Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Zgoda na dźwigi przed basenem - wysłana przez Radek
Z tego co mi wiadomo z wnioskiem o jakiekolwiek pozwolenie musi wystąpić właściciel gruntu. Nie wiem jaki jest stan obecny i co ...
Szkolenie - wysłana przez Anetta
Witam słyszałam że można skorzystać z dofinansowanych szkoleń dla obiektów. Czy znajdę gdzieś informacje na ten temat?
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez Patrycja86
Nie ma problemu z dofinansowaniem jeśli się zorganizuje niezbędne dokumenty i wybierze sprawdzoną firmę montującą windy dla niep...
Hello par - wysłana przez Alexspar
Hello, i am here new par
Temperatura wody pod prysznicami. - wysłana przez mila
sprawdź na jakiejkolwiek stronie z prognozami pogody :-)
Ostatnie komentarze:
 • 2018-12-02 11:52:35 - kuba
  Kompletne wyposażenie basenowe można zakupić w firmie www.astralpool.pl. Zajmują się w profesjonalny sposób projektem i budową. Można u nich liczyć na późniejszy [...]
 • 2018-11-26 13:40:10 - Małg
  Dołączam się do opinii - czekamy na kolejne spotkanie :-)
 • 2018-11-20 13:07:53 - Portal Basenprof
  My także dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję (będziemy informować o terminach na portalu). Pozdrawiamy serdecznie

 • Wizualizacja wodnego placu zabaw w Pionkach - foto pionki.pl
  Dodaj komentarz
  1
  2018-07-27
  Pionki ogłosiły przetarg na budowę kompleksu basenowego
  Gmina Pionki planuje budowę basenów zewnętrznych wraz z wodnym placem zabaw. Kompleks ma stanąć na terenie ośrodka Staw Górny. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji pod nazwą „Budowa Splash Park w Pionkach”. Całość przedsięwzięcia realizowana jest w systemie zaprojektuj - wybuduj.

  Rozpoczyna się praktyczna realizacja projektu „Modernizacja infrastruktury nad Stawem Górnym szansą na eliminację zjawisk kryzysowych oraz ożywienie społeczno - gospodarcze”, na który w ubiegłym roku pionkowski samorząd pozyskał ponad pięć milionów złotych dofinansowania z zewnętrznych źródeł. Dotacja przeznaczona jest na modernizację i rewitalizację przestrzeni nad Stawem Górnym. Program zmian jest bardzo obszerny i obejmuje wiele aspektów począwszy od modernizacji istniejących tam budynków aż po zmianę krajobrazu i architektury zielonej. Głównym elementem jest zupełnie nowy układ wodny. W skład tego zespołu wchodzi zbiornik naturalistyczny, oraz kompleks basenowy.

  Zbiornik naturalistyczny to obiekt o charakterze krajobrazowo edukacyjnym o planowanej powierzchni ponad czterystu metrów kwadratowych – 443 m2. Powstaną tam roślinne siedliska wodne wraz z systemem oczyszczania biologicznego, turbinami i filtrami a także system zabawek o funkcji edukacyjnej i poznawczej. Będzie to między innymi zestaw do zabawy z wodą, gdzie woda kaskadowo przemieszcza się z poziomu wyższego do niższego. W skład tego zestawu wchodzi młyn wodny, pompa ręczna oraz tor z przeszkodami i spirala wodna.

  Powierzchnia na której powstanie park wodny to ponad 1 tys. m2. Inwestycja przewiduje budowę między innymi brodzika dla małych dzieci: około 80 m2, brodzika dla seniora: 60 m2, wodnego placu zabaw: 450 m2. Ponadto w ramach inwestycji zamontowanych zostanie szereg atrakcji wodnych: armatka wodna min. 4 szt., parasol wodny min. 2 szt., dysza tunel min. 4 szt., dysza wodna min. 4 szt., tunel z kręgów – min 1 szt., zamek wodny o pow. 36 m2 1 kpl., masaże karku, obwodowe i stóp min 1 kpl., leżanka rurowa z masażem dla min. 3 osób i in. Przy wodnym placu zabaw powstanie także niewielkie pomieszczenie techniczne.

  Pierwotnie planowano wybudowanie obiektu do końca listopada tego roku, ale termin ostatecznie przedłużono do 30 kwietnia 2019 r.
  Autor: DoS - portal Basenprof
  Materiały: UM Pionki
  
  Komentarze
  Olek
  2018-07-27 12:36:40
  Czy wiadomo z jakiego programu Pionki dostały dotację?
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Forum Infrastruktury Sportowej SPORT INVEST za nami
  W miniony weekend odbyła się trzydniowa impreza targowa dedykowana szeroko pojętej branży sportowej: była to już 11 edycja międzynarodowych targów FIT EXPO i po raz pierwszy Forum Infrastruktury Sportowej SPORT INVEST. [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.