Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - www.otyliada.pl

2019-03-14
VI edycja Ogólnopolskiego Maratonu Pływania „OTYLIADA” 2019
Już po raz szósty organizowany jest Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki "OTYLIADA" , który rozpocznie się w nocy z 16 na 17 marca 2019 roku.

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki "OTYLIADA" od 2014 r. odbywający się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami” jest największą masową imprezą pływacką w całej Polsce. Jej celem jest popularyzacja pływania jako dyscypliny sportu, która ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój człowieka, jego kondycję i samopoczucie. Patronem honorowym Maratonu jest pani Otylia Jędrzejczak – m.in. mistrzyni olimpijska oraz dwukrotna mistrzyni świata.

W tym roku  Maraton odbędzie się na 47 pływalniach w całym kraju. Rozpocznie się 16 marca o godz. 18 a skończy o 6 rano dnia następnego. Uczestnik może dołączyć do maratonu o dowolnej porze, choć to jednak zmniejsza szanse na pobicie rekordu. Ale przecież chodzi tu przede wszystkim o dobrą zabawę oraz sprawdzenie swoich możliwości i to dzięki temu impreza ta ma tak przyjazny charakter. Najważniejsze również jest to, że w organizacji uczestniczą liczni wolontariusze, którzy wspierają uczestników w zawodach i mobilizują ich do inwestowania we własne zdrowie poprzez sport.
Nie ma tu ograniczeń wiekowych, w imprezie może startować każdy a za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych również osoby niepełnoletnie.

W dotychczasowych pięciu edycjach „OTYLIADY” wzięło udział ponad 11 tys. uczestników którzy przepłynęli łącznie ponad 50 000km.  Do udziału w Maratonie zgłosiło się aż 50 pływalni, a na dzień dzisiejszy odnotowano już ponad 900 zarejestrowanych uczestników online. Rejestracja elektroniczna zakończyła się 20 lutego ale zainteresowani udziałem w maratonie mogą się zgłosić w dniu imprezy na te pływalnie, które dysponują jeszcze wolnymi miejscami.

Wykaz pływalni biorących udział w „OTYLIADZIE” 2019 znajdą Państwo poniżej: https://otyliada.pl/index.php
Autor: JoK - portal Basenprof
Przeczytaj także:
„Otyliada 2019 w Redzikowie już wkrótce”
- www.basenprof.pl/coslychac/1787/otyliada_2019_w_redzikowie_juz_wkrotce.html

„Już jutro Otyliada!” - www.basenprof.pl/aktualnosci/945/juz_jutro_otyliada.html

zamknij

Przeczytaj także

Gdzie znaleźć czyste powietrze?
Nie zawiera w sobie żadnych szkodliwych związków chemicznych, spalin, dymu czy trujących pyłów PM10 i PM2,5. Jest wskazane dla osób zmagających się z chorobami dróg oddechowych, niedoczynnością tarczycy [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.