Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Automat basenowy - wysłana przez demonik321
Witam jaki osprzęt do dozowania chemii potrzebuję do basenu 100m3?
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Schodyvom
Ale chyba juz znalazlem
Koronawirus . zamykanie pływalni . - wysłana przez Jacek
U nas nastąpiła zmiana strategii - prognozy przewidują dłuższy przestój, więc dzisiaj spuszczamy wodę z dużych niecek  . Pozdraw...
Ostatnie komentarze:
 • 2020-03-28 16:09:52 - Aneta Sz,
  Super, będę zaglądać :-)
 • 2020-03-26 12:19:57 - Portal Basenprof
  Dzień dobry, przesyłamy link ze wszystkimi warunkami, jakie należy spełnić. Wygląda na to, że podpis elektroniczny nie jest wymagany, jeśli wysyłka odbędzie się drogą [...]
 • 2020-03-25 13:36:07 - Agnieszka
  czy wnioski wymagają podpisu elektronicznego?

 • Dodaj komentarz
  2
  2020-03-19
  Otwarcie ofert przetargowych w sytuacji zagrożenia epidemicznego
  W związku z napływającymi pytaniami, Urząd Zamówień Publicznych (UZP), zajął się kwestią otwierania ofert w świetle Prawa zamówień publicznych.

  "W ocenie UZP transmisja on-line z otwarcia ofert w zaistniałej sytuacji zagrożenia epidemicznego w sposób wystarczający realizuje zasadę o której mowa w art. 86 ust. 2 Pzp." - poinformował Urząd w komunikacie.

  "Przepis ten stanowi, że otwarcie ofert jest jawne i następuje bezpośrednio po upływie terminu do ich składania, z tym że dzień, w którym upływa termin składania ofert, jest dniem ich otwarcia. Tym samym brak możliwości fizycznej obecności zainteresowanych osób przy otwarciu ofert z jednoczesnym zapewnieniem transmisji online i podaniu uprzedniej informacji o transmisji - nie będzie stanowić naruszenia przepisów ustawy Pzp" - podał Urząd.

  UZP poinformował 17 marca, że Kancelaria Urzędu Zamówień Publicznych i Krajowej Izby Odwoławczej funkcjonuje w trybie ograniczonego bezpośredniego kontaktu. "Dostęp bezpośredni utrzymany jest dla firm kurierskich, Poczty Polskiej, w innych sytuacjach - po poinformowaniu pracownika Kancelarii" - informuje Urząd. Informacja udzielana jest na recepcji biurowca Adgar – poziom 0 lub tel. 22 458 77 01.

  "Jednocześnie z uwagi na ogólną sytuację prosimy o przekazywanie korespondencji do Urzędu Zamówień Publicznych oraz Krajowej Izby Odwoławczej za pośrednictwem: poczty elektronicznej – uzp@uzp.gov.pl lub odwolania@uzp.gov.pl Elektronicznej Skrzynki Podawczej – ePUAP poczty tradycyjnej" - apeluje Urząd.

  Zamówienia publiczne: bez orzeczeń KIO

  Wszystkie terminy posiedzeń Krajowej Izby Odwoławczej do 27 marca zostały zniesione.
  Prezes Urzędu Zamówień Publicznych oraz Prezes Krajowej Izby Odwoławczej w okresie od 16 marca r. do 27 marca zawiesili organizację i rozpoznawanie spraw przed Krajową Izba Odwoławczą.

  Terminy posiedzeń Krajowej Izby Odwoławczej wyznaczone w okresie od 16.03.2020 r. do 27.03.2020 r. zostały zniesione. "Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników postępowania odwoławczego, pracowników Urzędu i członków KIO liczymy na Państwa zrozumienie w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji" - poinformowali w piątkowym komunikacie prezes UZP i KIO.

  Jednocześnie obie instytucje zwróciły się o ograniczenie do niezbędnego minimum kontaktów bezpośrednich i osobistego udziału przy załatwianiu spraw w siedzibie Urzędu Zamówień Publicznych oraz Krajowej Izby Odwoławczej. "Zachęcamy Państwa do kontaktu za pośrednictwem elektronicznych narzędzi, tj. poczty elektronicznej – uzp@uzp.gov.pl, Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ePuAP), ewentualnie poczty tradycyjnej. Z uwagi na zmniejszenie obsady etatowej do niezbędnego minimum, kontakt bezpośredni i telefoniczny z pracownikami Urzędu Zamówień Publicznych może być utrudniony. Do odwołania, zawieszamy również obsługę infolinii prawnej" - podały w komunikacie UZP i KIO.

  Prezes Krajowej Izby Odwoławczej poinformował, że głoszenia orzeczeń wyznaczone na ten tydzień zostały odroczone bezterminowo. "Nowy termin ogłoszenia orzeczenia zostanie ustalony po upływie okresu, na który została zawieszona praca Izby; o nowym terminie ogłoszenia odroczonego orzeczenia zostaną Państwo powiadomieni" - poinformował prezes KIO.

  Informacja o wznowieniu rozpoznawania spraw przez Krajową Izbę Odwoławczą zostanie podana na stronie Izby.
  Wszystkie zawiadomienia o terminie odroczonego ogłoszenia orzeczenia, terminie posiedzeń i rozpraw będą wysyłane po wznowieniu pracy Izby.
  Źródło: PAP/jp
  
  Komentarze
  Barbara B.
  2020-03-19 13:51:07
  Wczoraj mieliśmy otwarcie ofert, wprawdzie nie było wielu oferentów, ale niektórzy pojawili się na procedurze. Nie wiedzieliśmy o takiej możliwości, a szkoda.
  Odpowiedz
  Alicja
  2020-03-19 14:34:48
  U nas podobnie, za już za późno na wprowadzenie zmian, bo trzeba przygotować jakąś kamerę i poinformować oferentów, Ale kolejne postępowanie zrobimy już on-line.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Park Wodny Koszalin podsumowuje rok
  Park Wodny Koszalin obchodzi pierwszy rok działalności. Pierwszy - dodajmy - i na pewno nie ostatni tak udany rok. Szybko stał się największą atrakcją rekreacyjną i sportową w regionie koszalińskim. Od uruchomienia Park [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.