Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Koronawirus . zamykanie pływalni . - wysłana przez Misza
W sytuacji, gdy na basenie będzie mogło przebywać jednocześnie tylko kilka osób pociąga za sobą realne widmo bankructwa, a pamię...
Automat basenowy - wysłana przez Grzegorz W.
W zależności od przeznaczenia basenu wymagania mogą być zróżnicowane.Dla basenu użytkowanego komercyjnie wiążące będą wymagania ...
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Schodyvom
Ale chyba juz znalazlem
Ostatnie komentarze:
 • 2020-06-02 12:06:29 - bastek
  Jak ktoś ma orientację nt. rynku basenowego to wie, że Trzy Fale na skutek zaniedbań wiele lat temu borykał się przez kolejne lata z walką o tą inwestycję. Jak wiadomo [...]
 • 2020-06-01 11:36:46 - pływalnia
  W sumie wytyczne są krótkie i jasne. I chyba jest lepiej, niż się spodziewaliśmy, bo wcześniej mówiło się o 1/3, lub 1/4 obłożenia. Połowa to nadal zbyt mało, żeby w [...]
 • 2020-05-29 17:02:36 - Bartek
  Zamówili, zapłacili i jest zbędne? Nie używali? Kto na coś takiego pozwala? A może kupili nie to co trzeba? Tak czy inaczej "ręce opadywują"

 • Foto - www.dreamworlds.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2019-06-27
  Trwa przetarg na budowę basenu w Gminie Wolbrom
  29 maja gmina Wolbrom ogłosiła przetarg pn. „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku basenu przy ul. Kamiennogórskiej w Wolbromiu” w ramach programu „Modernizacji infrastruktury sportowej”, rehabilitacji dzieci upośledzonych umysłowo, aktywności społecznej seniorów oraz innowacyjnych metod leczenia stresu i regeneracji fizycznej.

  Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: przebudowę budynku w zakresie zmiany parametrów użytkowych pomieszczeń oraz parametrów technicznych obejmujących instalacje technologii uzdatniania wody basenowej i wentylacji mechanicznej wewnątrz budynku, nadbudowę budynku polegającą na zmianie wysokości i kubatury budynku, rozbudowę hali basenowej w kierunku południowym oraz rozbudowę o podbasenia bezpośrednio pod halą basenową, przebudowę dachu budynku technicznego oraz jego rozbudowę w kierunku południowym o nowe pomieszczenia techniczne, dobudowę nowego pomieszczenia wentylatorowni w ramach rozbudowy budynku wzdłuż ściany szczytowej oraz wykonanie instalacji: elektrycznych, technologii wody basenowej, centralnego ogrzewania, wodociągowej i p.poż., kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji.

  Strefa hali basenowej
  jest dostępna bezpośrednio po przejściu przez strefę szatniowo-sanitarną. Przestrzeń hali basenowej została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić rozrywkę różnym grupom wiekowym. Basen ma 6 torów pływackich, posiada wymiary 12,50 x 25,00 m, powierzchnia lustra wody wynosi 312,50 m zaś głębokość to 1,35m.

  Wodny plac zabaw
  dla dzieci o powierzchni lustra wody 60 m jest odseparowany i wydzielony za pomocą ławki do strefy rekreacyjnej podnosząc bezpieczeństwo dzieci. Wyposażony jest w atrakcje dostosowane do wieku użytkowników, które zapewnią dzieciom bezpieczną i niecodzienną zabawę. Dzieci będą mogły korzystać z takich atrakcji jak: pączek, armatka, muchomor, trzy dysze solo, mucha, wiaderka. Wnętrze hali basenowej zostało doświetlone przez przeszkloną południową fasadę. W hali zaprojektowano pokój ratownika oraz jego zaplecze socjalne wraz z węzłem sanitarnym.

  Strefa odnowy i regeneracji fizycznej
  posiada wejście z szatni przez punkt kontroli dostępu. W holu saunowym znajduje się bar z pijalnią soków, przestrzeń wypoczynkowa oraz ławy z misami do moczenia stóp. W strefie znajdują się trzy sauny – sauna parowa, sauna fińska oraz główna sauna sucha do seansów rytualnych. Dopełnienie infrastruktury stanowią: wypoczywalnia oraz urządzenia do schładzania – wanny do zanurzeń w drewnianej obudowie oraz natryski z wiadrem Kneippa.  W strefie tej znajdują się dwie toalety przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Wewnątrz strefy  panuje atmosfera intymności, o stonowanym, rozproszonym oświetleniu.

  Do strefy rehabilitacyjnej użytkownicy dostają się przez halę basenową. Infrastrukturę rehabilitacyjną stanowi basen treningowy z przeciwprądem (powierzchnia wody 9,80m), który może służyć jako basen rehabilitacyjny lub do nauki pływania. Dodatkowo infrastrukturę uzupełnia wanna spa. Strefa wyposażona jest również w podnośnik zapewniający dostęp do basenu dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

  Obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych zarówno hala basenowa jak i zespoły szatniowe, toalety, natryski i sanitariaty.

  Wykonawcą projektu jest grupa specjalistów branży architektonicznej oraz projektowej DREAMWORLDS Sp. z o.o. SP.K. Truszczyński & Kobierzewski, znani z tworzenia m.in.. takich projektów jak Wodny Park Tychy czy Park Wodny w Chełmie.

  Termin składania ofert został przedłużony z 19.06.2019 na 10.07.2019, zaś planowany termin wykonania zamówienia to 15.05.2020 r.

  Ogłoszenie o zamówieniu pod linkiem:
  https://bip.malopolska.pl/umigwolbrom,a,1613319,przebudowa-rozbudowa-nadbudowa-budynku-basenu-przy-ul-kamiennogorskiej-w-wolbromiu.html
  Autor: JoK - portal Basenprof
  Materiały: UMiG Wolbrom
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Jeden z najambitniejszych projektów basenowych w Europie
  Na głęboką wodę - Forma Fabrica bierze udział w wykonaniu jednego z najambitniejszych projektów basenowych w Europie. Mowa o basenie Deepspot w powstającym największym w Europie Wschodniej kompleksie basenowym [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny Trzy Fale chce sprzedać w atrakcyjnej cenie nieużywany elektrolizer MZE 1500 produkcji Dinotec - więcej szczegółów