Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

Замена глубинных насосов Выборг - wysłana przez ElDetry
Наша специализированная компания выполняет услуги по реконструкции и очистки труб по водоподготовки и водоотведению современным ...
odkurzacz basenowy - wypożyczenie - wysłana przez Olek
wynajem na miesiąc, rok i dłużej. Wynajem na sezon letni. Zapraszam. Aleksander Woliński - Mariner 3S
Problem z dozowaniem chloru przez układ Bayrol Analyt 3 - wysłana przez Obsługa
WitamMam dużą zagwozdkę z układem Bayrol Aanlyt 3.W ciągu dnia nie ma problemu z dozowaniem chloru.Od ok godziny 18 do rana dnia...
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Cytat: Lidia w 11 Marzec 2019, 11:28:27Gdzie możemy zamówić dofinansowane szkolenie dla obsługi Gościa hotelowego? Kto je wykonu...
Ostatnie komentarze:
 • 2019-07-10 23:17:21 - Aquarius
  Dzierżawcy (bo nawet nie własciciele) mają muchy w nosie i obrazili sie na Benefit, dając z zaskoczenia kopa w dudę użytkownikom karty Multidport Plus. Ns wszelką krytykę [...]
 • 2019-07-07 21:52:35 - Olek
  Jestem po operacji kregoslupa odcinek ledzwiowy, przez 5lat było ok. Ostatniej zimy przez dwa miesiące ból uniemożliwia mi funkcjonowanie. Jaki kolwiek ruch sprawiał i [...]
 • 2019-07-06 09:56:56 - alan
  Czerne chmury nad projektem zawitały ostatnio, ale mam nadzieję, że pomimo tych przeciwności wszystko się dobrze skończy i będziemy się cieszyć nowymi atrakcjami.

 • Foto - UM Wrocław - Wizualizacja przebudowa Borowska
  Dodaj komentarz
  0
  2019-07-09
  Rozbudowa basenów Wrocławskiego Aquaparku
  Wrocławski Aquapark właśnie ogłasza kolejny przetarg – na projekt i rozbudowę obiektu przy ul. Borowskiej. Prace przy budowie m.in. dwóch basenów mają się zacząć na początku 2020 r., a zakończyć jeszcze przed przyszłorocznym sezonem letnim. Szacowany koszt inwestycji – ok. 11 mln złotych i sfinansuje ją sam inwestor.

  Obecny kompleks Aquaparku Wrocław jest już jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Rocznie jest odwiedzany przez prawie dwa miliony gości, którzy mają do dyspozycji baseny wewnętrzne, zewnętrzne, zjeżdżalne, saunarium z ogrodem saunowym, fitness i siłownię, plaże i miejsca do wypoczynku.

  Zwłaszcza w sezonie letnim bywa, że w Aquaparku nie da wcisnąć przysłowiowej szpilki, a w szatniach brakuje wolnych szafek.

  Decyzja: rozbudowa


  Mając powyższe na względzie, zarząd Wrocławskiego Parku Wodnego S.A. postanowił zagospodarować dodatkowy fragment terenu, który graniczy z ulicą Petrusewicza od strony północnej, a ze Wzgórzem Andersa od strony zachodniej. Powstaną tam dwa zewnętrzne baseny wraz z budynkami – szatniowo-sanitarnym, technicznym i kasowym.

  – Chcemy stworzyć autonomiczną część zewnętrzną, z dostępem od ulicy Petrusewicza. Na placu wejściowym powstanie budynek kasowy z bramką obrotową, skąd będzie można przejść w głąb terenu do nowych i istniejących basenów zewnętrznych –
  mówi Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego S.A., i wyjaśnia co oznacza „część autonomiczna”:

  – Goście, którzy będą latem chcieli skorzystać tylko ze strefy zewnętrznej, uzyskają taką możliwość. To pozwoli nam też rozładować kolejki przy kasach i usprawnić obsługę.


  Koncepcyjne wyzwanie


  Dla projektantów koncepcji wyzwaniem była znaczna różnica poziomów pomiędzy placem wejściowym a poziomem niecek basenowych. Dlatego nowe budynki będą częściowo ukryte pod ziemią w istniejącej skarpie. Wejścia do obu zabudowań zaplanowano od strony i z poziomu ulicy Petrusewicza.

  – Wszystkie elewacje mają być obłożone jasnymi, szarymi płytami z betonu architektonicznego w różnych rozkrojach. Ślusarka zewnętrza, obróbki blacharskie w kolorze ciemnoszarym. Budynek szatniowy i techniczny zostaną pokryte zielonym dachem
  – wylicza warunki stawiane projektantom Grzegorz Kaliszczak.

  Co ważne, projekt przewiduje jeszcze więcej zielni na terenach zewnętrznych Aquaparku. Na nowo zagospodarowanym obszarze pojawią się 22 drzewa, 2,5 tys. krzewów i traw ozdobnych, ponad 700 mkw. trawnika.

  W budynku szatniowo-sanitarnym powinna znaleźć się szatnia koedukacyjna z szafkami ubraniowymi i kabinami do przebierania, pomieszczeniem dla matki z dzieckiem oraz natryski i toalety – oddzielnie damskie i męskie.

  W budynku technicznym będą m.in. hala filtrów i zbiorniki przelewowe. Budynek kasowy natomiast składać się będzie z jednego pomieszczenia, wyposażonego w dwa stanowiska robocze i okna kasowe.

  Pieniądze na wszystkie prace będą pochodziły z budżetu Wrocławskiego Parku Wodnego S.A.
  Jesteśmy ewenementem w skali kraju, placówką, do której gmina nie tylko nie musi dokładać, ale która od lat wychodzi na plus – zapewnia Grzegorz Kaliszczak.

  – Ubiegły rok zamknęliśmy ponad ośmiomilionowym zyskiem. Naszym celem nie jest zarabianie, ale realizowanie misji dla mieszkańców Wrocławia, którzy chcą coraz więcej czasu poświęcać sportowi i rekreacji, co nas bardzo cieszy i motywuje do dalszego rozwoju –
  dodaje prezes WPW S.A.

  To, co najważniejsze


  Po rozbudowie kompleksu goście Aquaparku będą mieli do dyspozycji dwa nowe baseny zewnętrzne z powiększoną plażą.

  Pierwsza niecka będzie miała charakter rekreacyjny – jej powierzchnia wyniesie 425 mkw., a głębokość 1,20 m. Druga – o pow. 82 mkw. i głębokości 0,4 m – będzie przeznaczona dla dzieci. W brodziku zainstalowane zostaną jeżyki wodne, dzwonki wodne i zjeżdżalnia „słoń”.

  Baseny zostaną doposażone w specjalne wózki inwalidzkie i dźwigi dla osób niepełnosprawnych oraz w cztery stanowiska dla ratowników.

  A propos rozwoju...


  Wrocławski Aquapark ma już 11 lat. Jest jednym z najchętniej odwiedzanych tego typu obiektów w Europie. Do tej pory z jego usług skorzystało już 16 mln osób.

  Spółka WPW S.A. jest również inwestorem budowy nowego wrocławskiego kompleksu basenowego na wrocławskim Brochowie. Od września planuje wspierać wrocławskich uczniów z tzw. podwójnego rocznika, oferując im we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia swój obiekt na atrakcyjne zajęcia wuefu.
  Materiały: UM Wrocław
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Dotacje – baseny będą traktowane priorytetowo
  Minister Sportu i Turystyki zatwierdził Program rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej na 2015 rok. Wysokość środków przeznaczonych na realizację programu wyniesie 182 mln zł. Celem Programu rozwoju [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.