Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - Aquapark Wrocław - Wizualizacja wschodnia

2019-07-08
Aquapark Wrocław ogłasza przetarg
Wrocławski Park Wodny S.A. ogłosił przetarg na budowę kompleksu basenów na wrocławskim Brochowie przy ul. Polnej. Wykonawca zrealizuje inwestycję wciągu 22 miesięcy od podpisania umowy. Kompleks będzie składał się m.in. z trzech basenów z atrakcjami, saunarium, fitnessu, terenów rekreacyjnych.

Obiekt powstanie na działce, na której w latach 30. XX w. funkcjonowało miejskie kąpielisko, które z czasem uległo degradacji. Powierzchnia terenu objętego inwestycją wynosi ok. 18 tys. mkw., z czego ponad 12 tys. mkw. będzie przeznaczonych pod zieleń.

– Od wykonawcy wymagamy, aby na etapie inwestycji zasadził 35 drzew, obsadził teren o powierzchni pół kilometra kwadratowego krzewami, a na powierzchni ponad 12 tys. metrów kwadratowej zorganizował trawniki
– zapowiada Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego parku Wodnego S.A, któremu Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, powierzył realizację tej inwestycji.

W kompleksie powstaną trzy baseny kryte: sportowy o długości 25 m i szerokości 14,5 m z podziałem na 7 torów, basen do nauki pływania o długości 10 m i szerokości 7,5 m oraz brodzik dla dzieci o powierzchni około 20 m2 i głębokości 0,3 m. Ponadto będzie też wanna SPA z hydromasażem dla 6 osób, a brodzik dla dzieci będzie wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne.

Powierzchnia lustra wody basenów zewnętrznych wyniesie 457 m2. Trochę więcej miejsca, bo prawie 600 m2, zostanie przeznaczone na parking. Na parkingu znajdzie się 5 miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych oraz 44 stojaki na rowery.

Ponad 1300 m2 zajmie powierzchnia plaży z artbetonu oraz przestrzenie rekreacyjne – siłownia na wolnym powietrzu i boisko do piłki siatkowej plażowej.

Kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez bezprogowe drzwi i przejścia, przystosowanie przebieralni, natrysków oraz basenów. Na wyposażeniu będą basenowe wózki inwalidzkie oraz dźwigi dla osób niepełnosprawnych umożlwiające korzystanie z niecek.

Nie zabraknie też punktu gastronomicznego wraz z ogródkiem barowym.

Ponadto w przestrzeni hal powstaną 4 sauny (2 fińskie, 1 solna i 1 infrared) wraz z natryskami i podgrzewanym siedziskiem do wypoczynku.

W nowej koncepcji znalazła się sala fitness, na której tak zależało mieszkańcom i dlatego koncepcja została poprawiona i uzupełniona o ten element.

Istniejącą siłownię na powietrzu (zrealizowaną w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego), wykonawca przeniesie w inną część działki.

Obiekt będzie wykorzystywał tzw. „zieloną energię”. Dzięki technologii kogeneracji przy okazji wytwarzania energii z gazu na potrzeby ogrzewania wody w basenach czy wentylacji obiekt produkować będzie jednocześnie energię elektryczną.

– Zaoszczędzimy nie tylko prąd, ale wręcz będziemy na nim zarabiać, oddając nadwyżki do sieci. Energię elektryczną będziemy bowiem czerpać z techniki solarnej. Na dachu budynku basenu zostanie zainstalowany system hybrydowych paneli słonecznych
– zapowiada Grzegorz Kaliszczak.

Inwestycja ma zostać zrealizowana na 22 miesiące od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Przetarg zostanie rozstrzygnięty w ciągu miesiąca. Szacowny koszt inwestycji to 32 miliony złotych.

zamknij

Przeczytaj także

Targi World Hotel biją rekordy frekwencji
Międzynarodowe Targi Branży HotelarskiejWorld Hotel to jedne z największych w Europie wydarzeń wystawienniczych dla branży hotelarskiej. Targi odbywają się w Ptak Warsaw Expo – stolicy targowej euroregionu. [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.