Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Foto - UM Siemiatycze

2020-03-09
Wieści z budowy pływalni w Siemiatyczach
Od jesieni ubiegłego roku trwają prace związane z budową krytej pływalni przy ul. Świętojańskiej w Siemiatyczach jako Międzynarodowego Centrum Edukacji Ekologicznej Wschód Zachód.

Na budowie pływalni miejskiej przy ul. Świętojańskiej w Siemiatyczach prace nie ustają. Od kilku dni niecka basenowa zaczyna powoli nabierać ostatecznych kształtów - widać już kolorystykę zbiornika głównego oraz formę płytek wokół basenu. Prace prowadzone wewnątrz budynku skupiają się głównie na układaniu płytek ceramicznych wewnątrz zbiornika oraz na ciągach komunikacyjnych. Wykonywane są także prace przy połączeniach elektrycznych oraz w podbaseniu, gdzie znajdują się m.in. urządzenia do wentylacji. Elementy elewacji na froncie budynku zostały już zamontowane prawie w całości, dzięki czemu z zewnątrz basen wygląda już na niemal ukończony. Na przyszły tydzień zaplanowane jest wykończenie ceramiką całej niecki basenowej.

Przypomnijmy, w skład krytej pływalni wejdą: basen sportowy o sześciu torach, basen rekreacyjny, wodny plac zabaw dla dzieci z atrakcjami wodnymi, dwie wanny z hydromasażem, zespół saunowy z przestrzenią do odpoczynku. Trzy kondygnacje budynku (w tym jedna podziemna) obejmą powierzchnię ponad 2 tys. m2.

Na dofinansowanie budowy budynku, Miasto Siemiatycze składało wniosek w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Projekt objął koszty już rozpoczętych prac budowlanych przy obiekcie. Równocześnie część prac jest dofinansowywana kwotą 6 mln zł. ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W grudniu zeszłego roku rozliczono pierwszą fakturę, po czym wpłynęła pierwsza transza dofinansowania w wysokości 1 mln zł. Całkowity koszt inwestycji wynosi 28 mln zł. Planowany termin zakończenia prac to październik br.
Materiały: UM Siemiatycze
Przeczytaj także:
„Kryta pływalnia - Międzynarodowe Centrum Edukacji Ekologicznej Wschód Zachód”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/1765/kryta_plywalnia_-_miedzynarodowe_centrum_edukacji_ekologicznej_wschod_zachod.html

„Kryta pływalnia w Siemiatyczach - podpisanie umowy” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1695/kryta_plywalnia_w_siemiatyczach_-_podpisanie_umowy.html

„Siemiatycze wybudują pływalnię” - www.basenprof.pl/aktualnosci/941/siemiatycze_wybuduja_plywalnie.html

„Znaleziono środki na budowę nowej pływalni w Siemiatyczach” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1475/znaleziono_srodki_na_budowe_nowej_plywalni_w_siemiatyczach.html

zamknij

Przeczytaj także

NoPhos - skuteczne usuwanie fosforanów
Gotowy do użycia silnie skoncentrowany płyn do usuwania fosforanów z wody basenowej. NoPhos szybko i skutecznie usuwa fosforany, które są wprowadzane do wody przez deszcz, części roślin lub [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.