Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Automat basenowy - wysłana przez demonik321
Witam jaki osprzęt do dozowania chemii potrzebuję do basenu 100m3?
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Schodyvom
Ale chyba juz znalazlem
Koronawirus . zamykanie pływalni . - wysłana przez Jacek
U nas nastąpiła zmiana strategii - prognozy przewidują dłuższy przestój, więc dzisiaj spuszczamy wodę z dużych niecek  . Pozdraw...
Ostatnie komentarze:
 • 2020-03-28 16:09:52 - Aneta Sz,
  Super, będę zaglądać :-)
 • 2020-03-26 12:19:57 - Portal Basenprof
  Dzień dobry, przesyłamy link ze wszystkimi warunkami, jakie należy spełnić. Wygląda na to, że podpis elektroniczny nie jest wymagany, jeśli wysyłka odbędzie się drogą [...]
 • 2020-03-25 13:36:07 - Agnieszka
  czy wnioski wymagają podpisu elektronicznego?

 • Foto - www.gov.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2020-03-16
  Wydarzenia sportowe wstrzymane
  Mając na uwadze decyzje Rządu dotyczące odwołania imprez masowych dla zwiększenia bezpieczeństwa osób uprawiających sport oraz uczestniczących w wydarzeniach sportowych Ministerstwo Sportu rekomenduje m.in. odwoływanie imprez, wydarzeń o charakterze sportowym.

  Ministerstwo Sportu rekomenduje:
  - odwoływanie lub przesuwanie w czasie pozostałych imprez i wydarzeń o charakterze sportowym,
  - ograniczenie korzystania z obiektów sportowych (baseny, siłownie, kluby fitness, parki rozrywki itd.),
  - dostosowanie form szkolenia sportowego (w tym odpowiednią zmianę terminów/miejsca szkolenia sportowego),
  - stosowanie się do wytycznych i komunikatów organów państwowych, w tym dotyczących unikania podróży, a w szczególności nie podróżowania do miejsc o zwiększonym ryzyku zachorowalności.

  Zajęcia sportowe zostają wstrzymane

  Podjęto decyzję o:
  - wstrzymaniu realizacji programu SKS (dodatkowe zajęcia sportowe),
  - wstrzymaniu realizacji programu LAS (zajęć na boiskach „Orlik),
  - zamknięciu lodowiska COS – Torwar,
  - zakazie odwiedzin w COS OPO przez osoby z zewnątrz,
  - dostępu do basenów w ośrodkach COS przez osoby z zewnątrz,
  - stałych atrakcji i aktywności jak wycieczki z przewodnikiem czy punkt widokowy na PGE Narodowym - zostały odwołane. Nie funkcjonuje recepcja główna i kasy PGE Narodowego. Zamknięto również - strefę Smart Kids Planet oraz Oficjalny Sklep Kibica Reprezentacji Polski. Wszystkie zaplanowane wydarzenia zostały odwołane lub przełożone. Przyjmowanie nowych rezerwacji zostało wstrzymane.

  Rozliczanie dotacji

  Aktualna sytuacja będzie brana pod uwagę w momencie rozliczania środków dotacyjnych z beneficjentami. Okoliczności związane z wystąpieniem zagrożenia i w związku z tym, zmiana sposobu realizacji zawartych umów dotacyjnych (np. odwołaniem imprez sportowych, zmianą miejsca szkolenia sportowego, odwołaniem zajęć sportowych, odwołaniem konferencji) będą rozpatrywane indywidualnie. Realizacja umowy w sposób sprzeczny z zaleceniami może skutkować brakiem możliwości rozliczenia poniesionych wydatków ze środków dotacji (np. wyjazdy na zgrupowania zagraniczne do państw zagrożonych, start w zawodach w rejonach szczególnie zagrożonych).


  - Prosimy o rozwagę i odpowiedzialne podejście do sprawy. Nie należy panikować, ale podejmując decyzje miejmy na względzie społeczną odpowiedzialność za zdrowie i życie Polaków
  – powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk. - Pragnę podziękować wszystkim prezesom związków sportowych i innych instytucji współpracujących z nami, którzy do tej pory zastosowali się do wydanych przez Kancelarię Premiera i Ministerstwo Sportu rekomendacji – dodała minister Dmowska-Andrzejuk.

  W celu zmiany formy szkolenia oraz w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości należy kontaktować się z Departamentem Sportu Wyczynowego lub Departamentem Sportu dla Wszystkich w Ministerstwie Sportu.

  Działajmy razem przeciwko koronawirusowi!

  Przez najbliższy czas musimy zrobić wszystko, aby zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Stąd szerokie działania rządu – takie jak zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach i na uczelniach. Odwołanie imprez masowych. Jest to możliwe dzięki specustawie w sprawie przeciwdziałania koronawirusa.

  Wiele jednak zależy od Ciebie!

  - Unikaj skupisk ludzkich, jeśli możesz – udaj się na pracę zdalną.
  - Myj często ręce, nie dotykaj bez potrzeby twarzy.
  - Zwracaj uwagę innym na właściwe zachowania!

  Wszystkie niezbędne i wiarygodne informacje można znaleźć na: gov.pl/koronawirus.

  Jeśli masz objawy towarzyszące koronawirusowi, zadzwoń do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub na infolinię NFZ pod: 800 190 590
  Materiały: www.gov.pl
  Przeczytaj także:
  „Koronawirus - zamykanie basenów, odwoływanie imprez”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/2134/koronawirus_-_zamykanie_basenow_odwolywanie_imprez.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  TermoPiana - patent na szczelność
  Do tej pory do uszczelniania i izolacji małych lub dużych powierzchni musiała nam wystarczyć wełna, styropian czy piana poliuretanowa. Teraz rynek wzbogacił się o nową technologię – natryskową piankę izolacyjną o [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.