Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - PIM Poznań

2020-02-12
Pływalnia na Zwycięstwa - wkrótce montaż konstrukcji
Prace związane z budową pływalni na os. Zwycięstwa w Poznaniu przebiegają sprawnie i – dzięki wyjątkowo ciepłej zimie – bez przestojów. Już niebawem na placu budowy pojawi się konstrukcja stalowa, która jest głównym elementem architektonicznym przyszłej hali basenowej.

- Zaawansowanie prac wyprzedza zakładany harmonogram. Montaż konstrukcji stalowej, która już powstaje w wytwórni, zaplanowano na koniec lutego. Przygotowywana jest już również konstrukcja dachu nad halą basenową. Tymczasem na ukończeniu są roboty ziemne w obrębie budynku pływalni oraz budowa stropu żelbetowego nad jego piwnicą – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Budowana od połowy października ubiegłego roku pływalnia na osiedlu Zwycięstwa będzie drugim – po pływalni na os. Piastowskim - tego typu obiektem w mieście, wybudowanym przez PTB NICKEL. Ma być gotowa wiosną 2021 roku.

W jej wnętrzu znajdą się dwa baseny. Większy, o wymiarach 25 na 12,5 m i głębokości od 1,2 do 1,8 m, to basen pływacki z sześcioma torami. Jednocześnie będzie mogło korzystać z niego 60 osób. Kolejnych kilkanaście osób w tym samym czasie będzie mogło przebywać w drugim, mniejszym i płytszym basenie rekreacyjnym (o wymiarach 5 na 9 m i głębokości 0,9-1,1 m). Złożą się na niego dwie połączone ze sobą niecki. W jednej z nich przewidziane są urządzenia do hydromasażu.

Budynek zostanie przystosowany do przyjęcia i obsługi osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza poruszających się na wózkach. Wejście główne nie będzie ograniczone żadnymi stopniami, a w środku powstanie miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe. Odwiedzający pływalnię będą mogli skorzystać z zespołu saun i sali fitness. Do ich dyspozycji będą szatnie, przebieralnie, natryski i toalety.

Przy pływalni wyznaczony zostanie parking zapewniający miejsca na ponad 50 samochodów oraz przestrzeń dedykowana dla rowerów.
Materiały: PIM Poznań
Przeczytaj także:
„Ruszyła budowa poznańskiej pływalni na os. Zwycięstwa”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/2092/ruszyla_budowa_poznanskiej_plywalni_na_os_zwyciestwa.html

„Nowoczesna pływalnia na Winogradach” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2047/nowoczesna_plywalnia_na_winogradach.html

„Przetarg krytej pływalni w Poznaniu” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1847/przetarg_krytej_plywalni_w_poznaniu.html

„Basen na Winogradach powstanie - taka jest decyzja sądu” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1564/basen_na_winogradach_powstanie_-_taka_jest_decyzja_sadu.html

„Konflikt ws. budowy basenu w Poznaniu” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1561/konflikt_ws_budowy_basenu_w_poznaniu.html

zamknij

Przeczytaj także

Transformacja Aquaparku w Polkowicach
Rozpoczęły się prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Otwarcie nastąpi z opóźnieniem. Po 25 latach funkcjonowania Aquapark w Polkowicach przechodzi proces modernizacji. Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.