Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UM Kraków

2019-07-01
Wodny plac zabaw w Parku Jordana coraz bliżej
W przyszłym roku mali krakowianie w upalne dni znajdą ochłodę na wodnym placu zabaw, który powstanie w parku Jordana. Zarząd Zieleni Miejskiej znalazł już firmę, która zrealizuje inwestycję. Udało się ją wyłonić podczas aukcji internetowej, która obyła się 12 czerwca.

Zgodnie z oczekiwaniami ZZM, firmy zainteresowane realizacją inwestycji obniżyły swoje początkowe oferty i aukcja zakończyła się na sumie 9 105 000 zł. Mieści się ona w kwocie założonego budżetu.

Teraz wybrana firma będzie musiała dostarczyć wszystkie potrzebne dokumenty, które ZZM musi sprawdzić. Potrwa to około miesiąca. Dopiero wtedy będzie można ogłosić wykonawcę, po czym firmy, które także brały udział w aukcji dostaną czas na ewentualne złożenie odwołania.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w lipcu. Zakres prac jest szeroki i obejmuje całościową rewitalizację obszaru parku wzdłuż ulicy Reymana, w rejonie dzisiejszego stawu i górki saneczkowej aż do Domu Harcerza. Najpierw zacznie powstawać wodny plac zabaw i jego najbliższe otoczenie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w czerwcu przyszłego roku dzieci będą mogły już z niego korzystać, bo termin realizacji zadania ustalono na 30 kwietnia 2020 r.

Przypomnijmy, wodny plac zabaw w parku Jordana to jedno z zadań, które zwyciężyło w głosowaniu mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego w 2016 r. Będzie on wyposażony w wiele sprzętów uatrakcyjniających wodne szaleństwo. Nie zabraknie tam wodnej armatki, fontanny rozpylającej wodę, wodnych strumieni czy wodnej galaretki.
Materiały: UM Kraków
Przeczytaj także:
„Przetarg wodnego placu zabaw w krakowskim parku Jordana”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/1770/przetarg_wodnego_placu_zabaw_w_krakowskim_parku_jordana.html

zamknij

Przeczytaj także

Jakie korzyści dają nowoczesne technologie w maszynach czyszczących?
Nowe technologie rewolucjonizują sferę utrzymania czystości. Profesjonalne roboty sprzątające nie tylko automatyzują i ułatwiają realizację procesów sprzątających. W czasach ogromnej rotacji pracowników [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.