Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Zgoda na dźwigi przed basenem - wysłana przez Radek
Z tego co mi wiadomo z wnioskiem o jakiekolwiek pozwolenie musi wystąpić właściciel gruntu. Nie wiem jaki jest stan obecny i co ...
Szkolenie - wysłana przez Anetta
Witam słyszałam że można skorzystać z dofinansowanych szkoleń dla obiektów. Czy znajdę gdzieś informacje na ten temat?
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez Patrycja86
Nie ma problemu z dofinansowaniem jeśli się zorganizuje niezbędne dokumenty i wybierze sprawdzoną firmę montującą windy dla niep...
Hello par - wysłana przez Alexspar
Hello, i am here new par
Temperatura wody pod prysznicami. - wysłana przez mila
sprawdź na jakiejkolwiek stronie z prognozami pogody :-)
Ostatnie komentarze:
 • 2018-12-02 11:52:35 - kuba
  Kompletne wyposażenie basenowe można zakupić w firmie www.astralpool.pl. Zajmują się w profesjonalny sposób projektem i budową. Można u nich liczyć na późniejszy [...]
 • 2018-11-26 13:40:10 - Małg
  Dołączam się do opinii - czekamy na kolejne spotkanie :-)
 • 2018-11-20 13:07:53 - Portal Basenprof
  My także dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję (będziemy informować o terminach na portalu). Pozdrawiamy serdecznie

 • Dodaj komentarz
  0
  2018-09-19
  Od stycznia zmiany w ewidencji i znakowaniu kąpielisk
  Tablica informacyjna lub urządzenie elektroniczne – tak będzie mogło zostać oznaczone kąpielisko. W miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli tablica będzie musiała mieć dokładnie takie same wymiary, jak tablica informacyjna dla kąpielisk. To wytyczne projektu nowego rozporządzenia w sprawie ewidencji oraz sposobu oznakowania kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli.


  Obowiązujące rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące kąpielisk wygaśnie 1 stycznia 2019 r. Do konsultacji publicznych trafił właśnie projekt nowej regulacji. Nowelizację rozporządzenia wymusiło wchodzące z początkiem tego roku nowe Prawo Wodne.

  Co określa projekt nowego rozporządzenia?


  Są to zapisy dotyczące:
  - szczegółowego zakresu informacji objętych ewidencją kąpielisk oraz miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli,
  - wzoru ewidencji kąpielisk oraz ewidencji miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli,
  - sposobu oznakowania kąpieliska oraz miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli.

  Co do zasady, projekt powiela rozwiązania zawarte w rozporządzeniu obowiązującym. Zmianą jest natomiast zgoda, by kąpieliska i miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli były oznakowane tablicą informacyjną lub przy pomocy urządzenia np. elektronicznego.

  Ustawodawca stawia warunek, aby oznakowanie znajdowało się w pobliżu miejsca kąpieli i zawierało wszelkie niezbędne informacje m.in. o ewentualnym zakazie kąpieli oraz adres, telefon i adres strony internetowej właściwego urzędu gminy odpowiedzialnego za prowadzenie ewidencji miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli i udzielanie informacji społeczeństwu.

  Doprecyzowano również zapis, że tablica informacyjna w miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli powinna mieć takie same wymiary, jak tablica informacyjna dla kąpielisk. Ujednolicone zostały także symbole informacyjne o zakazie kąpieli – od nowego roku mają być takie same zarówno dla kąpielisk, jak i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli.

  Ponieważ zostało to wprost zapisane w ustawie - z rozporządzenia usunięto regulację nakazującą  właściwemu wójtowi, burmistrzowi lub prezydentowi oznakowanie obszaru czytelną informacją o zamknięciu kąpieliska w przypadku wprowadzenia stałego zakazu kąpieli.

  Według Ministerstwa Zdrowia "określony na dzień 1 stycznia 2019 r. termin wejścia w życie rozporządzenia umożliwi wójtom (burmistrzom, prezydentom miasta) podjęcie działań mających na celu prowadzenie od nowego sezonu kąpielowego (tj. od dnia 1 czerwca 2019 r.) ewidencji miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli" zgodnie z wzorami określonymi w załącznikach do projektu rozporządzenia.
  Źródło: PAP
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Klatka z laminatu – bezpieczna i komfortowa alternatywa
  Chcąc uniknąć problemów z nieestetycznymi, wymagającymi precyzyjnej i czasochłonnej  pielęgnacji klatkami schodowymi prowadzącymi na górę zjeżdżalni, długo szukaliśmy odpowiedniego dla użytkowników [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.