Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - www.mosirkk.pl

2019-11-26
„Wodne oKKo” otwarte
Kompleks basenów na osiedlu Azoty, przy ul. Mostowa 1 w Kędzierzynie-Koźle, czeka już na wszystkich amatorów mokrej przygody, a strefa saun na spragnionych relaksu. W trakcie trwających półtora roku prac budowlanych basen zewnętrzny wraz z niezbędnymi instalacjami został ukończony.

Otwarcia nowo wybudowanego obiektu dokonali prezydent Sabina Nowosielska wraz ze swoimi zastępcami Arturem Maruszczakiem i Wojciechem Jagiełłą. Władze miasta na inaugurację zjechały z 47-metrowej ślizgawki. Pierwszym klientem wewnętrznej części "Wodnego oKKa" był 12-letni Aron z Kędzierzyna-Koźla. Tuż za nim kolejka do wejścia ustawiała się już na kilkadziesiąt minut przed oficjalnym rozpoczęciem. Na cierpliwych czekały przygotowane wcześniej niespodzianki i gadżety.

Wewnętrzna część „Wodnego oKKa” jest dopełnieniem całego kompleksu. W sezonie letnim udostępniona mieszkańcom została zewnętrza strefa basenów z licznymi atrakcjami.

W skład strefy wewnętrznej wchodzą:


Brodzik dla dzieci z minizjeżdżalnią (o głębokości 0,15-0,30 m), działkami wodnymi i gejzerami podwodnymi, basen z masażerami (o powierzchni 180 m2 i głębokości 1,2-1,8 m) , leżankami, huśtawką wodną i gejzerem podwodnym, 3 wanny jacuzzi wewnątrz i 1 na zewnątrz obiektu, zjeżdżalnia (dł. 47 metrów z pomiarem czasu ślizgu), basen wypływowy ( głęboki 1,20 m) czynny cały rok, strefa sportowa z niecką basenu (25 m x 6 m i gł. 1,2-1,8 m.).

W skład strefy saun wchodzą:


Sauna sucha do rytuałów saunowych, przeznaczona dla 40 osób, sauna sucha z promiennikami podczerwieni, sauna sucha ziołowa, sauna mokra parowa kwiatowa, grota lodowa, kubeł przelewowy z zimną wodą, 2 balie z zimną wodą, wypoczywalnia z podgrzewanymi leżankami ceramicznymi, atrium, pijalnia soków.

W skład strefy zewnętrznej wchodzą:


Brodzik dla dzieci (o pow. 32 m2, głębokości 0,3 m), basen z podgrzewaną wodą (o pow. 550 m2 i głębokość 1,2 m), rwącą rzeką, huśtawką wodną i przeciwprądem, wodny plac zabaw (o powierzchni 125 m2) , czterotorowa zjeżdżalnia wodna o długości 16 metrów, hydromasaże, podwodny gejzer, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci.

Przypomnijmy, roboty polegały m.in. na wzniesieniu pozostałych ścian zewnętrznych hali basenów oraz przykryciu całości budynku dachem. Wykonawca zajął się także stolarką okienną i drzwiową. Przeprowadzenie takich robót było niezbędne, aby wzniesione do tej pory drewniane i stalowe konstrukcje budynków, wybudowane i zamontowane instalacje technologiczne oraz urządzenia elektryczne i filtry nie uległy uszkodzeniu czy nawet zniszczeniu. Wszystko musiało zostać zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, niską temperaturą i wilgocią. Wykonano również oświetlenie, a teren wokół basenu zewnętrznego został wyrównany. Bezpośrednio przy ul. Mostowej znajduje się parking dla samochodów i autokarów.

Obiekt przystosowany jest do korzystania przez osoby niepełnosprawne.
Materiały: UM Kędzierzyn Koźle
Przeczytaj także:
„Nowy kompleks basenów na dawnym Azotorze”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/1220/nowy_kompleks_basenow_na_dawnym_azotorze.html

„Kędzierzyn Koźle planuje budowę kompleksu basenów” - www.basenprof.pl/aktualnosci/746/kedzierzyn_kozle_planuje_budowe_kompleksu_basenow.html

zamknij

Przeczytaj także

Jak zagospodarować niewykorzystane przestrzenie hali basenowej?
Jak zagospodarować niewykorzystane przestrzenie hali basenowej, szczególnie w tak trudnych obecnie czasach? Realizacja inwestycji w czasie pandemii. Bardzo dobrym przykładem jest Aquapark Fala w Łodzi, w [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.