wysłana przez Brianarbiz
Купить свитшот 1312 CYLF.RU   Click here!..
Okładzina - wodny plac zabaw - wysłana przez Adam
Ciekawe rozwiązanie na firma Polifun Garden z Katowic, ale cen nie znam. Pozdrowienia
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez malwina
formalnościami zwykle się nie zajmują, ale na pewno udzielają koniecznych informacji, jeśli chodzi o dofinansowania na windę, cz...
Wodny Plac Zabaw - wysłana przez Sorp
Witam,Nasze stowarzyszenie zajmuje się wypożyczeniem takiego toru na basen lub na otwartą wodę. Posiadamy certyfikowanych kilka ...
Ostatnie komentarze:
 • 2018-06-21 10:19:52 - FLUIDRA TEAM
  Założymy, że jest to komentarz pozytywny. Dziękujemy za uznanie nas za SPECJALISTÓW. I zapraszamy do korzystania z naszej wieloletniej, specjalistycznej wiedzy.
 • 2018-06-12 13:11:35 - pawel
  Temat jest bardziej złożony , po pierwsze PŁACE NADAL SĄ NISKIE , materiały jeśli są faktycznie trwałe i dobrej jakości kosztują WIĘCEJ i to normalne , ktoś ustala [...]
 • 2018-06-12 13:03:19 - basen
  Hhehehe SPECJALIŚCI Z Fluidry :)

 • Foto-UZP
  Dodaj komentarz
  0
  2018-05-22
  Będzie nowe prawo zamówień publicznych
  - Pracujmy nad nowym prawem zamówień publicznych - powiedziała w poniedziałek w Koszalinie prezes Urzędu Zamówień Publicznych Małgorzata Stręciwilk.


  Jego projekt jeszcze w czerwcu ma być przedstawiony przedsiębiorcom – do uzgodnienia z nimi.
  Jak mówiła szefowa UZP w Koszalinie, już w 2016 r. doszło do dużej nowelizacji Prawa zamówień publicznych, która w pewnym stopniu „odbiurokratyzowała zamówienia publiczne i dała w nich pewne ułatwienia przedsiębiorcom”. - Teraz pracujemy nad nowym prawem zamówień publicznych.
  Tworzona jest koncepcja nowego prawa, z którą to koncepcją odrębnie wyjdziemy do przedsiębiorców. Stanie się to pewnie w czerwcu – poinformowała prezes UZP.

  Wówczas planowane są uzgodnienia projektu tej ustawy z przedsiębiorcami.

  Nowa koncepcja, jak poinformowała prezes UZP, zawiera udogodnienia, „które odformalizują przede wszystkim procedurę udzielania zamówień publicznych, tak skomplikowaną przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw”. Istotną zmianą jest także likwidacja „firmy w teczce” – chodzi o podwykonawców, których zgłasza we wniosku przetargowym główny wykonawca, ale firmy te nigdy nie pojawiają się przy pracach związanych z inwestycją. Teraz będzie można podać takie firmy we wniosku, ale będą musiały one fizycznie wykonać daną pracę.

  Ułatwieniem ma być też elektronizacja zamówień publicznych.

  Prezes UZP poinformowała też, że „wartość rynku zamówień publicznych w 2017 r. znacząco wzrosła w stosunku do trzech poprzednich lat. Dodała, że od dwóch lat jest „chęć wykorzystania zamówień publicznych właśnie dla budowania gospodarki naszego kraju”, co „widzi po raz pierwszy”.

  Małgorzata Stręciwilk była w Koszalinie w ramach cyklu około 60 spotkań pod hasłem „Prawo do przedsiębiorczości - małe firmy, wielkie zmiany”. Spotkań dla przedsiębiorców i urzędników, które Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości organizują w miastach wojewódzkich i powiatowych w całej Polsce. Ich tematem są zmiany wynikające z reformy prawa gospodarczego, w tym Konstytucji Biznesu.
  Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Wodny park zabaw marki WIBIT - magiczna atrakcja dla wszystkich pokoleń!
  "Tor WIBIT użytkowany jest w naszym Centrum już ponad rok czasu. Sprawdził się od samego początku. Można powiedzieć, że na dzieci działa jak magnes. Oczywiście nie brakuje dorosłych, którzy próbują swoich sił na torze. Jest to dla [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.