Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

witam serdecznie wszystkich - wysłana przez Beerislooov
witam serdecznie! Jestem nowy. Nie Jestem pewien czy dodałem mój post do odpowiedniego działu na stronce. Proszę o przeniesienie...
Очистка водоподъемных труб от коррозионных отложений Кунгур - wysłana przez ElDetry
Наша предприятие Предприниматель без образования юридического лица ЩАУОА Москва  проводит современным способом видеодиагностикут...
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez ElDetry
Созданная нами корпорация Группа компаний  АЛДУК Сургут  делает новейшим методом теле-видео инспекциюинженерных систем, сетей хо...
Modern stairs and fences made of glass, wood, metal - wysłana przez Jesse sow
Depending on the layout of the house and the wishes of the customer to the design can be used marching, slanting, screw, combine...
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Cytat: Lidia w 11 Marzec 2019, 11:28:27Gdzie możemy zamówić dofinansowane szkolenie dla obsługi Gościa hotelowego? Kto je wykonu...
Ostatnie komentarze:
 • 2019-05-20 14:02:25 - Portal Basenprof
  Dzień dobry, dofinansowanie obejmuje wszystkie województwa, obecnie z wyjątkiem pomorskiego i mazowieckiego. Prosimy o kontakt na redakcja@basenprof.pl - odpowiemy [...]
 • 2019-05-20 13:26:29 - Tomasz
  Czy dofinansowanie dotyczy konkretnych województw?
 • 2019-05-17 10:26:40 - Andżelika
  Dobry artykuł - ten temat nie był raczej poruszany, a przecież dla hotelarzy jest to jak widać ważny temat, bo rzeczywiście trochę działamy o omacku.

 • MOSIR Częstochowa
  Dodaj komentarz
  0
  2018-11-13
  Pływalnia w Częstochowie po termomodernizacji
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie 2 listopada br. po przebudowie i termomodernizacji wznowił działalność Pływalni Krytej przy Al. Niepodległości 20/22. Prace budowlane trwały rok czasu. Kosztem 5,5 mln zł i dzięki unijnemu dofinansowaniu, powstał nowoczesny i przyjazny obiekt.

  Projekt związany z pływalnią MOSiR (to jeden z projektów termomodernizacyjnych prowadzonych w ostatnim czasie przez miasto) był jednak szerszy, bo zakładał w finalnej wersji także gruntowną przebudowę i modernizację obiektu. O efektach i zakresie prac można było przekonać się w czasie spaceru po budynku pływalni, gdzie MOSiR rozstawił zdjęcia dokumentujące stan obiektu sprzed roku.

  - Modernizacja tej pływalni jest świetnym przykładem inwestycji zarówno na rzecz ,,aktywnej”, jak i ,,zielonej” Częstochowy, łączy bowiem dwa walory: rekreacyjny i ekologiczny – mówił w czasie spotkania prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji.

  Obiekt nie tylko przeszedł kompleksową termomodernizację, ale zamontowano tu też instalację solarną, która wspomoże podgrzewanie ciepłej wody użytkowej oraz wody w basenie. Wzrośnie efektywność energetyczna budynku, co sprawi, że będzie tańszy w utrzymaniu i dużo bardziej ekologiczny, jeżeli chodzi o oddziaływanie na jakość powietrza. Budynek pływalni jest obecnie dużo bardziej przyjazny i estetyczny, a także funkcjonalny, m.in. dzięki wprowadzeniu systemu ESOK dostosowanego do obsługi Częstochowskiej Karty Mieszkańca oraz dostępności sieci wi-fi.

  To jedna z serii inwestycji, które – w ramach programu ,,Kierunek Przyjazna Częstochowa” – miasto realizuje z myślą o łatwiejszej dostępności i wyższym standardzie pływalni w różnych punktach miasta. Przypomnijmy, że od początku 2017 roku można korzystać z nowej pływalni przy liceum ,,Sienkiewicza”, prace modernizacyjne były lub są prowadzone w basenach przy innych szkołach (SP 2, SP 48), ruszyła też budowa Parku Wodnego przy ul. Dekabrystów. Poza tym finalizowana jest budowa Strefy Wypoczynku Adriatyk w parku wypoczynkowym Lisiniec.

  Wykonawcą robót było konsorcjum: Zakład Remontowo-Budowlano-Instalatorski BUDOMAX S.J. z Częstochowy oraz PHU MONTER z Częstochowy, a nadzór inwestorski sprawowała firma W.P.I. ,,WUDIMEKS” Częstochowa.

  Jak wspomnieliśmy, koszt realizacji wyniósł 5,5 mln zł brutto, a zadanie zostało dofinansowane kwotą ok. 2,7 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna).

  Zakres prac termomodernizacyjnych: ocieplenie elewacji z odtworzeniem ozdobnej ściany basenu, ocieplenie dachu, niecki basenu i podłogi pływalni, izolacja fundamentów, wymiana stolarki na okna i drzwi aluminiowe, instalacja centralnego ogrzewania (wymiana rur i grzejników), instalacja ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji, ogrzewania podłogowego i ciepła technologicznego do nagrzewnic ściennych i central wentylacyjnych, instalacja wentylacji mechanicznej, instalacja elektryczna i montaż instalacji solarnej na dachu obiektu.

  Zakres przebudowy
  : roboty rozbiórkowe, prace murowe, konstrukcje żelbetowe, dobudowa wyjść ewakuacyjnych, przebudowa ścian działowych i wewnętrznej klatki schodowej, wdrożenie systemu ESOK dostosowanego do obsługi Częstochowskiej Karty Mieszkańca, nagłośnienia audio, monitoringu wizyjnego CCTV, sieci LAN z urządzeniami wi-fi, elementy wyposażenia (m.in.: szafki ubraniowe, siedziska sportowe stałe, suszarki, bramki obrotowe, słupki startowe, drabinki zejściowe), biały montaż oraz wymiana filtratu w filtrach basenowych.
  Autor: JoK - portal Basenprof
  Materiały: MOSIR Częstochowa
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Surf Snowdonia z najdłuższą sztuczną falą
  1 sierpnia br. w Walii otwarto park Snowdonia. W środowisku surferów to wydarzenie na skalę światową, ponieważ park posiada najdłuższą na świecie, 300-metrową sztuczną falę. Surf Snowdonia znajduje się w miejscowości [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.