Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - www.pozim.pl

2019-05-07
Przetarg krytej pływalni w Poznaniu
W Poznaniu powstanie kolejna nowoczesna kryta pływalnia. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg , który wyłoni jej wykonawcę.

Na os. Zwycięstwa ma powstać obiekt o europejskim standardzie, przystosowany do organizacji lokalnych imprez pływackich i nauki pływania. Podmioty zainteresowane jego budową mogą zgłaszać swoje oferty do 15 maja.

- „Harmonogram inwestycji przewiduje, że nowa pływalnia ma być oddana do użytku najpóźniej 20 miesięcy po podpisaniu umowy. Skrócenie tego terminu będzie jednym z kryteriów oceny ofert złożonych w postępowaniu przetargowym”
– mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Pływalnia na os. Zwycięstwa będzie dysponowała posiadającym sześć torów basenem pływackim o wymiarach 25x12,5m i głębokości od 1,2 do 1,8m. Jednocześnie będzie mogło korzystać z niego 60 osób.

Kolejnych kilkanaście osób będzie mogło w tym samym czasie przebywać w basenie rekreacyjnym o wymiarach 5x9m i głębokości 0,9- 1,1m, składającym się z dwóch połączonych niecek. W jednej z nich będzie można korzystać z hydromasażu. W nowym obiekcie powstanie również zespół saun, sale przeznaczone na usługi rehabilitacyjne i fitness, przebieralnia, natryski oraz toalety.

Budynek krytej pływalni przystosowany będzie do przyjęcia i obsługi osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza poruszających się na wózkach. Dojście piesze do wejścia głównego nie będzie wymagało pokonania żadnych stopni, zaprojektowano zespół sanitarny dla osób niepełnosprawnych, przygotowane zostanie również miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe.

Do dyspozycji użytkowników pływalni oddany zostanie parking, który pomieści ponad 50 samochodów i 10 rowerów.
Materiały: Poznańskie Inwestycje Miejskie

zamknij

Przeczytaj także

Audyt bezpieczeństwa na przykładzie parku wodnego - cz. 2
Druga część artykułu przedstawiającego analizę procesu wdrażania audytu bezpieczeństwa. Tym razem przedstawiamy etapy wdrożenia, propozycje zastosowania rozwiązań i podsumowanie. Przeczytaj: Audyt bezpieczeństwa na [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.