Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

Замена глубинных насосов Выборг - wysłana przez ElDetry
Наша специализированная компания выполняет услуги по реконструкции и очистки труб по водоподготовки и водоотведению современным ...
odkurzacz basenowy - wypożyczenie - wysłana przez Olek
wynajem na miesiąc, rok i dłużej. Wynajem na sezon letni. Zapraszam. Aleksander Woliński - Mariner 3S
Problem z dozowaniem chloru przez układ Bayrol Analyt 3 - wysłana przez Obsługa
WitamMam dużą zagwozdkę z układem Bayrol Aanlyt 3.W ciągu dnia nie ma problemu z dozowaniem chloru.Od ok godziny 18 do rana dnia...
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Cytat: Lidia w 11 Marzec 2019, 11:28:27Gdzie możemy zamówić dofinansowane szkolenie dla obsługi Gościa hotelowego? Kto je wykonu...
Ostatnie komentarze:
 • 2019-07-10 23:17:21 - Aquarius
  Dzierżawcy (bo nawet nie własciciele) mają muchy w nosie i obrazili sie na Benefit, dając z zaskoczenia kopa w dudę użytkownikom karty Multidport Plus. Ns wszelką krytykę [...]
 • 2019-07-07 21:52:35 - Olek
  Jestem po operacji kregoslupa odcinek ledzwiowy, przez 5lat było ok. Ostatniej zimy przez dwa miesiące ból uniemożliwia mi funkcjonowanie. Jaki kolwiek ruch sprawiał i [...]
 • 2019-07-06 09:56:56 - alan
  Czerne chmury nad projektem zawitały ostatnio, ale mam nadzieję, że pomimo tych przeciwności wszystko się dobrze skończy i będziemy się cieszyć nowymi atrakcjami.

 • Foto - Aquapark Wrocław - Wizualizacja wschodnia
  Dodaj komentarz
  0
  2019-07-08
  Aquapark Wrocław ogłasza przetarg
  Wrocławski Park Wodny S.A. ogłosił przetarg na budowę kompleksu basenów na wrocławskim Brochowie przy ul. Polnej. Wykonawca zrealizuje inwestycję wciągu 22 miesięcy od podpisania umowy. Kompleks będzie składał się m.in. z trzech basenów z atrakcjami, saunarium, fitnessu, terenów rekreacyjnych.

  Obiekt powstanie na działce, na której w latach 30. XX w. funkcjonowało miejskie kąpielisko, które z czasem uległo degradacji. Powierzchnia terenu objętego inwestycją wynosi ok. 18 tys. mkw., z czego ponad 12 tys. mkw. będzie przeznaczonych pod zieleń.

  – Od wykonawcy wymagamy, aby na etapie inwestycji zasadził 35 drzew, obsadził teren o powierzchni pół kilometra kwadratowego krzewami, a na powierzchni ponad 12 tys. metrów kwadratowej zorganizował trawniki
  – zapowiada Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego parku Wodnego S.A, któremu Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, powierzył realizację tej inwestycji.

  W kompleksie powstaną trzy baseny kryte: sportowy o długości 25 m i szerokości 14,5 m z podziałem na 7 torów, basen do nauki pływania o długości 10 m i szerokości 7,5 m oraz brodzik dla dzieci o powierzchni około 20 m2 i głębokości 0,3 m. Ponadto będzie też wanna SPA z hydromasażem dla 6 osób, a brodzik dla dzieci będzie wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne.

  Powierzchnia lustra wody basenów zewnętrznych wyniesie 457 m2. Trochę więcej miejsca, bo prawie 600 m2, zostanie przeznaczone na parking. Na parkingu znajdzie się 5 miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych oraz 44 stojaki na rowery.

  Ponad 1300 m2 zajmie powierzchnia plaży z artbetonu oraz przestrzenie rekreacyjne – siłownia na wolnym powietrzu i boisko do piłki siatkowej plażowej.

  Kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez bezprogowe drzwi i przejścia, przystosowanie przebieralni, natrysków oraz basenów. Na wyposażeniu będą basenowe wózki inwalidzkie oraz dźwigi dla osób niepełnosprawnych umożlwiające korzystanie z niecek.

  Nie zabraknie też punktu gastronomicznego wraz z ogródkiem barowym.

  Ponadto w przestrzeni hal powstaną 4 sauny (2 fińskie, 1 solna i 1 infrared) wraz z natryskami i podgrzewanym siedziskiem do wypoczynku.

  W nowej koncepcji znalazła się sala fitness, na której tak zależało mieszkańcom i dlatego koncepcja została poprawiona i uzupełniona o ten element.

  Istniejącą siłownię na powietrzu (zrealizowaną w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego), wykonawca przeniesie w inną część działki.

  Obiekt będzie wykorzystywał tzw. „zieloną energię”. Dzięki technologii kogeneracji przy okazji wytwarzania energii z gazu na potrzeby ogrzewania wody w basenach czy wentylacji obiekt produkować będzie jednocześnie energię elektryczną.

  – Zaoszczędzimy nie tylko prąd, ale wręcz będziemy na nim zarabiać, oddając nadwyżki do sieci. Energię elektryczną będziemy bowiem czerpać z techniki solarnej. Na dachu budynku basenu zostanie zainstalowany system hybrydowych paneli słonecznych
  – zapowiada Grzegorz Kaliszczak.

  Inwestycja ma zostać zrealizowana na 22 miesiące od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Przetarg zostanie rozstrzygnięty w ciągu miesiąca. Szacowny koszt inwestycji to 32 miliony złotych.
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Wyciszające sufity idealne na baseny
  Rozwijająca się w Polsce moda na parki wodne sprawia, że powstaje coraz więcej nowoczesnych obiektów. Zespoły basenowo - sportowe stanowią uzupełnienie oferty rekreacyjnej dla mieszkańców dużych i mniejszych miast, [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.