Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

2019-02-28
Przetarg wodnego placu zabaw w krakowskim parku Jordana
Zarząd Zielni Miejskiej ogłosił przetarg na budowę wodnego placu zabaw wraz z amfiteatrem w Parku Jordana w Krakowie, na obszarze Dzielnicy V Krowodrza. Obszar ten stanowi teren wpisany do rejestru zabytków.

Inwestycja będzie realizowana prawdopodobnie w roku 2020 i będzie kosztowała 5,5mln złotych. Plany budowy wodnego placu zabaw wychodzi z budżetu obywatelskiego z 2016r, z różnych powodów wcześniejsze przetargi były unieważniane.

Zakres zamierzenia inwestycyjnego obejmuje budowę urządzeń wodnych w tym m.in.: wodna kopuła, kwiat, wodny strumień, wirująca parasolka, fontanna rozpylająca, strumień    pionowy, pętla rozpylająca, wodna armatka, wodna galaretka o raz 2 wodne robaki. Planowana jest również budowa brodzika do płukania stóp, prysznica zewnętrznego, przebieralni i ścianek maskujących. Kolorystyka i budowa nawierzchni wymaga uzgodnienia na etapie realizacji z Zamawiającym oraz Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Zarządzający zaznacza, iż wymagane jest zastosowanie urządzeń produkowanych seryjnie.

WODNY PLAC ZABAW to przestrzeń z urządzeniami wyrzucającymi wodę w przeróżny sposób, w której dzieci mogą bezpiecznie się bawić mocząc i chlapiąc. Na placu zostanie wydzielona strefa dla najmłodszych dzieci z zabawkami łagodniej wyrzucającymi wodę takimi, jak wodne owady czy kwiaty oraz strefa dla dzieci starszych, z tryskającymi pętlami, gejzerami czy armatkami wodnymi. Dzięki bezpiecznej, antypoślizgowej posadzce umieszczonej w niecce z placu będą mogły korzystać nawet małe dzieci.

Inspiracją dla pomysłodawcy projektu był pierwszy w Polsce WODNY PLAC ZABAW DLA DZIECI w Tychach, wielokrotnie doceniany w kraju i zagranicą za stworzenie atrakcyjnej i bezpiecznej przestrzeni zabaw dla dzieci oraz świetne wkomponowanie w naturalny krajobraz. W ciepłe dni jest on oblegany przez dzieci, stanowiąc główną wodną atrakcję miasta.

Aukcja zostanie przeprowadzona za pośrednictwem Platformy SmartPZP https://portal.smartpzp.pl/zzmkrakow
Autor: JoK - portal Basenprof
Materiały: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie; UM Kraków

zamknij

Przeczytaj także

WODNE PLACE ZABAW - rodzinna przygoda na wielu poziomach
Czym są wodne place zabaw? Obecnie wodne place zabaw to centra rozrywki stanowiące najbardziej pożądane elementy funkcjonalne zarówno w strefach rekreacji wodnej, jak również w przestrzeniach będących [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.