Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualnościOstatnie posty na forum:

Dezynfekcja stóp na basenie - wysłana przez dolar111
A czy ten preparat Dermtix należy rozcieńczać z wodą?
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Dzień dobry, podajemy dane kontaktowe - tam uzyska Pani wszelkie informacje nt. interesujących Panią szkoleń: tel. 604 557 481; ...
Temperatura wody pod prysznicami. - wysłana przez Mik
Ale o co chodzi konkretnie LutherTeemy?
Modern stairs and fences made of glass, wood, metal - wysłana przez Dames Bouse
Depending on the layout of the house and the wishes of the customer to the design can be used marching, slanting, screw, combine...
odkurzacz basenowy - wypożyczenie - wysłana przez Olek
wynajem na miesiąc, rok i dłużej. Wynajem na sezon letni. Zapraszam. Aleksander Woliński - Mariner 3S
Ostatnie komentarze:
 • 2019-10-04 10:44:43 - Jarosław Rypniewski
  Polecam wyrok NSA - omówienie w artykule [...]
 • 2019-10-01 22:23:56 - Iwona Michniewicz
  Grupa zorganizowana to taki sam klient, jak inni - w świetle obowiązujących przepisów. Regulamin ogólny obiektu obowiązuje wszystkich użytkowników na tych samych zasadach. [...]
 • 2019-09-30 10:11:03 - Portal Basenprof
  Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta Złotowa, woda z Term Tarnowskich dostarczana będzie spedycją. W związku z dużym stężeniem procentowym, aby uzyskać odpowiednie [...]

 • Foto - Aquapark Wrocław - Wizualizacja wschodnia
  Dodaj komentarz
  0
  2019-07-08
  Aquapark Wrocław ogłasza przetarg
  Wrocławski Park Wodny S.A. ogłosił przetarg na budowę kompleksu basenów na wrocławskim Brochowie przy ul. Polnej. Wykonawca zrealizuje inwestycję wciągu 22 miesięcy od podpisania umowy. Kompleks będzie składał się m.in. z trzech basenów z atrakcjami, saunarium, fitnessu, terenów rekreacyjnych.

  Obiekt powstanie na działce, na której w latach 30. XX w. funkcjonowało miejskie kąpielisko, które z czasem uległo degradacji. Powierzchnia terenu objętego inwestycją wynosi ok. 18 tys. mkw., z czego ponad 12 tys. mkw. będzie przeznaczonych pod zieleń.

  – Od wykonawcy wymagamy, aby na etapie inwestycji zasadził 35 drzew, obsadził teren o powierzchni pół kilometra kwadratowego krzewami, a na powierzchni ponad 12 tys. metrów kwadratowej zorganizował trawniki
  – zapowiada Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego parku Wodnego S.A, któremu Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, powierzył realizację tej inwestycji.

  W kompleksie powstaną trzy baseny kryte: sportowy o długości 25 m i szerokości 14,5 m z podziałem na 7 torów, basen do nauki pływania o długości 10 m i szerokości 7,5 m oraz brodzik dla dzieci o powierzchni około 20 m2 i głębokości 0,3 m. Ponadto będzie też wanna SPA z hydromasażem dla 6 osób, a brodzik dla dzieci będzie wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne.

  Powierzchnia lustra wody basenów zewnętrznych wyniesie 457 m2. Trochę więcej miejsca, bo prawie 600 m2, zostanie przeznaczone na parking. Na parkingu znajdzie się 5 miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych oraz 44 stojaki na rowery.

  Ponad 1300 m2 zajmie powierzchnia plaży z artbetonu oraz przestrzenie rekreacyjne – siłownia na wolnym powietrzu i boisko do piłki siatkowej plażowej.

  Kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez bezprogowe drzwi i przejścia, przystosowanie przebieralni, natrysków oraz basenów. Na wyposażeniu będą basenowe wózki inwalidzkie oraz dźwigi dla osób niepełnosprawnych umożlwiające korzystanie z niecek.

  Nie zabraknie też punktu gastronomicznego wraz z ogródkiem barowym.

  Ponadto w przestrzeni hal powstaną 4 sauny (2 fińskie, 1 solna i 1 infrared) wraz z natryskami i podgrzewanym siedziskiem do wypoczynku.

  W nowej koncepcji znalazła się sala fitness, na której tak zależało mieszkańcom i dlatego koncepcja została poprawiona i uzupełniona o ten element.

  Istniejącą siłownię na powietrzu (zrealizowaną w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego), wykonawca przeniesie w inną część działki.

  Obiekt będzie wykorzystywał tzw. „zieloną energię”. Dzięki technologii kogeneracji przy okazji wytwarzania energii z gazu na potrzeby ogrzewania wody w basenach czy wentylacji obiekt produkować będzie jednocześnie energię elektryczną.

  – Zaoszczędzimy nie tylko prąd, ale wręcz będziemy na nim zarabiać, oddając nadwyżki do sieci. Energię elektryczną będziemy bowiem czerpać z techniki solarnej. Na dachu budynku basenu zostanie zainstalowany system hybrydowych paneli słonecznych
  – zapowiada Grzegorz Kaliszczak.

  Inwestycja ma zostać zrealizowana na 22 miesiące od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Przetarg zostanie rozstrzygnięty w ciągu miesiąca. Szacowny koszt inwestycji to 32 miliony złotych.
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Skanska przedstawia Chełmski Aquapark
  Dobiegła końca budowa Centrum Sportów Wodnych w Chełmie. To nowoczesny kompleks, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno ci bardziej aktywni sportowo, jak i amatorzy strefy relaksu. To także jeden [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.