Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualnościOstatnie posty na forum:

сео продвижение сайта Самара - wysłana przez Kabbem2
Скажем, вы хозяин нового сайта, который имеет приятный дизайн, удобную навигацию и полезную для участников информацию. Но до сих...
Dezynfekcja stóp na basenie - wysłana przez dolar111
A czy ten preparat Dermtix należy rozcieńczać z wodą?
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Dzień dobry, podajemy dane kontaktowe - tam uzyska Pani wszelkie informacje nt. interesujących Panią szkoleń: tel. 604 557 481; ...
Temperatura wody pod prysznicami. - wysłana przez Mik
Ale o co chodzi konkretnie LutherTeemy?
Modern stairs and fences made of glass, wood, metal - wysłana przez Dames Bouse
Depending on the layout of the house and the wishes of the customer to the design can be used marching, slanting, screw, combine...
Ostatnie komentarze:
 • 2019-10-04 10:44:43 - Jarosław Rypniewski
  Polecam wyrok NSA - omówienie w artykule [...]
 • 2019-10-01 22:23:56 - Iwona Michniewicz
  Grupa zorganizowana to taki sam klient, jak inni - w świetle obowiązujących przepisów. Regulamin ogólny obiektu obowiązuje wszystkich użytkowników na tych samych zasadach. [...]
 • 2019-09-30 10:11:03 - Portal Basenprof
  Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta Złotowa, woda z Term Tarnowskich dostarczana będzie spedycją. W związku z dużym stężeniem procentowym, aby uzyskać odpowiednie [...]

 • Foto - UM Wrocław - Wizualizacja przebudowa Borowska
  Dodaj komentarz
  0
  2019-07-09
  Rozbudowa basenów Wrocławskiego Aquaparku
  Wrocławski Aquapark właśnie ogłasza kolejny przetarg – na projekt i rozbudowę obiektu przy ul. Borowskiej. Prace przy budowie m.in. dwóch basenów mają się zacząć na początku 2020 r., a zakończyć jeszcze przed przyszłorocznym sezonem letnim. Szacowany koszt inwestycji – ok. 11 mln złotych i sfinansuje ją sam inwestor.

  Obecny kompleks Aquaparku Wrocław jest już jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Rocznie jest odwiedzany przez prawie dwa miliony gości, którzy mają do dyspozycji baseny wewnętrzne, zewnętrzne, zjeżdżalne, saunarium z ogrodem saunowym, fitness i siłownię, plaże i miejsca do wypoczynku.

  Zwłaszcza w sezonie letnim bywa, że w Aquaparku nie da wcisnąć przysłowiowej szpilki, a w szatniach brakuje wolnych szafek.

  Decyzja: rozbudowa


  Mając powyższe na względzie, zarząd Wrocławskiego Parku Wodnego S.A. postanowił zagospodarować dodatkowy fragment terenu, który graniczy z ulicą Petrusewicza od strony północnej, a ze Wzgórzem Andersa od strony zachodniej. Powstaną tam dwa zewnętrzne baseny wraz z budynkami – szatniowo-sanitarnym, technicznym i kasowym.

  – Chcemy stworzyć autonomiczną część zewnętrzną, z dostępem od ulicy Petrusewicza. Na placu wejściowym powstanie budynek kasowy z bramką obrotową, skąd będzie można przejść w głąb terenu do nowych i istniejących basenów zewnętrznych –
  mówi Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego S.A., i wyjaśnia co oznacza „część autonomiczna”:

  – Goście, którzy będą latem chcieli skorzystać tylko ze strefy zewnętrznej, uzyskają taką możliwość. To pozwoli nam też rozładować kolejki przy kasach i usprawnić obsługę.


  Koncepcyjne wyzwanie


  Dla projektantów koncepcji wyzwaniem była znaczna różnica poziomów pomiędzy placem wejściowym a poziomem niecek basenowych. Dlatego nowe budynki będą częściowo ukryte pod ziemią w istniejącej skarpie. Wejścia do obu zabudowań zaplanowano od strony i z poziomu ulicy Petrusewicza.

  – Wszystkie elewacje mają być obłożone jasnymi, szarymi płytami z betonu architektonicznego w różnych rozkrojach. Ślusarka zewnętrza, obróbki blacharskie w kolorze ciemnoszarym. Budynek szatniowy i techniczny zostaną pokryte zielonym dachem
  – wylicza warunki stawiane projektantom Grzegorz Kaliszczak.

  Co ważne, projekt przewiduje jeszcze więcej zielni na terenach zewnętrznych Aquaparku. Na nowo zagospodarowanym obszarze pojawią się 22 drzewa, 2,5 tys. krzewów i traw ozdobnych, ponad 700 mkw. trawnika.

  W budynku szatniowo-sanitarnym powinna znaleźć się szatnia koedukacyjna z szafkami ubraniowymi i kabinami do przebierania, pomieszczeniem dla matki z dzieckiem oraz natryski i toalety – oddzielnie damskie i męskie.

  W budynku technicznym będą m.in. hala filtrów i zbiorniki przelewowe. Budynek kasowy natomiast składać się będzie z jednego pomieszczenia, wyposażonego w dwa stanowiska robocze i okna kasowe.

  Pieniądze na wszystkie prace będą pochodziły z budżetu Wrocławskiego Parku Wodnego S.A.
  Jesteśmy ewenementem w skali kraju, placówką, do której gmina nie tylko nie musi dokładać, ale która od lat wychodzi na plus – zapewnia Grzegorz Kaliszczak.

  – Ubiegły rok zamknęliśmy ponad ośmiomilionowym zyskiem. Naszym celem nie jest zarabianie, ale realizowanie misji dla mieszkańców Wrocławia, którzy chcą coraz więcej czasu poświęcać sportowi i rekreacji, co nas bardzo cieszy i motywuje do dalszego rozwoju –
  dodaje prezes WPW S.A.

  To, co najważniejsze


  Po rozbudowie kompleksu goście Aquaparku będą mieli do dyspozycji dwa nowe baseny zewnętrzne z powiększoną plażą.

  Pierwsza niecka będzie miała charakter rekreacyjny – jej powierzchnia wyniesie 425 mkw., a głębokość 1,20 m. Druga – o pow. 82 mkw. i głębokości 0,4 m – będzie przeznaczona dla dzieci. W brodziku zainstalowane zostaną jeżyki wodne, dzwonki wodne i zjeżdżalnia „słoń”.

  Baseny zostaną doposażone w specjalne wózki inwalidzkie i dźwigi dla osób niepełnosprawnych oraz w cztery stanowiska dla ratowników.

  A propos rozwoju...


  Wrocławski Aquapark ma już 11 lat. Jest jednym z najchętniej odwiedzanych tego typu obiektów w Europie. Do tej pory z jego usług skorzystało już 16 mln osób.

  Spółka WPW S.A. jest również inwestorem budowy nowego wrocławskiego kompleksu basenowego na wrocławskim Brochowie. Od września planuje wspierać wrocławskich uczniów z tzw. podwójnego rocznika, oferując im we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia swój obiekt na atrakcyjne zajęcia wuefu.
  Materiały: UM Wrocław
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Ochrona dzieci w basenach
  Wizyta dziecka na basenie to ryzyko i dodatkowe zmartwienie dla rodziców, opiekunów a także ratowników, którzy pilniej skupiają się na młodszych uczestnikach wodnej rekreacji. Każdy ratownik dobrze wie, jak [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.