Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UM Lublin

2019-10-17
Program „Lubelskie Pływające Przedszkolaki”
8 października o godz. 12.00 w sali obrad Rady Miasta Lublin w Ratuszu odbyła się oficjalna inauguracja programu „Lubelskie Pływające Przedszkolaki” na rok szkolny 2019/2020, połączona z wręczeniem wyprawek 50 dzieciom zakwalifikowanym do udziału w programie.

W spotkaniu wzięli udział: Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, Marta Wcisło, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin i inicjatorka programu oraz Mariusz Siembida - pływak, medalista mistrzostw świata.

Program Powszechnej Nauki Pływania „Lubelskie Pływające Przedszkolaki” realizowany jest przez Miasto Lublin od roku szkolnego 2012/2013. W ramach programu uczęszczające do lubelskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dzieci 6-letnie, zamieszkałe na terenie Lublina, pochodzące z rodzin, które nie mają środków na komercyjne zajęcia oraz znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej są objęte bezpłatną nauką pływania. Program nie tylko pomaga dzieciom zdobywać pierwsze szlify na pływalni, ale także ukazuje im alternatywny sposób aktywnego spędzania wolnego czasu i zachęca je do kontynuowania nauki pływania na kolejnych etapach kształcenia.

Wszystkie zajęcia prowadzone są nieodpłatnie przez trenerów i instruktorów ze Stowarzyszenia Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Pływania 23 Lublin. Dzieci uczestniczące w projekcie nie ponoszą żadnych kosztów. Każdemu uczestnikowi Programu zapewniona zostanie bezpłatna wyprawka na zajęcia ufundowana przez Fundację Rozwoju Sportu w Lublinie. Kurs nauki pływania trwa 20 godzin. Zajęcia odbywają się w Krytej Pływalni przy Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Podzamcze 9, średnio raz w tygodniu i trwają 45 minut.

Do VIII edycji Programu zakwalifikowano 50 dzieci w wieku 6 lat uczęszczających do 4 przedszkoli oraz do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, w tym:

- Przedszkole nr 13 w Lublinie, ul. Okrzei 9 - 7 osób,
- Przedszkole nr 50 w Lublinie, ul. Podzamcze 7a - 7 osób,
- Przedszkole nr 54 w Lublinie, ul. Lwowska 34 - 7 osób,
- Przedszkole nr 59 w Lublinie, ul. Niepodległości 12A - 7 osób,
- Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie - 22 osoby.

Pierwszeństwo w zakwalifikowaniu do udziału w Programie mają:

- dzieci z rodziny wspieranej przez MOPR,
- dzieci rodziców samotnie je wychowujących,
- dzieci matki lub ojca, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do pracy bądź niezdolność do samodzielnej egzystencji,
- dzieci z rodziny wielodzietnej,
- dzieci z potrzebami psychoruchowymi.

Program współorganizowany przez Miasto Lublin i Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Pływania 23 Lublin z inicjatywy Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Lublin Marty Wcisło.
Materiały: UM Lublin

zamknij

Przeczytaj także

Zintegrowane strony www dla obiektów sportowo-rekreacyjnych
Najnowsze trendy w zakresie sprzedaży i relacji z klientem podążają w kierunku systemów mobilnych. Za chwilę każdy, kto nie będzie wykorzystywał w swojej działalności mobilnych rozwiązań, zostanie daleko z tyłu za [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.