Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Wizualizacja nowego kompleksu basenów przy ul. Monte Cassino - foto ZIS w Krakowie

2018-06-15
W Krakowie powstaną kolejne baseny
Krakowski samorząd poinformował, że miasto planuje wybudować nowoczesny kompleks basenów przy ul. Monte Cassino w sąsiedztwie Zespołu Szkół Łączności. Teren ten, który obejmuje obszar o powierzchni ponad czterech hektarów w dzielnicy Dębniki, jest doskonałą lokalizacją ze względu na dogodny dojazd z różnych stron miasta. Za inwestycję odpowiada Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

W kompleksie znajdować się będzie basen olimpijski o długości 50 metrów, na którym będzie można organizować zawody również o charakterze międzynarodowym. Obiekt będzie przeznaczony nie tylko dla sportowców, ale także dla młodzieży szkolnej oraz mieszkańców. Nieckę będzie można podzielić na osiem mniejszych basenów.

Powstanie również mniejszy basen o długości 25 metrów, strefa wellness, siłownia, zaplecze sanitarno-szatniowe, sale wielofunkcyjne, a także zaplecze gastronomiczne z kawiarnią i parkingiem.

Przewidywany koszt inwestycji to 100-120 mln zł, możliwe jest jej dofinansowanie do 70 procent.

Obecnie trwają prace nad projektem technicznym obiektu a w połowie 2019r. miasto chciałoby ogłosić przetarg na wykonanie inwestycji. Planowane oddanie do użytku obiektu ma nastąpić w 2022r.

Kompleks przy ul. Monte Cassino to nie jedyna inwestycja basenowa, którą planuje magistrat. ZIS pracuje obecnie nad realizacją budowy nowego basenu na terenach dawnej Polfy. Ma tam powstać basen sportowy, brodzik dla dzieci, basen szkoleniowy a także strefa spa, fitness i siłownia. Niestety w pierwszym postępowaniu przetargowym, które zakończyło się w maju nie udało się wyłonić wykonawcy – jedyne zgłoszenie opiewało na kwotę znacznie wyższą iż budżet zaplanowany przez inwestora. Teraz ogłoszono kolejny przetarg – urzędnicy liczą na to, że 20 czerwca (termin otwarcia ofert) uda się znaleźć firmę, która wybuduje obiekt.
Autor: JaS - portal Basenprof
Materiały: UM Kraków
Przeczytaj także:
„Park Wodny w Krakowie”
- www.basenprof.pl/baseny_w_polsce/971/park_wodny_w_krakowie.html

„Kraków zakończył wymianę zjeżdżalni” - www.basenprof.pl/aktualnosci/820/krakow_zakonczyl_wymiane_zjezdzalni.html

„Nowe zjeżdżalnie w Parku Wodnym w Krakowie” - www.basenprof.pl/aktualnosci/800/nowe_zjezdzalnie_w_parku_wodnym_w_krakowie.html

zamknij

Przeczytaj także

Utrzymanie czystości w obiektach rekreacyjno-sportowych to poważna sprawa
POTRZEBY OBSZARU Duże ośrodki rekreacyjno-sportowe generują dwa rodzaje potrzeb w zakresie utrzymania czystości. Z jednej strony konieczne jest zadbanie o tereny zewnętrzne: parkingi, alejki, chodniki, boiska, trawniki. Z [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.