Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Cytat: Monika Fijałkowska w 11 Luty 2019, 14:20:04Jestem zainteresowana dofinansowanym szkoleniem dla obsługi recepcji, a także ...
wymina powietrza - wysłana przez Artek
Witam, niestety nie testowałem, ale pomysł wart uwagi. Wentylację mamy od firmy Calorex, może warto ich podpytać czy mają takie ...
Zgoda na dźwigi przed basenem - wysłana przez Radek
Z tego co mi wiadomo z wnioskiem o jakiekolwiek pozwolenie musi wystąpić właściciel gruntu. Nie wiem jaki jest stan obecny i co ...
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez Patrycja86
Nie ma problemu z dofinansowaniem jeśli się zorganizuje niezbędne dokumenty i wybierze sprawdzoną firmę montującą windy dla niep...
Hello par - wysłana przez Alexspar
Hello, i am here new par
Ostatnie komentarze:
 • 2019-02-15 14:26:03 - Iwona Michniewicz
  Audyt bezpieczeństwa nie obowiązuje na żadnym obiekcie. Natomiast na każdym obiekcie należy (jest obowiązek wynikający z ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na [...]
 • 2019-02-12 14:38:31 - PWK
  Ja polecam współpracę z p. Iwoną - duża wiedza, konkretnie i praktycznie.
 • 2019-02-12 14:32:24 - Arianna
  Czy audyt bezpieczeństwa obowiązuje także na basenach hotelowych? Jak to się ma do przepisów?

 • MOSIR Częstochowa
  Dodaj komentarz
  0
  2018-11-13
  Pływalnia w Częstochowie po termomodernizacji
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie 2 listopada br. po przebudowie i termomodernizacji wznowił działalność Pływalni Krytej przy Al. Niepodległości 20/22. Prace budowlane trwały rok czasu. Kosztem 5,5 mln zł i dzięki unijnemu dofinansowaniu, powstał nowoczesny i przyjazny obiekt.

  Projekt związany z pływalnią MOSiR (to jeden z projektów termomodernizacyjnych prowadzonych w ostatnim czasie przez miasto) był jednak szerszy, bo zakładał w finalnej wersji także gruntowną przebudowę i modernizację obiektu. O efektach i zakresie prac można było przekonać się w czasie spaceru po budynku pływalni, gdzie MOSiR rozstawił zdjęcia dokumentujące stan obiektu sprzed roku.

  - Modernizacja tej pływalni jest świetnym przykładem inwestycji zarówno na rzecz ,,aktywnej”, jak i ,,zielonej” Częstochowy, łączy bowiem dwa walory: rekreacyjny i ekologiczny – mówił w czasie spotkania prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji.

  Obiekt nie tylko przeszedł kompleksową termomodernizację, ale zamontowano tu też instalację solarną, która wspomoże podgrzewanie ciepłej wody użytkowej oraz wody w basenie. Wzrośnie efektywność energetyczna budynku, co sprawi, że będzie tańszy w utrzymaniu i dużo bardziej ekologiczny, jeżeli chodzi o oddziaływanie na jakość powietrza. Budynek pływalni jest obecnie dużo bardziej przyjazny i estetyczny, a także funkcjonalny, m.in. dzięki wprowadzeniu systemu ESOK dostosowanego do obsługi Częstochowskiej Karty Mieszkańca oraz dostępności sieci wi-fi.

  To jedna z serii inwestycji, które – w ramach programu ,,Kierunek Przyjazna Częstochowa” – miasto realizuje z myślą o łatwiejszej dostępności i wyższym standardzie pływalni w różnych punktach miasta. Przypomnijmy, że od początku 2017 roku można korzystać z nowej pływalni przy liceum ,,Sienkiewicza”, prace modernizacyjne były lub są prowadzone w basenach przy innych szkołach (SP 2, SP 48), ruszyła też budowa Parku Wodnego przy ul. Dekabrystów. Poza tym finalizowana jest budowa Strefy Wypoczynku Adriatyk w parku wypoczynkowym Lisiniec.

  Wykonawcą robót było konsorcjum: Zakład Remontowo-Budowlano-Instalatorski BUDOMAX S.J. z Częstochowy oraz PHU MONTER z Częstochowy, a nadzór inwestorski sprawowała firma W.P.I. ,,WUDIMEKS” Częstochowa.

  Jak wspomnieliśmy, koszt realizacji wyniósł 5,5 mln zł brutto, a zadanie zostało dofinansowane kwotą ok. 2,7 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna).

  Zakres prac termomodernizacyjnych: ocieplenie elewacji z odtworzeniem ozdobnej ściany basenu, ocieplenie dachu, niecki basenu i podłogi pływalni, izolacja fundamentów, wymiana stolarki na okna i drzwi aluminiowe, instalacja centralnego ogrzewania (wymiana rur i grzejników), instalacja ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji, ogrzewania podłogowego i ciepła technologicznego do nagrzewnic ściennych i central wentylacyjnych, instalacja wentylacji mechanicznej, instalacja elektryczna i montaż instalacji solarnej na dachu obiektu.

  Zakres przebudowy
  : roboty rozbiórkowe, prace murowe, konstrukcje żelbetowe, dobudowa wyjść ewakuacyjnych, przebudowa ścian działowych i wewnętrznej klatki schodowej, wdrożenie systemu ESOK dostosowanego do obsługi Częstochowskiej Karty Mieszkańca, nagłośnienia audio, monitoringu wizyjnego CCTV, sieci LAN z urządzeniami wi-fi, elementy wyposażenia (m.in.: szafki ubraniowe, siedziska sportowe stałe, suszarki, bramki obrotowe, słupki startowe, drabinki zejściowe), biały montaż oraz wymiana filtratu w filtrach basenowych.
  Autor: JoK - portal Basenprof
  Materiały: MOSIR Częstochowa
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Międzynarodowe Targi Aquanale - fotorelacja
  Jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń tego roku, czyli Międzynarodowe Targi Aquanale dobiegło końca. Przez cztery dni trwania targów, odnotowano po raz pierwszy w historii około 25.000 gości z 115 krajów, co stanowi wzrost o ponad [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  time: 0.021015882492065