Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


1 Foto - UM Pleszew-logo

2019-06-25
Nowy basen w Pleszewie
Na 60-lecie „Starego basenu” otwarty 59 lat temu basen miejski w Pleszewie zostanie kompletnie przebudowany.

Prace rozpoczną się w 2020 roku. Natomiast już wkrótce, bo wczesną jesienią obecnego roku przeprowadzone zostaną szerokie konsultacje społeczne, które mają określić oczekiwania wobec nowego obiektu. – Chcemy zapytać mieszkańców, czego oczekują po nowym basenie, jaką infrastrukturę by tam widzieli – mówi burmistrz Arkadiusz Ptak.

Nowy obiekt powstanie na miejscu obecnego. Ma być zaaranżowany głównie pod kątem relaksu i wypoczynku. Stąd z pewnością można spodziewać się zjeżdżalni i innych nowoczesnych elementów zapewniających frajdę i relaks dzieciom oraz starszym. Szczegóły będą zdefiniowane po konsultacjach społecznych.

- Obecny basen otwarty został oddany do użytku w 1960 roku dzięki wysiłkowi i determinacji wielu osób, społeczników. Od tego czasu jednak minęło kilkadziesiąt lat. Świat poszedł do przodu, a basen nie bardzo. Niezbędne dla funkcjonowania remonty i inwestycje w obecne miejsce kąpieli generują wydatki, a tak naprawdę nic nie zmienia się jeśli chodzi o funkcjonalność obiektu. Dlatego czas powiedzieć “stop” i pomyśleć o nowym i nowoczesnym basenie “otwartym” przy którym będą mogli relaksować się dorośli, bawić się maluchy, a młodzież spędzać wolny, np. wakacyjny czas
 – dodaje Arkadiusz Ptak.
Materiały: UM Pleszew

zamknij

Przeczytaj także

iSAVER+ nowość na polskim rynku!
Idealny dla basenów hotelowych Przy projektowaniu basenów stosowane są przeważnie wytyczne zawarte w niemieckiej normie DIN 19643. Zaleca ona, aby w basenach publicznych prędkość filtracji wynosiła [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.