Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UM Sanok

2019-02-01
Budowa basenu w Sanoku dobiega końca
Prace inwestycyjne przy budowie basenów zewnętrznych w Sanoku dobiegają końca. Obecnie teren jest porządkowany, instalowane jest oprogramowanie odpowiedzialne za mechanizmy działania basenu, trwa procedura uzyskania pozwoleń w ramach odbiorów technicznych. Obiekt jest już po przeprowadzonych próbach technicznych.

Sanoczanie, goście i turyści będą mogli korzystać z pełnych możliwości kompleksu Centrum Rehabilitacji i Sportu już w sezonie letnim. Do dyspozycji odwiedzających strefę letnią będą: baseny o powierzchni lustra wody 997,2 m2, wodny plac zabaw, plac zabaw dla dzieci i siłownia oraz dwa boiska do piłki plażowej.

Pływalnia rekreacyjna o głębokości 110 cm będzie wyposażona w urządzenia takie jak: kaskady wodne, ławeczki rekreacyjne, masaże denne i ścienne. W odrębnej części na długości 20m zastosowana zostanie „rwąca rzeka”. W innej części wydzielono 25-metrowy basen sportowy, gdzie głębokość wody wynosi od 120 do 180 cm. Dla najmłodszych odpowiedni będzie brodzik o głębokości 30 i 60 cm. Zaplanowano w nim dwie zjeżdżalnie i wodną zabawkę. Na obiekcie znajdą się również dwie zjeżdżalnie: rynnowa otwarta (dł. 65m) i rodzinna wielotorowa (dł. 15m.).

Wcześniej do użytku oddano baseny wewnętrzne i strefę rehabilitacyjną. Koszt całości inwestycji wynosi ponad 39 mln zł. Blisko 40% pochodzi z zewnętrznego dofinansowania. Budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu została wpisana przez Ministerstwo Sportu i Turystki na listę inwestycji strategicznych dla sportu polskiego.
Materiały: UM Sanok
Przeczytaj także:
„Sanok zbuduje Centrum Sportu wraz z kompleksem basenów”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/1366/sanok_zbuduje_centrum_sportu_wraz_z_kompleksem_basenow.html

zamknij

Przeczytaj także

Czytniki szafkowe - mały, duży a może biometria?
Czytniki szafkowe to obecnie nieodzowny element w szatniach każdego nowoczesnego obiektu sportowego. To prosta, intuicyjna i praktyczna forma kontroli dostępu. Na rynku dostępnych jest wiele opcji czytników, dlatego warto poznać [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.