Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualnościOstatnie posty na forum:

Szkolenie - wysłana przez human
Szkolenia dla obsługi działu utrzymania czystości są teraz jak najbardziej potrzebne - po tak długim przestoju związanym z lockd...
Ostatnie komentarze:
 • 2021-06-07 11:01:53 - Pirat1kr
  Jak dobie Pani z tym poradziła?
 • 2021-05-31 11:55:54 - piszczol
  zgadzam się w stu procentach z autorami komentarzy księstwo borek się odradza
 • 2021-05-31 11:52:01 - hartabuz
  W Borku mieszka dużo dzieci i młodzieży r . jedyna rozrywka to park i klub sportowy borek . trzeba więc remontować i rozwijaćpark i małą archiktekturę w parku oraz klubie [...]

 • Foto - AMW Gdynia
  Dodaj komentarz
  0
  2019-10-01
  Nowa pływalnia AMW w Gdyni
  Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, rok akademicki 2019/2020 rozpoczęła od otwarcia krytej pływalni. Inauguracja odbył się w poniedziałek 30 września, o godzinie 12:00 w audytorium im. kmdr. prof. dr. Józefa Urbańskiego (gmach Biblioteki Głównej AMW, ul. Grudzińskiego). Zaraz po ceremonii nastąpiła uroczystość otwarcia krytej pływalni w Akademickim Centrum Sportowym AMW.

  Budowa pływalni rozpoczęła się w październiku 2017 roku, a ukończona została w lipcu tego roku. Obiekt składa się z 2 basenów oraz zespołu saun i części relaksacyjnej. Basen sportowy, z widownią na 170 miejsc, o długości 25 metrów i szerokości 23 metrów jest złożony z ośmiu torów, szerokość toru 2,6 m, głębokość basenu od 1,9 m do 2,4 m. Drugi basen szkoleniowy jest niecką wielofunkcyjną z ruchomym dnem o długości 15 metrów i szerokości 8 metrów przeznaczony dla kursów nurkowych ITR oraz nauki pływania dla dzieci.

  Do obiektów dostęp mają nie tylko studenci, kadra i pracownicy, ale także wszyscy chętni. Hale sportowe, basen, siłownia, ścianka wspinaczkowa itd. są udostępniane również dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoją kondycję i sprawność. Ponadto korzystają z nich kluby sportowe organizując treningi i mecze.

  Budowę pływalni zrealizowała firma NDI z Sopotu. Koszt budowy to 26,5 mln zł. Pieniądze w zdecydowanej większości pochodzą z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej, część z nich dołożyła uczelnia.
  Materiały: AMW Gdynia
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Legionella - prawidłowe praktyki dla hoteli i stref Spa
  Epidemia wywołana koronowirusem spowodowała paraliż turystycznej, rekreacyjnej i sportowej sfery życia znacznej części krajów naszego globu. W Europie powoli otwierają się baseny i parki wodne, a także hotelowe strefy Spa. [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.