Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Automat basenowy - wysłana przez demonik321
Witam jaki osprzęt do dozowania chemii potrzebuję do basenu 100m3?
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Schodyvom
Ale chyba juz znalazlem
Koronawirus . zamykanie pływalni . - wysłana przez Jacek
U nas nastąpiła zmiana strategii - prognozy przewidują dłuższy przestój, więc dzisiaj spuszczamy wodę z dużych niecek  . Pozdraw...
Ostatnie komentarze:
 • 2020-03-28 16:09:52 - Aneta Sz,
  Super, będę zaglądać :-)
 • 2020-03-26 12:19:57 - Portal Basenprof
  Dzień dobry, przesyłamy link ze wszystkimi warunkami, jakie należy spełnić. Wygląda na to, że podpis elektroniczny nie jest wymagany, jeśli wysyłka odbędzie się drogą [...]
 • 2020-03-25 13:36:07 - Agnieszka
  czy wnioski wymagają podpisu elektronicznego?

 • Foto - PFI-FUTURE
  Dodaj komentarz
  0
  2020-03-09
  Oceanarium wraz z Aquaparkiem Nautilus
  Multimedialne oceanarium, laguna, kompleks basenów i saun, interaktywne centrum nauki, hotel i galeria medyczna - Nautilus Gdańsk przy stadionie w Letnicy ma być największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym tego typu. Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę, negocjuje jeszcze kwestię finansowania z bankami. Otwarcie obiektu zaplanowano na 2022 rok.

  Inwestycja na powierzchni ponad 50 tys. m2 rozpocznie się od budowy oceanarium Nautilus Gdańsk, w którym będzie można podziwiać najpiękniejsze morskie rośliny i zwierzęta z rejonu Ameryki Południowej. W kolejnym etapie powstanie hotel, strefa medyczna, spa, oraz Egzotyczna Laguna o powierzchni 10 220 m2 – strefa z dziewięcioma basenami o łącznej powierzchni 863 m2 oraz plażą liczącą 400m2 z bezpośrednim dostępem do wody.

  Oceanarium i Aquapark Nautilus to inwestycja w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Miasto Gdańsk udostępniło inwestorowi grunt (to teren o powierzchni ponad 45 tys. m2 wart ponad 50 mln zł) a PFI Future sfinansuje i zrealizuje wartą ok. 450 mln zł inwestycję.

  Około 50-60 mln zł stanowić mają środki własne PFI Future, a pozostała kwota ma być pozyskana z kredytów bankowych.

  Nautilus Gdańsk zaplanowano jako nowoczesny obiekt edukacyjno-rozrywkowy, należący do największych w Europie. Oceanarium ma mieć wiele wspólnego z wrocławskim Afrykarium, choć jak zapowiada inwestor, Nautilus będzie obiektem wyższej klasy - równie atrakcyjnym jak Tropical Islands pod Berlinem.

  - Inwestycja będzie jednym z największych przedsięwzięć o charakterze Partnerstwa Publiczno-Prywatnego realizowanych w Polsce
  - mówi Andrzej Bojanowski, prezes Areny Gdańsk.

  Tak więc w oceanarium zobaczymy najpiękniejsze morskie rośliny i zwierzęta z rejonu Ameryki Południowej: rekiny, pingwiny, ośmiornice, rafę koralową, egzotyczną lagunę o powierzchni 6 tys. m kw. z kompleksem basenów i saun. Chętni będą mogli odwiedzić strefę relaksu z lasem tropikalnym i plażą, pingwinarium, jaskinie 5D i interaktywne centrum nauki. W kompleksie powstanie również 4-gwiazdkowy hotel z zapleczem konferencyjnym i galerią medyczną, obiekty gastronomiczne i handlowe.

  Prace wstępne - przygotowania gruntu pod budowę - rozpoczęły się już w październiku 2018 roku. W dniu 30 grudnia 2019 roku wydane zostało pozwolenie na budowę kompleksu. Na razie inwestor już drugi rok negocjuje z bankami finansowanie Nautiliusa, do końca czerwca ma zapewnić sobie źródła finansowania. Wtedy też powinny ruszyć prace budowlane.

  Za realizację inwestycji odpowiada Konsorcjum PFI Future i właściciel stadionu - spółka Arena Gdańsk. Wykonawcę wyłoniono w konkursie rozstrzygniętym w 2017 roku, umowę podpisano w kwietniu 2018 roku. Inwestycja to część projektu „Letnica 3.0” czyli kolejnego etapu rewitalizacji i uatrakcyjnienia dzielnicy.

  Otwarcie Nautilus Gdańsk zaplanowane jest na koniec 2022 roku.

  TAK MA WYGLĄDAĆ NAUTILIUS GDAŃSK - ZOBACZ FILM:
  Materiały: UM Gdańsk
  Przeczytaj także:
  „W Gdańsku powstanie Oceanarium i Egzotyczna Laguna”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/1559/w_gdansku_powstanie_oceanarium_i_egzotyczna_laguna.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Zadbaj o swoje maszyny z serwisem Kärcher
  Problemy z funkcjonowaniem urządzenia muszą być szybko i skutecznie rozwiązywane i nie mogą narażać klienta na wysokie koszty. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze wykluczenie możliwości wystąpienia problemów [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.